Aukstumam sekos siltāks laiks

Sinoptiķu prognozes liecina, ka turpmākajās dienās pamazām spēkā pieņemsies sals, jo virs Latvijas no austrumiem pastiprināsies spēcīga anticiklona ietekme.

Nedēļas vidū sniega mākoņi pamazām pametīs Latvijas teritoriju, debesis skaidrosies un sals nakts stundās valsts austrumu rajonos sasniegs mīnus 15 līdz mīnus 20 grādus, bet nedēļas otrajā pusē - pat mīnus 25 grādus. Arī dienas laikā teritorijas lielākajā daļā pieturēsies sals zem mīnus 10 grādu atzīmes. Ilgtermiņa prognozes uzrāda, ka jau nedēļas nogalē pirms svētkiem sals Latvijā mazināsies, iespējams, arī nedaudz snigs. Vēl būtiskākas laika apstākļu izmaiņas gaidāmas svētku laikā, kad mūsu reģionā ieplūdīs ievērojami siltākas gaisa masas, gaidāmi nokrišņi - ne vien sniegs, bet arī slapjš sniegs un lietus, tas varētu būt par pamatu, lai veidotos apledojums.

 

Laika vērotājs Vilis Bukšs stāsta, ka, sekojot 1.decembrim, kad no rīta bija sals, dienas vidū bija ap nulli un vakarpusē atkal nedaudz piesala, rādās, ka decembris tiešām būs aukstāks, ziemas vidū - siltāks un beigās - atkal aukstāks laiks.

 

"Pirmdien bija Melnā kraukļa diena. Šajās dienās vēroju kraukļus, kādā virzienā tie lido, un tas ir dienvidu virziens. Tas nozīmē, ka tuvākajās dienās gaidāms aukstāks laiks. Arī citas prognozes rādīja, ka līdz Ziemassvētkiem var būt līdz mīnus 20 grādu sals un pat vēl vairāk, bet tas nebūs ilglaicīgi - kādas trīs dienas, ne ilgāk. Skatoties pēc septiņu gadu cikla, šādam laikam atkal seko sniegaināks, siltāks un mīkstāks laiks," stāsta V.Bukšs.

 

Runājot par to, cik gara būs šī ziema, laika vērotājs secina, ka varot parādīties arī agra pavasara pazīmes pat februāra beigās, tomēr ziema ievilksies un pat marta pirmajā pusē vēl var būt gaidāmi aukstumi. Turklāt kopumā šī ziema būs dziļa, būs daudz nokrišņu. Par to liecināja dažādas pazīmes, piemēram, skudru pūžņi, kas bija augsti sabūvēti, kurmju rakumi, arī šobrīd zem sniega segas tie vēl rokot.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas