Autobusu pakārto pasažieru ērtībām

Daudzi pilsētas un rajona iedzīvotāji, kuri nokļūšanai Rīgā izmanto sabiedrisko transportu, ir izbrīnīti, ka autobuss Gulbene - Rīga no Gulbenes autoostas kopš 24.novembra tagad atiet pulksten 9.30, nevis kā iepriekš pulksten 8.55. Autobuss Rīgas autoostā pienāk pulksten 13.30. Šo pakalpojumu sniedz SIA "Gulbenes autobuss".

"Par šīm izmaiņām iepriekš neko nezinājām, tāpēc, pacietīgi gaidot autobusa pienākšanu pieturā, kas atrodas Gulbenes centrā, bijām izbrīnīti, kāpēc autobuss kavējas gandrīz par pusstundu," saka gulbeniete Ilona.

 

Nevar paspēt

Rajona padomes pašvaldības un reģionālās attīstības nodaļas vadītāja Marta Mikolaja stāsta, ka šīs izmaiņas veiktas lauku cilvēku ērtību labad.

 

"Vismaz jau divus gadus par autobusa kursēšanas laika izmaiņām minētajā maršrutā karo Beļavas pagasta pašvaldība, jo pagasta iedzīvotājiem no Letēm, Pilskalna un Beļavas līdz šim nebija iespējams ar vietējas nozīmes autobusu nokļūt Gulbenē tā, lai paspētu pārsēsties autobusā uz Rīgu. Izmaiņas bija nepieciešamas arī Jaungulbenes pagasta iedzīvotājiem. Mums nebija iespējams izdarīt izmaiņas vietējās nozīmes autobusu maršrutos, jo daļa no tiem pakārtoti tā, lai bērni varētu nokļūt uz skolu, tāpēc tika meklēts cits risinājums," saka M.Mikolaja.

 

Viņa atceras, ka ierosinājums par autobusa atiešanas laika maiņu savulaik izteikts SIA "Gulbenes autobuss" vadībai, bet palicis bez atsaucības, tāpēc šoreiz vērsušies ar priekšlikumu Autotransporta direkcijā.

 

"Tā mums ieteica pārkārtot savus vietējās nozīmes maršrutus vai arī uz Rīgu autobusu palaist vēlāk," piebilst M.Mikolaja.

 

Ir apmierināti

Jaungulbenes pagasta padomes priekšsēdētāja Saulcerīte Indričeva stāsta, ka pagasta iedzīvotājiem tagad ir iespējams nokļūt Gulbenē tā, lai tālāk varētu aizbraukt uz Rīgu.

 

 "No Jaungulbenes ar Jēkabpils autobusu Gulbenē nokļūstam pulksten 9.20, lai desmit minūtes vēlāk pārsēstos autobusā uz Rīgu. Jaungulbeniešiem no rīta tā ir vienīgā iespēja nokļūt Rīgā," saka S.Indričeva.

 

Pagasta padomes sekretāre Velta Āboliņa papildina, ka jaungulbeniešiem liegta iespēja izmantot dzelzceļa transporta pakalpojumus, kā arī vairs nekursē agrais rīta autobuss, kas, lai gan līdz Rīgai braucis ļoti ilgi, bijis risinājums. Beļavas pagasta padomes priekšsēdētājs Kārlis Liše apliecina, ka pagasta iedzīvotāji tagad paspēj laikā nokļūt Gulbenē.

 

"Cilvēki pulksten 9.00 izbrauc no Beļavas un tad Gulbenē dodas uz autobusa pieturu Svelberģī, lai iekāptu autobusā uz Rīgu," saka K.Liše.

 

Neaptur konkursu

9.decembrī Administratīvā rajona tiesa līdz galīgajam tiesas spriedumam noraidījusi lūgumu apturēt Autotransporta direkcijas lēmumu konkursā par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem Latvijas austrumu reģionā. Ar sūdzību par direkcijas rīkotā konkursa rezultātiem, proti, ka ar 1.janvāri pārvadājumus veiks tikai akciju sabiedrība "Nordeka" un SIA "Norma - A", tiesā vērsusies arī SIA "Gulbenes autobuss", uzskatot šo konkursu par diskriminējošu, jo tas mazos pārvadātājus padarītu par zaudētājiem.

 

Uzņēmumi lūdza tiesu piemērot pagaidu noregulējumu, aizliedzot līdz spriedumam lietā slēgt līgumu ar konkursa uzvarētājiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas