Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkritumu konteinerus apsēduši mušu mākoņi 11

Laikrakstam “Dzirkstele” zvanīja gulbenietis Herberts Balodis, kurš dzīvo daudzdzīvokļu mājā Brīvības ielā. Pensionārs bija sašutis, ka atkritumu konteinerus apsēduši mušu mākoņi, kas neļaujot pat atvērt dzīvokļa logus. “Vai tad atkritumu konteinerus neviens nedezinficē?” jautā H.Balodis.

“Pagalmā ir novietoti arī dalītie atkritumu konteineri, kas domāti stiklam un kartonam. Kartonam paredzētajā konteinerā tiek samestas arī iztukšotās piena pakas. Viss smird, apkārt lido mušas. Konteineriem negribas pat tuvumā iet. Manuprāt, vasaras sezonā konteinerus vajadzētu dezinficēt biežāk,” uzskata H.Balodis.

Lielākajai daļai daudzdzīvokļu māju sadzīves atkritumu konteinerus izved pēc “Vides servisa” izstrādāta noteikta grafika. Tomēr Gulbenē ir daudzdzīvokļu mājas, kur atkritumu konteineru izvešanas grafiks nav spēkā, jo to nevēlas mājas iedzīvotāji, tad ir vienošanās, ka sadzīves atkritumu konteinerus iztukšo pēc tam, kad pakalpojuma sniedzējs ir saņēmis zvanu no konkrētās daudzdzīvokļu mājas vecākā. Tieši retā izvešana vainojama pie smakām un mušām, uzskata SIA “Pilsētvides serviss” Gulbenes filiāles vadītāja Kristīne Andrejeva.

“Tā tas notiek, piemēram, Ābeļu ielā 9. Mājas vecākais mums zvana, tad mēs arī vedam. Lai atkritumu konteinerus varētu tukšot retāk, cilvēki paši vai, iespējams, pats mājas vecākais, atkritumus tajos sablietē. Visi izmestie produkti, tos sablietējot, smako ārkārtīgi. Ir cilvēki, kuri izmanto nevis maisiņus atkritumu izmešanai, bet uz konteineru dodas ar spaini, kura saturu tieši izber vai izlej konteinerā. Protams, ka tad tur viss smako,” novērojusi K.Andrejeva.

Atkritumu konteinerus pakalpojumu sniedzējs normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā tīra un dezinficē divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. “Ja māju vecākie būtu apzinīgāki un neblietētu konteineru saturu, arī mušu nebūtu tik daudz. Piestāvēt klāt pie katra atkritumu konteinera mums nav iespējams. Mēs esam braukuši līdzi atkritumu izvedējām automašīnām, esam runājuši ar māju vecākiem, kuri paši apņēmušies ziņot par konteineru iztukšošanu, tomēr mums nav izdevies viņus pārliecināt, ka labāk ir iekļauties grafikā,” saka filiāles vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

coffy

Konteineri smird pa pus pagalmu!
Mušu jūra!
Lido dzīvoklī!
Neko nekur nevar ēdamu atstāt!

pirms 3 gadiem, 2016.07.25 10:07

Labais

Ir vēl variants. Herberta vadīta vienība nobruņojas ar dezinfekcijas līdzekļiem un dodas uzbrukumā....... Un re, brīnums noticis! Ziedošu ceriņu smarža ap konteineriem virmo! :D

pirms 3 gadiem, 2016.07.25 10:57

Labais

Nākotnē nesmird. Laikam trāpījušies smaržīgie bezmušu konteineri...... Varbūt ar galvu domājiet paši! Ir karsts laiks, vasara, konteiners ir kā ledusskapis bez elektrības, produkti ātri bojājas..... Tātad vai nu laikā neizved vai nepareizi šķiro. Secinājums: vēlies ietaupīt, nešķirot atkritumus pareizi - ķer mušas smirdoņā, bet nemeklē vainu citos :D

pirms 3 gadiem, 2016.07.25 10:22

nesaprotu

Vai tieša'm nekā svarīgāka novadā nav?

pirms 3 gadiem, 2016.07.25 10:43

Labais

Svarīgi vai nē, bet Herberts problēmu atrada, var teikt, pacēla novada laikraksta mērogā! Man radās vēl viena ideja. Pēc konteineru iztukšošanas, tie tiek pārstumti padsmit metrus pāri ielai uz automazgātuvi. Tur kādi trīs eiro no mājas apsaimniekošanas līdzekļiem un mazgāšana ar auto šampūnu, ķīmijas pielietošanu. Un re, brīnums noticis! Jauna auto smarža ap konteineriem virmo, dažs tumsā to pat mēģina iedarbināt! :D

pirms 3 gadiem, 2016.07.25 13:52

To Nesaprotu

Atkritumu konteineri ir diezgan sāpīga tēma arī pagastos.Gribētos zināt,kam būtu jāatbild par to,lai arī visās privātmājās būtu noslēgti līgumi.Situācija šāda - atkritumi tiek krāti visvisādi,tad viņi tiek dedzināti,visapkārt smaka briesmīga,pat rīkli kož.Nākamais variants - tiek iziets no mājas ar atkritumiem un tad nu auļo pa pagastu ar to tarbu gar dadzdzīvokļu mājām,pie kuras mājas cilvēku nav,tad tanī konteinerā tarbu iekšā.

pirms 3 gadiem, 2016.07.25 12:28

Lasītāja

Konteineri tiešām IR jāmazgā!!! Vai apsaimniekotāja firma var apgalvot, ka tas tiek godprātīgi izdarīts kaut vai minētās 2 reizes gadā? Vismaz mūsu mājas konteiners savu kārtu vēl gaida. Ar nepacietību.

pirms 3 gadiem, 2016.07.25 16:23

mājas vecākā

Nav zināms, ka konteineri tiktu dezinficēti 2 reizes gadā no apsaimniekotāju firmas? Vai māju vecākie par to tika informēti? Ja būtu, tad arī varēti droši atbildēt, ka dezinfekcija ir notikusi. Mūsu konteinerim, ne sadzīves atkritumu, ne škirojamajiem nekad nav veikta dezinfekcija.

pirms 3 gadiem, 2016.07.26 14:19

Kika

Nedomāju, ka atkritumu apsaimniekotāji met kartona konteineros netīrās piena pakas.

Iesaku Herbertam izglītot kaimiņus, ka piena pakas kartona konteinerā mest nedrīkst.

pirms 3 gadiem, 2016.07.26 15:42

Murgs

Rīgas 25 arī viss vienās mušās + viena "slimā" met graudus no dzīvokļa un baro vārnas!

pirms 3 gadiem, 2016.07.28 10:58

???

par ko gan rakstītu ja nebūtu Herberta Baloža???

pirms 3 gadiem, 2016.07.29 10:30

Vietējās ziņas