Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atsavina trīs reizes vairāk degvielas 6

Šīgada desmit mēnešos policija nelegālā alkohola un akcīzes preču aprites jomā ir veikuši 37 reidus. Šajā laika posmā Gulbenes novadā policija ir izņemusi 2130 litri dīzeļdegvielas un 2358 litri benzīna, kopumā apmēram četras ar pusi tonnas.

"Tas Gulbenes novadam nav maz, ņemot vērā, ka mēs neesam īsti pierobeža," uzsver Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Arta Kraukle. Policija atsavinājusi arī 27 340 cigarešu paciņas un 90,05 litri alkohola.

 

2010.gadā par šiem pārkāpumiem tika sastādīti 10 administratīvā pārkāpuma protokoli un izņemta 12 680 cigaretes administratīvajā lietā un 158 360 kriminālprocesa gaitā. Atsavinātas degvielas daudzums ir bijis krietni vien mazāks (1200 litri) un arī alkohols izņemts mazāk nekā šogad.


Par pārkāpumiem - sods

A.Kraukle "Dzirkstelei" stāsta, ka 10 mēnešos ir veikti 37 reidi - pārbaudītas gan personu adreses, gan arī kopā ar Satiksmes uzraudzības rotas darbiniekiem pārbaudītas mašīnas, kurās, iespējams, tiek pārvadātas cigaretes, degviela un arī alkohols no Krievijas.


Par šiem pārkāpumiem 10 mēnešos ir sastādīti 29 administratīvā pārkāpuma protokoli: vairums par akcīzes nodokļa apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu, tikai 2 - par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos un 3 - par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu vai glabāšanu.
A.Kraukle norāda, ka soda mēri par šāda veida pārkāpumiem ir dažādi. Piemēram, par nelegālo akcizēto preču apriti fiziskām personām sods ir no 50 līdz 500 latiem, tajā pašā laikā par nelikumīgo alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu un pārvietošanu sods - sākot no 250 latiem.


Pārbauda arī anonīmus ziņojumus

Policijas darbinieki norāda, ka runātāju par "točkām" ir krietni vien vairāk nekā ziņotāju.

 

"Ja cilvēks atnāk un uzraksta iesniegumu, tiek atvieglots policijas darbs. Un ir cilvēki, kas raksta iesniegumu, pēc kura saņemšanas mēs esam veikuši administratīvo apskati un izņēmuši nelegālo preci, bet ir bijis, kad, pārbaudot iesniegumā norādīto vietu, tur nekas nav bijis. Izvērtējam katru zvanu, ko saņemam anonīmi. Tāpat arī pārbaudījām kādu adresi, kas tika minēta portālā "dzirkstele.lv" forumā "točkas", un rezultātā tur tika izņemtas pudeles ar etilspirtu, kurš bija atšķaidīts ar ūdeni, kā arī cigaretes, bet to daudzums nebija liels," stāsta A.Kraukle.


Viņa skaidro, ka policijas darbu apgrūtina darbinieku resursu trūkums.

 

"Agrāk bija trīs ekonomiskās policijas darbinieki, bet šobrīd šādas policijas vispār nav. Pārējie darbinieki dara visu savu iespēju robežās."

 

Tirgoņi klientus nešķiro

Savukārt Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma norāda, ka diemžēl policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka nelegālie tirgoņi klientus nešķiro un "točkās" laipni tiek apkalpoti arī nepilngadīgi jaunieši. Ir arī „točkas", kurās katru mēnesi paliek ģimenes lielākā ienākumu daļa, jo ir cilvēki, kuriem ir grūti atteikties no alkoholisko vai tabakas izstrādājumu regulāras iegādāšanās par zemāku cenu nekā veikalos.


A.Kraukle stāsta, ka tajās "točkās", kur vienreiz jau ir viesojusies policija, tirgotāji un arī viņu klienti kļūst īpaši uzmanīgi.

 

"Mums nav nācies otrreiz vienā un tajā pašā vietā izņemt nelegālo preci, jo ir tā, ja cilvēks turpina tirgošanu, tad viņš to nedara uzreiz, bet pēc kāda laika, un ir ļoti uzmanīgs. Preci pārdod tikai savējiem klientiem, paziņām, un tie tālāk neko neizpauž," stāsta A.Kraukle.


Policija atgādina, ka informāciju par nelegālajām darbībām ar akcizētajām precēm un par pilsētā vai pagastā praktizējošiem "aktīvistiem" var sūtīt uz policijas e - pasta adresi pret.tockam@vidzeme.vp.gov.lv.


D.Jukāma stāsta, ka nedēļas laikā uz minēto e - pasta adresi tiek saņemti vidēji 10 ziņojumi par "točkām". Pēc ziņojuma saņemšanas tiek izsūtīta informācijas pārbaudei amatpersonām attiecīgā iecirkņa teritorijā.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

!

HA, nevajag muldet, zinu konkretu policistu, kurs atnemto alkoholu tirgo talak!

pirms 8 gadiem, 2011.11.16 12:22

HA to Jā...

Ko nozīmē "mazu daļu"?! Ir izņemšanas protokols un saskaņā ar to arī nodod. Nedod dievs kaut paciņas trūks........

pirms 8 gadiem, 2011.11.15 17:09

Jā...

Nu varbūt mazu daļu ar nodod...bet pārējais kur paliek???

pirms 8 gadiem, 2011.11.15 12:31

HA

Jūs ........ abi muļķīši/-tes! Savas nezināšanas stulbumu šeit nav kauns izrādīt? Viss izņemtais tiek nodots Nodrošinājuma valsts aģentūrai / http://nva.iem.gov.lv /, kas lemj ko darīt: iznīcināt vai realizēt un policijai ar to nav nekāda sakara! Secinājums - iepriekšējie komentētāji ir lasharas!

pirms 8 gadiem, 2011.11.15 09:49

Laikam tie noķertie pietiekami pašiem policistiem neatmeta...es gribētu zināt kur to degvielu lika,nu nejau iznīcināja...

pirms 8 gadiem, 2011.11.14 12:46

!

un kur velak nonak atnemtais alkohols? policisti to iztirgo! tad tas vairs nav parkapums?

pirms 8 gadiem, 2011.11.14 11:09

Vietējās ziņas