Atrod nokostus un dubļos pamestus 33 trušus 3

Gulbenietis Pēteris Baķis pagājušās nedēļas nogalē atrada nokostus 33 trušus. Dzīvnieki bija dabūti ārā no būriem, nobendēti un pamesti dubļos, kas pludoja pagalmā pēc lietainās nakts.

"Uz koka būriem redzamas suņa nagu skrāpējumu un zobu kodumu pēdas. Viņš ir dabūjis būrus vaļā un ticis pie trušiem, nokodis sporta pēc un pametis. Gaļu ēst nav kārojis. Toties manā saimniecībā klaiņojoša suņa dēļ zudumā gājuši aptuveni 60 kilogrami trušu gaļas," saka saimnieks.

 

Viņš nezina teikt, kura suņa īpašnieka dēļ ir nācies tā ciest, jo pagaidām nevienu klaiņojošu suni savas ģimenes mājas pagalmā Gulbenē, Krasta ielā, pie trušiem nav pieķēris. Par negadījumu un zaudējumiem saimnieks ziņojis policijai, kas vakar ieradās apskatīt notikuma vietu. P.Baķis lēš, ka viņam ir nodarīti lieli zaudējumi - vismaz 10 latu apmērā par katru trusi, kas bija brangi, labi baroti.

 

P.Baķis teic, lai Krasta ielas iedzīvotāji uzmanoties, viņš vēloties kaimiņus brīdināt ar "Dzirksteles" starpniecību, jo arī viņu truši vai vistas var dabūt ciest no klaiņojošu suņu alkatīgajiem zobiem.

 

P.Baķis brīnās, kā suns ticis viņa māju pagalmā, jo sētai nekur nav caurumu. Vai pārlēcis pāri? Lai kaut kā nodrošinātos pret jauniem uzbrukumiem, saimnieks izvietojis pie saviem palikušiem dzīvajiem trušiem būros izvietojis gaismas sensoru. Pie mazākās kustības būru tuvumā automātiski ieslēdzas gaisma.

 

"Varbūt tā vismaz dabūšu redzēt, kas nāk bendēt manus trušus," saka viņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

aija

Man mamai ari nokoda 7 trušus ,neziņoja policijai,policists taču suni neatradīs.Varbūt tas nav suns -es gan nezinu kas vēl kostu trušus -seski vai vēl kādi līdzīgi radījumi.

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 07:58

es visu atceros!!!

Vajag nožņaugt sunīšus... Vai nu man jūs tagad jāmāca,ko? :)

pirms 12 gadiem, 2008.11.06 22:33

berta

Pagājušajā nedēļā arī manai kaimiņienei nokoda 25 trušus. Sižets līdzīgs - atnācis, nokodis un pametis. Viņai šie truši bija vienīgais iztikas avots. Kā lai uz klaiņojošajiem suņiem nedusmojas? Es domāju, ka, ja viņa redzētu šo suni slepkavojam viņa ,kā nesenā notikumā Gulbenes rajonā varētu šo suni nosist. Un man nemaz nenāktu prātā viņai pārmest "sunīša" nobendēšanu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.06 21:28

Vietējās ziņas