Augustā uzstādīs jauno apkures katlu 7

Gulbenes galvenās katlumājas rekonstrukciju uzrauga Gvido Stucka
Gulbenē, Nākotnes ielā 7, katlumājas rekonstrukcija norit saskaņā ar plānotajiem termiņiem. "Dzirksteli" par to informē SIA "Vidzemes enerģija" pārstāvis Mindaugs Nevardausks.

Vecais, nolietotais 4 megavatu jaudas šķeldas katls no katlumajas ir izņemts. Tiek veidoti pamati jaunā 6 megavatu jaudas katla uzstādīšanai, kas notiks augustā. Arī šim katlam par kurināmo tiks izmantota šķelda. Katlumājas rekonstrukciju uzrauga jūlijā darbā pieņemtais Gvido Stucka, kas līdz šim ir bijis Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors.  

Sola pārskatīt siltuma tarifu

M.Nevardausks saka, ka, parakstot beidzamos līgumus rekonstrukcijas darbu veikšanai, būs skaidras izmaksas. Tas nozīmē, ka tuvākajā laikā varētu tikt pārskatīts siltuma tarifs Gulbenē, iesniedzot jaunos aprēķinus Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram.

 

"Darīsim visu iespējamo, lai tarifs kļūtu mazāks," bilst M.Nevardausks. Pavasarī SIA "Vidzemes enerģija" iesniedza būvniecības pieteikumu par katlumājas Gulbenē, Nākotnes ielā 7, rekonstrukciju. Katlumājai paredzēts paaugstināt jumtu par diviem metriem. Esošā dūmeņa vietā montēs jaunu dūmeni komplektā ar filtru. Līdz ar aptuveni 1,3 miljonus latu vērtā katla nomaiņu visas katlumājas jauda palielināsies līdz desmit megavatiem. Uzlabosies ekoloģiskā situācija, jo ap katlumāju vairs nebūs skaidu pieveduma uzkrāšanas.

 

M.Nevardausks pagaidām neatklāja konkrēti, par cik lielu summu tarifs varētu samazināties.

 

"Tas ir atkarīgs arī no šķeldas cenas," saka M.Nevardausks.

 

Jau rakstījām, ka neilgi pirms pagājušās apkures sezonas beigām Gulbenē jau kļuva mazāks siltuma tarifs. No 1.aprīļa tas ir samazināts par 4,9 procentiem līdz 41,81 latiem par megavatstundu siltuma. Iepriekš Gulbenes centrālapkures tarifs bija 43,96 lati par megavatstundu siltuma bez pievienotās vērtības nodokļa.

 

Vairs nav regulatora Alūksnē

M.Nevardausks informē, ka saņēmis oficiālu vēstuli, kurā sniegta informācija par Alūksnes Sabiedrisko pakalpojumu regulatora likvidāciju. Ar 14.jūliju spēkā ir stājušies grozījumi likumā "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem". Likumā noteikts, ka līdz 31.decembrim ir jālikvidē pašvaldības regulatoru, kas regulē sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā.

 

Cenšas piedzīt parādus

SIA "Vidzemes enerģija", kā informē M.Nevardausks, cenšas tiesiskā ceļā piedzīt parādus par patērēto siltumu, par kuru nav samaksāts. Uzņēmuma darbiniece Rūta Borodkina "Dzirkstelei" sola augusta sākumā sniegt apkopotas ziņas par to, cik kopumā gulbenieši ir parādā par patērēto siltumu.

 

 "Varu vienīgi pateikt, ka no 2157 siltuma patērētājiem 227 ir parakstījuši vienošanos ar "Vidzemes enerģiju" par apkures rēķinu apmaksas veikšanu arī vasarā," stāsta R.Borodkina.

 

Otrdien Gulbenes rajona tiesā bija paredzēts civiltiesiskā kārtībā uzsākt parāda piedziņu no Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrības "Frēzija 2004". "Dzirkstele" tam apstiprinājumu guva tiesu portālā www.tiesas.lv

 

Tiesnese Gunta Širaka "Dzirksteli" informēja, ka lietas izskatīšana tika atlikta līdz 26.novembra pulksten 11.00, jo atbildētājs nebija tiesai iesniedzis pietiekami pierādījumu.

 

Gulbenes novada domē "Dzirkstele" uzzināja, ka tur SIA "Vidzemes enerģija" vērsusies ar lūgumu apmaksāt divus rēķinus par diviem pašvaldības dzīvokļiem, kuru īrnieki ir miruši.

 

Gulbenes pārvaldē "Dzirksteli" paskaidroja, ka ir runa par aptuveni 600 latu lieku summu. Novada domes deputāti finanšu komitejas sēdē pirmdien vienojās, ka pašvaldība nemaksās to parāda daļu, kas iekrājusies īrniekiem dzīviem esot.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Fui!Tikai garīgo saboāju ,kad izlasīju jauno informāciju!

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 18:36

nu skaidrs,mīļie vēlētāji!Tie paši vēzīši pa citām kulītēm.Nekā laba negaidiet.maksasim atspērušies.

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 18:35

gvidis

Bus jaunas cenas protams ka augstakas,dzivot gribas

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 14:36

Siltumiņš

Man jau liekas, ka katru gadu maina tos katlus. Vaita vienreiz par visām reizēm nevarēja uzlikt vienu normālu katlu, lai nav nauda jāizgrūž, kuras itkā tagad neesot.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 18:11

Mazais brīnītis

Man patīk virsraksts, ka ..uzrauga Gvido. Tā čomiski, kā saka, vecais, labais Gvido, pie tam bez pieturzīmes beigās, moška nepabeigta dziļā doma..?
...jūlijā darbā pieņemtais..., a kurā darbā pieņemtais, tā arī man netapa skaidrs. Nu to taču korektuma dēļ vismaz vajadzēja pateikt, lai tas teikums tāds skaidrāks.. Ej nu saproti, ko viņš tur uzrauga - vai uzrauga būvdarbus kā būvnieks, vai veic būvuzraudzību kā būvuzraugs, vai varbūt vēl ko citu uzrauga..?
Ai nu labi, ko tur, šodien taču piektdiena.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 16:34

iedzīvotājs

varēsim tagad arī STUCKAM ALGU maksāt no saviem maciņiem. Zin kurš ir barojis pie tā arī aizgāja.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 11:04

Vietējās ziņas