Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aukstuma dēļ – skolās mazāk audzēkņu 1

Arnis Šķēls: "Vecāki ir tie, kas izvērtē un pieņem lēmumu - laist bērnu uz skolu vai ne."
Bargs sals joprojām valda visā Latvijā. Meteoroloģisko novērojumu stacijās, piemēram, otrdienas rītā gaisa temperatūra zem mīnus 25 grādiem noslīdējusi arī Gulbenes pusē. Aukstuma dēļ daļa skolēnu neierodas arī skolās.

Mācību darbs notiek Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls norāda, ka visās mācību iestādēs darbs norit, bet skolēnu kopumā šajā aukstajā laikā skolās ir mazāk. Atkarībā no tā, cik skolēnu atnāk, skolotājs izvēlas, kā strādāt konkrētā mācību stundā, piemēram, atkārto vielu.
Ja ir ļoti auksts laiks, skolēniem ir tiesības neapmeklēt skolu. "Vecāki ir tie, kas izvērtē un pieņem lēmumu - laist bērnu uz skolu vai ne," norāda A.Šķēls.


Skolēni vecumā līdz 12 gadiem izglītības iestādi var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem. Savukārt skolēni, kuriem ir 13 un vairāk gadu, var palikt mājās, ja temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem.

 

Daži izmanto iespēju paslinkot uz aukstuma rēķina

Stāķu pamatskolā apmēram 60 procenti skolēnu ir ieradušies skolā. Pamatskolas direktore Diāna Šķēla stāsta, ka ir tādi skolēni, kurus vecāki uz skolu atved ar mašīnu, bet ir arī tādi, kuri dzīvo tuvu skolai, bet izmanto iespēju paslinkot uz aukstuma rēķina.


Gulbenes Bērzu sākumskolas direktore Vija Čakare stāsta, ka aukstuma dēļ neliela daļa skolēnu neierodas skolā. Tie ir bērni, kas dzīvo tālāk no skolas un iet kājām.

 

Tirzas pamatskolas direktore Svetlana Ziepniece norāda, ka skolēnu šajās aukstajās dienās mazāk ir mazajās klasēs. "Ir klases, kurās vismaz puse no klases ir skolā, atsevišķās klasēs audzēkņu ir pat vairāk," saka direktore.


Arī Gulbīša vidusskolā mazāk skolēnu ir no 2. līdz 4.klasei, bet kopumā skolu lielajā aukstumā apmeklē apmēram puse no kopējā skolēnu skaita.


Rankas pamatskolas direktore Laima Braše saka, ka, lai gan ir liels sals, lielākā daļa skolēnu šonedēļ ir skolā un mācības norit, kā ierasts. "Mums nav tādu skolēnu, kuriem līdz autobusam ir jāiet vairāki kilometri. Tie, kuriem autobuss brauc gar māju, cenšas nākt uz skolu arī aukstumā. Vecāki paši var izvēlēties, vai šādā aukstā laikā sūtīt savu bērnu uz skolu vai ne," saka L.Braše.

 

Otrdien mazāk par pusi skolēnu bija Galgauskas pamatskolā

Savukārt Galgauskas pamatskolā otrdien no 95 skolēniem bija ieradušies apmēram 40 bērni.

 

"Aukstums ir pamatīgs, pie mums otrdienas rītā bija mīnus 30, mīnus 31 grāds. Katrā ziņā skolā mācību process notiek. Skolotāji strādā ar tiem, kuri ir atnākuši uz skolu," uzsver Galgauskas pamatskolas direktore Iveta Dzene.


Ozolkalna pamatskolā lielā sala dēļ skolā ieradušies mazliet mazāk par pusi skolēnu. Skolas direktore Aiga Ramane stāsta, ka vecāki zvana un informē, ka bērns nav ieradies skolā aukstuma dēļ.

 

"Ir bērni, kas dzīvo desmit un vairāk kilometru attālumā, kuriem jāgaida autobuss un tad jāiet kājām un vecāki atvest nevar, jo mašīnu nevar piestartēt, to nav, bet tie, kas dzīvot tepat, ciematā, apmeklē skolu. Arī vietējie bērni saka, ka seja, atnākot līdz skolai, salst," stāsta direktore. Lai arī daudzu skolā nav, mācības atceltas netiek.

 

"Piestrādājam vairāk pie individuālā darba, ir neizdarītie darbi, kurus skolēni tagad dara. Mācību process tiek nodrošināts. Arī telpas skolā ir siltas," saka direktore.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mamma

... neparedzētas brīvdienas gan skolēniem, gan dažiem skolotājiem - no rīta mans vidusskolēns aizgāja uz skolu, bet pēc neilga brīža jau mājās, jo skolotāja teikusi, lai ejot mājās jo klasē bērnu esot maz un tāpat jau nav ko darīt... Bērni priecīgi,skolotāji brīvi, tikai ar sekmēm tā pašvakāk...

pirms 9 gadiem, 2011.02.17 19:40

Vietējās ziņas