Augumiem samērās ar saulespuķēm

Šodien Gulbenē, skolas pagalmā, bērni sarīkoja pašaudzēto saulespuķu izstādi. Gulbenes 2.vidusskolas direktora vietniece projektu darbā Dita Grigore "Dzirkstelei" saka, ka naktī uz otrdienu Gulbenē bija salna, tāpēc saulespuķēm laiks no dārziem pārcelties uz izstādi, lai bērni varētu samērīties ar pašu audzētajam puķēm un priecāties par tām. Šīs krāšņās puķes, kuras audzējuši 1. līdz 5.klašu 30 skolēni, tika parādītas izstādē skolas pagalmā.

Garākā izstādei sarūpētā saulespuķe bija vairāk nekā trīs metrus gara. Lielākās puķes izaudzējuši Gulbenes 2.vidusskolas skolēni Kristīne Ščedrova, Jolanta Bebre, Annija Sintijai Toma, Oskars Mednis. Uz viena stiebra daudz ziedu bija Elīnas Karoles audzētajai saulespuķei, savukārt krāšņas biezas saulespuķes bija Arnim Žagatam, ļoti gara un ar 16 ziediem - Elijai Tiltiņai.


Visu šo nedēļu bērnu audzētās saulespuķes, ievietotas vāzēs, krāšņos skolas gaiteņus un klašu telpas.


"Saulespuķes dārzos izaudzēt bērniem palīdzēja vecāki, vecvecāki. Līdz ar to tas ir ģimenisks, dvēselisks pasākums, kas reizē iemāca bērniem rūpēties par kādu. Vecāki stāsta, ka bērni vasarā gājuši mērīt dārzā, kā saulespuķes paagušās. Uztraucās, lai tām nekaitētu vētra, domāja, kāds būs saulespuķu liktenis. Galvenais mērķis, ko vēlamies panākt, - likt bērnam domāt: ko nozīmē izaudzēt un kā tas ir - sagaidīt rezultātu. Bērni turklāt iegūst praktiskas zināšanas, kas viņiem vēlāk noderēs skolā, mācotis bioloģiju," saka D.Grigore.


Vienlaikus šonedēļ skolēni mājturības un vizuālās makslas stundās pievēršas saules tematikai tautas mākslā, tradīcijās, dabas vērojumos. Bērni veidoja saulespuķes no papīra, lasīja tautasdziesmas par sauli un runāja par sauli. Bērni arī noskaidrojuši visu par saulespuķēm: kur ir to dzimtene, kā tās rodas, kādas aug Latvijā.


Gulbenes 2.vidusskolas pamatskolas klašu skolēni jau sesto vasaru savos dārzos audzē saulespuķes, lai, sākoties jaunam mācību gadam, skolā samērītos ar tām un sarīkotu dzīvo ziedu izstādi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas