Atliek elektroenerģijas tirgus atvēršanu

Valdība nolēmusi atlikt elektroenerģijas tirgus atvēršanu mājsaimniecībām līdz 1.janvārim. Šāds lēmums pieņemts tāpēc, ka sabiedrībā valda liels satraukums par iespējamo elektrības cenu kāpumu.

AS “Latvenergo” preses sekretāre Sandra Vējiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka tiek pārtraukti klientu informēšanas pasākumi. AS “Latvenergo” viedoklis un klientiem būtiskā informācija par uzņēmuma aktivitātēm pēc tirgus atcelšanas būs pieejama pēc tam, kad tiks veiktas izmaiņas šobrīd spēkā esošajos likumos. 

“Minētajā situācijā “Latvenergo” gaida likumdošanas izmaiņas par turpmākām darbībām, atliekot elektroenerģijas tirgus atvēršanu mājsaimniecībām. Taču, ja tiks pieņemtas izmaiņas likumdošanā par elektroenerģijas tirgus atcelšanu, tad visi līdz šim nosūtītie piedāvājumi un arī noslēgtie līgumi tiks anulēti. Saglabāsies arī līdz šim spēkā esošā norēķinu kārtība,” norāda S.Vējiņa.

“Dzirkstele” S.Vējiņai arī vaicāja, ja tiek atlikta tirgus atvēršana, vai būs jārēķinās, ka cenas elektrībai paaugstināsies, proti, vai “Latvenergo” vērsīsies Sabiedrisko pakalapojumu regulēšanas komisijā, lūdzot tarifa paaugstinājumu, uz šo jautājumu pagaidām atbilde netiek sniegta.


Ziņu aģentūra “Leta “ziņo, ka, lai arī ar elektrības tirgus liberalizācijas mājsaimniecībām atlikšanu ir novērsta elektrības cenu palielināšanās ar šā gada aprīli, Ministru prezidente Laimdota Straujuma nevar garantēt, ka “Latvenergo” vēl šogad neprasīs tarifu pieaugumu, bet tas noteikti nenotikšot ar 1.aprīli. Ministru prezidente tuvākajā laikā gatavojas tikties ar “Latvenergo” un Ekonomikas ministrijas vadību, lai noskaidrotu viedokļus tarifu jautājumā.


Valdība ir arī nolēmusi par kompensācijas mehānismu trūcīgajiem. Labklājības ministrija informē, ka valsts atbalstīs trūcīgos un maznodrošinātos cilvēkus elektroenerģijas tirgus atvēršanas gadījumā, apmaksājot viņiem 5 eiro no kopējā rēķina. Ministrija norāda, ka visiem trūcīgiem un maznodrošinātiem cilvēkiem paredzēts vienāds atbalsta apmērs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas