Atkritumu maisus novieto pie kapsētas 1

Šodien, 23.septembra, rītā Gulbenes vecajos kapos pie atkritumu konteineriem, kas atrodas netālu no kapličas, kāds bija novietojis maisus un kastes ar atkritumiem.

"Pirmdienas vakarā šo maisu tur vēl nebija, tāpēc, iespējams, tie atvesti un novietoti naktī vai agri no rīta. Līdz šim nekad tik daudz atkritumu maisu nav bijis. Ir gadījumi, ka pie konteineriem kāds novietojis pa kādam sadzīves atkritumu maisam," saka Gulbenes kapu apsaimniekošanas speciāliste Valda Kupce.

 

Kopumā pie kapsētas atkritumu konteineriem atradās 43 rūpīgi aizsieti maisi ar atkritumiem un 4 jau pajukušas kartona kastes. Tos ievietojot lielajā celtniecības atkritumiem domātajā konteinerā, kādi vairākās pilsētas vietās bija izvietoti arī lielās talkas dienā, konteiners bija līdz pusei pilns. Atkritumu maisu saturs liecinājis, ka cilvēks ir tīrījis šķūni vai ko citu.

 

"Ir gadījumi, ka pie kapsētas atkritumu konteineriem novietotajos atkritumu maisos, kas atvesti no mājām, iespējams atrast kādu rēķinu vai citu kvīti un pēc tās noskaidrot personu, kas atvedusi šos atkritumus. Sadzīves atkritumu maisi tiek iemesti arī lapām domātajos iežogotajos laikumos. Lielākoties tas novērojams laukumos, kas atrodas pie Zvaigžņu ielas," stāsta V.Kupce.

 

Par visu ir jāmaksā

Sašutumu par atkritumu maisiem pauž Gulbenes pilsētas labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte.

 

"Ja es dzīvoju ģimenē, kurā ir trīs cilvēki, tad viņi arī maksā par atkritumu izvešanu. Rodas jautājums, kāpēc kāds cits var atkritumus kaut kur aizvest vai izgāzt, bet vēl kādam trešajam par to aizvešanu ir jāmaksā. Mēs katrs maksājam par izlietoto ūdenu, sadzīves atkritumu izvešanu un tamlīdzīgi," saka L.Miezīte.

 

Par pie kapsētas novietoto atkritumu maisu aizvešanu noglabāšanai ir jāmaksā Gulbenes pilsētas pašvaldībai, lai gan tas būtu jādara vainīgajai personai. Arī lielās talkas dienā par lielo atkritumu konteineru aizvešanu maksāja pašvaldība. Lielās talkas laikā savāktie atkritumu maisi ir savākti un aizvesti. Kopā 23,2 tonnas atkritumu. 12 lielo konteineru izvešana pašvaldībai maksājusi apmēram 700 latu, lai gan talkas dienā SIA "Alba" devusi atlaides gan konteineru nomai, gan atkritumu aizvešanai. Kopumā izvesti 12 celtniecības atkritumu konteineri.

 

Var vest arī paši

Persona, kas novietoja atkritumu maisus pie kapsētai domātajiem konteineriem, tos varēja aizvest uz Malienas reģionālo atkritumu savākšanas un noglabāšanas poligonu.

 

SIA "Alba 5" valdes loceklis Aldis Amantovs stāsta, ka cilvēki paši ar savu transportu uz poligonu var vest atkritumus, kas savākti, piemēram, tīrot pagalmu, šķūņi, veicot ēku remontu.

 

"Tad ir jābrauc uz poligonu, kur atvesto kravu nosvērs un aprēķinās, cik jāmaksā par konkrētā atkritumu daudzuma apglabāšanu. Maksājums jāveic skaidrā naudā. Nevar vest sadzīves atkritumus, piemēram, ēdiena atliekas un tamlīdzīgi. Sadzīves atkritumi ir jāšķiro un jāievieto tiem domātajos konteineros," stāsta A.Amantovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas