Atrašanās uz ledus paliek bīstama 1

Tuvojoties pavasarim, ledus uz Latvijas ūdenskrātuvēm kļūst trausls, un tajā nereti ielūst pārgalvīgi makšķernieki.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki pēdējo dienu laikā vairākās vietās Latvijā ir devušies glābt ledū ielūzušus cilvēkus.

 

VUGD Gulbenes brigādes komandieris Vijārs Griķis laikrakstam atklāj, ka Gulbenes glābēji līdz šim vēl nav saņēmuši šādus izsaukumus. Arī pērn, par laimi, neviens nav saucis glābējus, lai tie sniegtu palīdzību ledū ielūzušajiem. Taču V.Griķis atgādina, lai cilvēki ir piesardzīgi un atceras, ka atrašanās uz ledus jau ir kļuvusi bīstama.

 

Tomēr "Dzirkstelei" uz uzplūdinājuma pirms Pilskalna HES uz Gaujas upes vēl izdevās sastapt zemledus makšķerniekus. Viņi klāstīja, ka šajā vietā ledus vēl esot apmēram 50 centimetrus biezs, toties uz leju pa Gaujas upi gan ledus dažviet ir vairs tikai kādus 10 līdz 15 centimetrus biezs. Uzkāpjot uz tā, jau paliekot neomulīgi.

 

Uzplūdinājuma vietā ūdens plūst mazāk, tādēļ arī ledus tur vēl ir tik biezs, taču, protams, nākot pavasarim, tas jau paliek mīkstāks un graudaināks. Savukārt Gaujas lejpusē straume ir lielāka.

 

Kādreizējā Velēnas hidrometeoroloģiskā posteņa darbiniece Ingrīda Biseniece saka, ka ledus šogad ir samērā plāns.

 

"Ja tiešām būs tā, kā sinoptiķi sola, ka pēc 22.marta paliks krietni siltāks, domāju, ka marta beigās ledus jau varētu sākt iet. Man šķiet, ka tas aizies ļoti ātri. Sniega kārta šogad arī nav sevišķi blīva, kūst diezgan ātri. Ja nebūs vižņu sablīvējumu, ledus aizies ātri un bez problēmām," vērtē I.Biseniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gramatika

Atrašanās uz ledus paliek bīstama...???
Ja bija bīstama visu ziemu, tad paliek. Ja pirms tam nebija tik bīstami, tad KĻŪST bīstama.

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 15:57

Vietējās ziņas