Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atpūtnieki priecājas par sakopto “Lāčausi” 11

Atpūtnieki atzinīgi novērtē sakopto atpūtas vietu Stāmerienas ezerā pie "Lāčauss". "Tagad šeit ir daudz labāk nekā citos gados. Apkārtne ir sakopta, zāle nopļauta. Ir patīkami šeit atbraukt, lai atpūstos un peldētos," "Dzirkstelei" atzīst atpūtnieki.

Stāmerienas pagasta pārvalde ir parūpējusies arī par bijušo šašliku nojumi. Tai ir uzlikts jauns jumts un iepriekšējā ugunskura vietā tagad ir novietots galds, bet ugunskura vieta ir blakus nojumei. Savukārt celiņam priekšā šīs nedēļas sākumā gan pievelti akmeņi. Stāmerienas pagasta pārvaldes darbinieks Guntars Indriksons "Dzirkstelei" stāsta, ka pirms tam pa šo celiņu gar ezeru atsevišķi autovadītāji gonkojuši tā, ka riepas vien švīkst.

 

"Ir domāts, ka uzliksim šim celiņam priekšā vēl lielākus akmeņus, lai nebrauc garām atpūtniekiem, jo tie turpat pie ezera sauļojas un atpūšas, bet putekļi nāk virsū. Lai netraucētu atpūtniekiem, ar mašīnām varēs braukt pāris metrus tālāk iekšā gar šķūni un garām atkritumu konteineram," stāsta G.Indriksons.


Pagasts ir parūpējies arī par jaunu tualeti atpūtas vietā.

 

"Ir mums viens "simtlatnieks", kurš katru dienu dodas un sakopj apkārtni - salasa atkritumus un savāc tukšās pudeles," saka G.Indriksons.


Viņš aicina atpūtniekus nedauzīt stikla pudeles.

 

"Ja tās ir grūti iemest atkritumu konteinerā, tad lai atstāj tāpat savāksim tās paši, tikai lai nedauza, jo sasistas pudeles un stikla lauskas lasām katru rītu," uzsver G.Indriksons.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

citai filozofijai

/Bet, piedodiet, nespēju pieņemt, ka par sakoptu tiek nosaukta peldvieta, kur sasistas stikla pudeles tiek lasītas katru rītu. /
Peldvieta ir sakopta, ja to sakopj. ja kāds atnāk un sasit tur pudeli, peldvieta joprojām ir sakopta, tikai viens ir sasitis pudeli. No rīta arī sētnieki kopj ielas, tāds ir viņu darbs. Var saukt pie atbildības pudeļu sitējus un tas arī būtu jādara, bet diezin vai kāds apsargs tur sēdēs, jo algu neviens jau nemaksās. Ir dažādi darbi, un viens no tiem ir sakopšana, jo vienmēr būs kāds, kas piemēslo.

pirms 8 gadiem, 2011.07.26 10:42

3td

Patika ideja par Litenes atkritumu poligonu kā pudeļu mētātāju un dauzītāju cienīgu atpūtas vietu.

Ja Lāčausī konsekventi tiks pieprasīti kulturālas uzvedības standarti, tas pulcēs atbilstošu publiku, kam tāda uzvedība ir pieņemama un pašsaprotama. Bet, ja pudeļu mētātāji redzēs, ka te ir īstā vieta, kur var ālēties un viņiem vēl ar slotu pakaļ staigā - tur viņi arī spietos, kā gan savādāk?!

Tāpēc pagastam ir jāizšķiras, kādus apmeklētājus viņi vēlas - bomžus vai kulturālu publiku. Un atbilstoši jārīkojas.

pirms 8 gadiem, 2011.07.22 18:15

333

Cuskas te ir tapat ka odi, ko te padarisi, pie savas majas ar atradu sad tad kadu. Ja kops teritoriju ari talak tad vini parvaksies dzivot citur. Sen Stameriena neesu bijis no 1989.g. To, ka kadu laiku tur viss bija pamests, dzirdeju. Labi, ka kaukas mainijas. Bet cukot gan, tiem kas brauc atpusties, vajadzetu mazak.

pirms 8 gadiem, 2011.07.22 07:35

Cita filozofija

Paveikts prātīgs darbs, tas priecē. Bet, piedodiet, nespēju pieņemt, ka par sakoptu tiek nosaukta peldvieta, kur sasistas stikla pudeles tiek lasītas katru rītu. Cilvēku cūcību nevar akceptēt kā normu - sak, ja jums par grūtu aiznest pudeles līdz konteineram - izmētājiet tās pa apkārtni, tikai nedauziet.

Te nav vietas tādai attieksmei, un tādi cilvēki-bomži šeit pilnīgi noteikti netiek gadīti. No pagasta pārvaldes sagaidu, ka tā nepārprotami deklarēs: šāda rīcība ir nepieņema un tiks sodīta. Sods par vienu sasistu pudeli ir tik un tik lati. Par citiem tamlīdzīgiiem pārkāpumiem - tik un tik lati.

Ja šādas uzvedības cilvēkiem gribas atpūsties dabā, lai viņi izvēlas savam kultūras līmenim atbilstošu vietu un brauc uz Litenes atkritumu poligonu - tur viņi būs savā elementā.

Stāmeriena ir daudzējādā ziiņā brīnišķīga vieta, ir prieks tajā dzīvot. Tā sevī jau tagad spēj iemiesot nākotnes ideju par Latviju kā sakoptāko valsti pasaulē. Tikai sakoptai jābūt gan videi, gan domāšanai.

pirms 8 gadiem, 2011.07.22 00:09

hmmm

neviens savu žulti nekur neizliek ir jau ok neraudi .........

pirms 8 gadiem, 2011.07.21 23:50

stampe

sakoptība tur priecē prieks doties peldēties ............

pirms 8 gadiem, 2011.07.21 23:49

stampe

sakoptība tur priecē prieks doties peldēties ............

pirms 8 gadiem, 2011.07.21 23:49

stamernietei

Tev visas čūskas izķert un vēl pielikt klāt 2 morus, kas dumdurus nosit? Tu dzīvo Latvijā, šeit ir tās čūskas. Vispār jau latvietšiem tipiski - viss jau jauki, bet tomēr kaut kur sava žults jāigāž...

pirms 8 gadiem, 2011.07.21 22:32

xxx

un tiešām lūdzu nedauziet šādās vietās stikla pudeles, lai nav kādam jācieš.

pirms 8 gadiem, 2011.07.21 20:10

Ilze

Liels prieks par sakopto Lāčausi,atkal viens jauks stūrītis sakopts,tikai nebūsim nekauņas- pratīsim novērtēt cita darbu.

pirms 8 gadiem, 2011.07.21 19:16

stamerniete

jā liels prieks par sakopto Lāčausi ...

tikai žēl ka ar mums peldās arī čūskas tas biedē ..........

pirms 8 gadiem, 2011.07.21 18:29

Vietējās ziņas