Atlaidi nesola 4

Šāgada Gulbenes novada pašvaldības budžetā nav paredzēts, ar kādiem finanšu līdzekļiem būtu jārēķinās, piemērojot nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 1991.gada janvāra barikāžu dalībniekiem.

Tas 30.janvāra finanšu komitejas sēdē noskaidrojās, kad par to interesēties sāka deputāte Guna Pūcīte. Viņa vēlējās zināt, vai tad šādas nodokļa atlaides piemērošana nav obligāta, ja ar 1.janvāri spēkā ir stājies likums par 1991.gada barikāžu dalībnieka statusu.

Novada domes Administratīvi juridiskās nodaļas vadītāja Vita Kravale paskaidroja, ka likumā arī noteikts, ka pašvaldībām ir tiesības saistošajos noteikumos barikāžu dalībniekiem paredzēt sociālās garantijas, piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī atvieglojumus pašvaldības nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā. Taču tas nav obligāti. Deputātiem jābalso, ja viņi uzskata, ka atlaides barikāžu dalībniekiem ir piemērojamas. Turpretim politiski represētajām personām likums “Par nekustamā īpašuma nodokli” viennozīmīgi paredzot nekustamā īpašuma nodokļa samazinājumu par 50 %, ja nekustamais īpašums netiek izmantots saimnieciskajā darbībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

jūlijs

Vienīgā mājokļa aplikšana ar nodokli ir amorāla un pret pilsoņiem vērsta rīcība.Man nav jāmaksā par savu māju ,kuru es pats uzcēlu,uzturu,remontēju par saviem līdzekļiem,neveicu tur saimniecisko darbību un negūstu no tās ienākumus.

pirms 3 gadiem, 2018.02.09 14:55

Gulbis

Mājokļa vai zemes aplikšana ar nodokli nav nedz amorāla, nedz pret pilsoņiem vērsta rīcība.
Mēs taču visi vēlamies ceļu līdz savam īpašumam, apgaismojumu dienas tumšajā laikā, lai ielas un ietves būtu tīras no sniega un rudenī kāds savāktu lapas, lai pašvaldībā tiktu nodrošināta sabiedriskā kārtība utt.
Kāds ir šī nodokļa vidējais apmērs novadā gadā? 10-20 eiro? Jūs par 0,83-1,66 eiro mēnesī sagaidāt visus iepriekšminētos pakalpojumus, bet neesat gatavs palīdzēt paša pašvaldībai tos nodrošināt?

pirms 3 gadiem, 2018.02.10 23:25

janka

Gulbīti, gulbīti kustini kājiņas un nedi.. ! Uz manas ielas nav apgaismojuma, nav ietves ko tīrīt un lapas neviens nekasa. Ir bedre uz bedres ko neviens nelāpa. Tad par ko man maksāt?

pirms 3 gadiem, 2018.02.10 23:41

Gulbis

Savās ikdienas gaitās vispār neizejat ārpus sava īpašuma robežām?
Par to es stipri šaubos un tāpēc mums visiem jāmaksā NĪN.

pirms 3 gadiem, 2018.02.11 00:26

Vietējās ziņas