Atsauks atmiņā vēstures notikumus

Gulbenes kultūras centrā rīt, 18.martā, notiks 3. starpnovadu zinātniski pētnieciskā konference “Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos”. Uz to tiek aicināts ikviens interesents. Konference sāksies pulksten 10.00.

Konferences norisē šo gadu laikā aktīvi iesaistās arī skolēni, rakstot zinātniski pētnieciskos darbus par 1941. un 1949.gada deportācijām un cilvēku likteņstāstiem. Arī šogad konferencē skolēni prezentēs savus darbus. Klātesošie varēs ieklausīties mūsu novada, kā arī kaimiņu novadu skolēnu darbu prezentācijās.

 

Dalībniekus uzrunās Latvijas politiski represēto apvienības priekšsēdētājs Gunārs Resnais, Valsts prezidenta kancelejas Vēsturnieku komisijas pārstāve Daina Kļaviņa, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, kā arī konferences idejas autors, asociētais profesors Jānis Vanags. Gan ilggadējais Litenes pamatskolas direktors un pagasta vēstures pētnieks, divu grāmatu autors Jānis Zvaigzne, gan Latvijas Nacionālā muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā Irīna Zeibārte, gan arī Balvu Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Irēna Šaicāne savos stāstījumos ieskicēs 1941. un 1949.gada notikumus. Savukārt izdevēja Ilona Vītola prezentēs grāmatu “Rūgto vērmeļu kauss”.

 

Pasākuma noslēgumā (pulksten 16.30) plānots piemiņas brīdis pie Gulbenes stacijas represēto piemiņas vietā, kur ikviens varēs kavēties atmiņās par tālaika notikumiem, tiks aizdegtas svecītes.

 

Šāda konference, kas veltīta 1949.gada 25.marta represijām, pirmo reizi notika Balvos 2009.gadā, pagājušajā gadā – Cesvainē, bet nākamgad tā būs Alūksnē.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas