Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autobusos novadā biļešu cenas paliek nemainīgas 12

Deputāti nepiekrīt pārdot pašvaldības uzņēmumu "Gulbenes autobuss"
"Dzirkstele" informē, ka pagājušā gada beigās novada dome saņēma negaidītu priekšlikumu pārdot SIA "Gulbenes autobuss", kas novada robežās nodrošina pasažieru pārvadājumus. Taču Gulbenes novada deputāti 29.decembra domes sēdē pieņēma lēmumu noraidīt šo Alūksnes SIA "TU Vidlatauto" piedāvājumu.

 

Ko nepārdod, nevar nopirkt

Iepriekš, šo jautājumu apspriežot tautsaimniecības un finanšu komitejas sēdē, kopējo viedokli spilgti pauda deputāte Ilze Mezīte: "Var nopirkt tikai to, ko grib pārdot. Mēs nepārdodam savu uzņēmumu."

 

Savukārt SIA "TU Vidlatauto" valdes priekšsēdētājs Edvīns Strickis Gulbenes novada deputātiem lika pie sirds, ka, apvienojoties diviem uzņēmumiem, būtu vieglāk izdzīvot konkurences apstākļos. Viņš arī norādīja uz situāciju valstī, kad lielie pasažieru pārvadātāji praktiski izspiež no tirgus mazos uzņēmumus.

 

"Lursoft" datu bāze liecina, ka SIA "TU Vidlatauto" pamatkapitāls ir 18 300 lati. Uzņēmums kopš pagājušā gada 15.oktobra simtprocentīgi pieder Ādažos reģistrētajai SIA "FPK". Taču vēsturiski līdz tam firma trīs gadus piederēja 20 alūksniešiem. SIA "TU Vidlatauto" tāpat kā SIA "Gulbenes autobuss" nodarbojas ar pasažieru pārvadājumiem vietējos maršrutos.

 

SIA "Gulbenes autobuss" valdes priekšsēdētājs Aloizs Priedeslaipa "Dzirkstelei" saka, ka viņa attieksme pret SIA "TU Vidlatauto" priekšlikumu ir negatīva, vēl jo vairāk tāpēc, ka uzņēmums esot "pārdevies". Spriežot pēc SIA "TU Vidlatauto" pamatkapitāla, "Gulbenes autobuss" finanšu ziņā ir divtik spēcīgāks uzņēmums.

 

"Gulbenes autobuss" - 16 maršrutos

Pasažieri pamanījuši atšķirību, ka, braucot novada teritorijā vietējos autobusos, šogad nav tādu pārsteigumu kā starppilsētu reisos, kur krasi palielinājusies cena bagāžas pārvadājumiem un dārgākas kļuvušas arī braukšanas biļetes pasažieriem

 

A.Priedeslaipa norāda, ka viņa pārstāvētajā uzņēmumā netiek plānots palielināt biļešu cenas pasažieriem. "Ņemam vērā, ka iedzīvotāju ienākumi nav tādi, lai palielinātu cenas," viņš saka.

 

Bagāžai cenas arī ir nemainīgas. Turklāt "Gulbenes autobusa" reisos bagāžas pārvadājumu tikpat kā neesot. Uzņēmums organizē pasažieru pārvadājumus 16 maršrutos. Tie visi ir novada teritorijā. Nesen autobusu parks papildinājies ar jaunu transportlīdzekli - kompakto busu "Mercedes Sprinters" ar 19 sēdvietām. Turklāt šis transportlīdzeklis, kas maksāja 43 000 latu, ekonomiski tērē degvielu.

 

"Jaunais autobuss ir noslogots katru dienu, tas brauc maršrutos, kur ir neliels pasažieru skaits," stāsta A.Priedeslaipa.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

REGULA

REGULA PAR LAIKA IEVEROSJANU DJIMJAUNAJAM MERSITIM ,NU SJOFERIM PIE KAJAS ,JA TIK VALE KATRU DIENU ...

pirms 8 gadiem, 2011.07.25 21:48

djofjor ta

ta jau parasti ir ,ka labakajiem dod jaunos busus ...

pirms 9 gadiem, 2011.02.04 14:24

...

Cerams, ka tas Sikspārnis piektdienas naktī visu "žulti" būs izvēmis.

pirms 9 gadiem, 2011.01.11 21:34

Vilis

Pareizāk būtu rakstīt-"cenas paliek PAGAIDAM nemainīgas",jo vēl jau pat valdībā nav skaidrības par dotācijām.

pirms 9 gadiem, 2011.01.11 14:15

Nevajag rakstīt muļķības-Gusārs ir tikai viens no maiņas šoferiem kurš ar šo autobusu brauks pāris reizes mēnesī.Patstāvīgais šoferis ir pavisam cits.

pirms 9 gadiem, 2011.01.11 14:04

Maņa

Vispirms,muti vajag aizvērt 'sikspārnim',ka visur jaucās, peles ...... pa putraimiem.Bet deputāti tālāk par savu degunu neredz,ne arī sajēdz ,kas uz priekšu var veidoties autobusu parvadājumos,vēlāk lūgsies ,lai kaut kur varētu pievienoties ,bet tad jau būs par vēlu.

pirms 9 gadiem, 2011.01.11 13:39

ko jūs tur iejaucat oranžos un stepanovu? ja nepatīk, nerakstiet! riebjas, ka paši neko nevar izdarīt.

pirms 9 gadiem, 2011.01.10 22:30

pasažieris

Paldies deputātiem un A.Priedeslaipam par saprātīgo lēmumu.

pirms 9 gadiem, 2011.01.10 20:56

es

Parasti jau mūsu deputāti bija naski uz pārdošanu!!!! Vai nākuši pie prāta....

pirms 9 gadiem, 2011.01.10 18:26

xxxx

Nu tad driz gulbene ar kajam staigas, jo tas vecas grabazas izjuks. Aluksne ir vienmer bijusi un ir labakie autobusi un soferi

pirms 9 gadiem, 2011.01.10 18:15

pasažiere

Priecājos, ka jaunajā autobusā brauks labākais Gulbenes šoferis!

pirms 9 gadiem, 2011.01.10 16:45

Vietējās ziņas