Atļauj rekonstruēt katlumāju 1

Gulbenē pašvaldība atļāvusi siltumapgādes privātfirmai "Vidzemes enerģija" rekonstruēt pilsētas domes īpašumā esošo katlumāju, uzstādot tur jaunu 6 megavatu jaudas šķeldas apkures katlu.

Pašvaldībā "Dzirkstele" uzzināja, ka ceturtdien par to domes sēdē nobalsoja astoņi no 11 deputātiem, divi bija pret, bet viens atturējās.


Pieņemtais lēmums paredz, ka līdz ar to katlumājā Gulbenē, Nākotnes ielā 7, tiks demontēts viens no diviem tajā esošajiem šķeldas apkures katliem, kas pieder pašvaldībai un savu laiku ir jau nokalpojuši.


Deputātu nosacījums ir tāds, ka visi šie darbi, ko apņemas veikt SIA "Vidzemes enerģija", nedrīkst pārsniegt 94,7 tūkstošus latu, kas pēc ekspertu atzinuma ir katlumājas Gulbenē, Nākotnes ielā 7, rekonstrukcijas izmaksu cena bez pievienotās vērtības nodokļa. Domes lēmums paredz, ka "izmaksas, kas pārsniegs 94,7 tūkstošus latu, gulst uz SIA "Vidzemes enerģija" un netiek ņemtas vērā, nosakot apkures tarifu Gulbenē".


Tādējādi deputāti neatbalstīja citu priekšlikumu - nevis atļaut rekonstruēt pašvaldības veco katlumāju, bet gan uzstāt, lai SIA "Vidzemes enerģija" pilda sen solīto un uzceļ jaunu katlumāju Gulbenē uz zemes, ko šim nolūkam firmai ir iznomājusi pilsētas dome.
Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka domes sēdē pauda, ka pēc katlumājas Gulbenē, Nākotnes ielā 7, rekonstrukcijas un jaunā apkures katla uzstādīšanas pilsētā turpmākos piecus gadus siltumapgādes problēma būs atrisināta.

 

Jau rakstījām, ka SIA "Vidzemes enerģija" publiskojusi vēlmi pirkt 6 megavatu jaudas katlu, kura aptuvenā vērtība varētu būt 1,3 miljoni latu. Firma izvēlēsies lētāko no piedāvājumiem, kurus gaidīs līdz 15.maijam. SIA "Vidzemes enerģija" Gulbenes būvvaldē ir iesniegusi būvniecības pieteikumu par katlumājas Gulbenē, Nākotnes ielā 7, rekonstrukciju. Saistībā ar šo ieceri SIA "Vidzemes enerģija" neilgi pirms apkures sezonas beigām, ar 1.aprīli, Gulbenē samazināja siltuma tarifu par 4,9 procentiem līdz 41,81 latiem par megavatstundu siltuma. Līdz šim Gulbenes centrālapkures tarifs bija 43,96 lati par megavatstundu siltuma bez pievienotās vērtības nodokļa.

 

Ir paredzēts demontēt esošo četru megavatu jaudas katlu, kuram par kurināmo izmanto koka skaidas, un tā vietā uzstādīt modernu, automatizētu sešu megavatu jaudas katlu apkurei ar šķeldu. Katlumājai paredzēts paaugstināt jumtu par diviem metriem. Esošā dūmeņa vietā montēs jaunu dūmeni komplektā ar filtru.

 

Dūmeņa filtra kvalitāte uzlabosies, un izmeši būs nekaitīgāki. Koka skaidu noliktavas vietā paredzēts izveidot modernu koksnes šķeldas noliktavu ar šķeldas padeves sistēmu. Līdz ar katlu nomaiņu visas katlumājas jauda palielināsies līdz desmit megavatiem. Uzlabosies ekoloģiskā situācija, jo ap katlumāju vairs nebūs skaidu pieveduma uzkrāšanas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Viss skaidrs.Stucka lobē jaunu katlu māju.Katla cena bez PVN,kuru tāpat nomaksās siltuma pircējs!Māk gan mums aizmalēt acis!Riebjas,riebjas un riebjas!Gribētos zināt,cik % iedzīvotaju irbijuši tik varonīgi un pilnībā norēķinājušies par siltumu!Saturieties !Apetīte aug!

pirms 11 gadiem, 2009.05.06 09:20

Vietējās ziņas