Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Atlaiž” cenas un turpina strādāt 1

Nelielajā ražotnē pasūtījumi saņemti pat no Liepājas
Druvienas pagastā nav daudz uzņēmēju, bet tie, kuri ir, spītīgi turpina strādāt. Starp viņiem ir arī SIA "AZ Galdniecība" īpašnieks Andris Zvejnieks, kurš ir galdnieks ar 20 gadu pieredzi. Diemžēl arī viņa vadītajā uzņēmumā pasūtījumu skaits ir sarucis apmēram par pusi.

Vispirms rūpīgi izdomā "Ja vēl pirms pāris gadiem izgatavoju desmitiem koka logu un durvju, tad šogad cilvēki vispirms rūpīgi izdomā, kas ir izdevīgāk un lētāk. Neesmu mēģinājis skaitīt, cik pasūtījumu kopumā ir bijis kopš gada sākuma. Galvenais, ka tie vispār ir. Jaunus logus un durvis pasūta ļaudis no apkārtējiem pagastiem un arī no Druvienas, kā arī no Gulbenes un citām pilsētām," stāsta nelielās ražotnes īpašnieks.

 

Ja iepriekšējos gados cilvēki steiguši atjaunot īpašumā iegūtās mājas, tad šobrīd šis process ir mazliet pierimis.

 

Atsakās no ekstrām

A.Zvejnieks novērojis, ka klienti vairs neizdarot tā sauktos ekstrā pasūtījumus, piemēram, apjomīgus gaļas dēlīšus, milzīgus saimes galdus un tamlīdzīgi, lai gan koka durvju mode joprojām esot saglabājusies.

 

"Lielākā problēma ir tā, ka cilvēkiem nav darba un līdz ar to arī naudas. Durvīm un kāpnēm esmu cenu samazinājis, bet logiem to izdarīt ir samērā grūti, jo izmaksas ir saistītas ne tikai ar kokmateriālu, bet arī ar lakošanu, kaltēšanu un citu.

 

Pietiks līdz gada beigām

A.Zvejnieks stāsta, ka pasūtījumus izgatavo no paša mežā sarūpētiem kokmateriāliem, kā arī no klienta piedāvātā materiāla.

 

"Tā rēķinu, ka paša materiāla pietiks līdz šā gada beigām, pēc tam to nāksies iepirkt. Vienīgais kokmateriāls, kam tirgū ir kritusi cena, ir skuju koks. Lapu koku cena saglabājusies iepriekšējo gadu līmenī. Meistars novērojis, ka liela daļa klientu līdz šim izvēlējusies logu rāmjus gatavot no ozolkoka, jo tad tiem ir lielāka izturība, tomēr rāmji topot arī no priedes.


Ražotnē top ne tikai jau minētās durvis, logi un kāpnes, bet arī apšuvuma un grīdas dēļi, galdi, soli vārti un gultas. Tālākie klienti uz Druvienas pagastu mērojuši ceļu pat no Liepājas.

 

Strādā viens pats

Pērn A.Zvejniekam talkā nākusi viņa dzīvesbiedre, bet šogad kopš janvāra viņš ar visu tiekot galā viens pats.

 

"Ir jārēķinās ar katru santīmu, jo šodien ir jāmaksā par visu. Arī uz valsts atbalstu vismaz pagaidām uzņēmēji nevar paļauties. Es to arī nedaru. Ne jau es vienīgais cenšos izdzīvot. To dara arī visi citi galdnieki," saka A.Zvejnieks.

 

Šobrīd viņš nedomā iegādāties jaunas ražošanas iekārtas un paplašināt galdniecību, jo tas finansiāli nav iespējams.

 

"Jāiztiek ar to, kas sarūpēts agrāk," piebilst galdnieks.

 

Pirms trīs gadiem A.Zvejnieks ierīkojis kokmateriālu žāvēšanas kalti, lai maksimāli ātri varētu izpildīt pasūtījumus. Kaltē kokmateriāli žūst apmēram divas nedēļas. Sarūpētas arī jaunas iekārtas un darbarīki, kā arī iekārtota atsevišķa telpa gatavās produkcijas lakošanai.

 

 A.Zvejnieks neizvēlas apjomīgus darbgaldus, toties priekšroku dod dažādām frēzēm, bez kurām galdniecība vispār nav iedomājama.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas