Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvieglo tirgošanās nosacījumus

Ir izstrādāti vienkāršoti nosacījumi ielu tirdzniecības, gadatirgu un izbraukuma tirdzniecības, tirgu un autoveikalu tirdzniecības organizēšanai.

"Jaunā kārtība tirdzniecības organizēšanai būtiski atvieglos šobrīd spēkā esošos tirdzniecības nosacījumus publiskās vietās, tādējādi samazinot administratīvo slogu komersantiem un sekmējot konkurences veidošanos, kas savukārt sekmēs preču cenu samazināšanos," informē Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.  

Būs mazāk saskaņojumu

 

Jaunie noteikumi atvieglos garo procedūru, lai no pašvaldības saņemtu atļauju preču pārdošanai ielu tirdzniecībā, gadatirgū un izbraukuma tirdzniecības vietās. Vairākos gadījumos šāda atļauja vispār nebūs vajadzīga. Pirms pašvaldības atļaujas saņemšanas vairs nebūs iepriekš nepieciešams saņemt saskaņojumu no Pārtikas un veterinārā dienesta. Ir noteikti maksimāli īsi termiņi pieteikuma izskatīšanai un atļaujas izdošanai. Piemēram, ielu tirdzniecībā pieteikums tiks izskatīts un atļauja izdota ne ilgāk kā 3 darba dienu laikā, izbraukuma tirdzniecībā - 1 dienas laikā.

 

"Ja attiecīgā tirdzniecības veida darbību nodrošina pasākuma organizators, tad tirdzniecības dalībniekam pašvaldības atļauja tirdzniecībai publiskā vietā vispār nebūs nepieciešama," skaidro E.Urpena.

 

Atceļ ierobežojumus

Autoveikaliem ir atcelti vispārējie preču sortimenta ierobežojumi, kā arī atļauts pārdot preces tādās lauku apdzīvotajās vietās, kurās ir stacionāri veikali. Vairs nebūs jādodas uz Ceļu satiksmes drošības direkciju, lai izdarītu atzīmi "autoveikals".

 

Atcelts arī tirdzniecības veidu iedalījums tirgos, piemēram, pārtikas, rūpniecības un jaukta tipa tirgus. Savukārt pašvaldības varēs noteikt tirdzniecības organizēšanas kārtību preču pārdošanai publiskajā vietā.

 

"Ministrija cer, ka šie atvieglojumi sekmēs plašākas konkurences veidošanos, kas ir būtiski lauku apvidos, kur cilvēkiem ir zemāka pirktspēja un mazāka veikalu pieejamība," uzsver E.Urpena.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas