Autobusus piešķirs Šveice

Rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Māris Raģelis janvāra nogalē Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijā piedalījās sanāksmē, kur tika analizēta situācija sabiedriskā transporta pārvadājumos 2008.gadā un aktualizētas prognozes šim gadam. Atsevišķi runāja par situāciju, kas saistīta ar skolēnu pārvadāšanu pašvaldībās.

"Visām rajona pašvaldībām pirms kāda laika Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijai bija jānosūta informācija par to, kādi autobusi ir tās rīcībā, cik tie veci, pa kādiem maršrutiem brauc, vai nedublējas ar sabiedrisko transportu, kādu skolēnu skaitu pārvadā un tamlīdzīgi. Ministrija ir apkopojusi informāciju, kas kalpos kā ieteikums īpašai Šveices palīdzības programmai, kurā varēs saņemt autobusus. Pašvaldību līdzfinansējums ir 10 procenti no kopējās autobusa izmaksas summas, kā arī pašvaldībai jāsedz transportlīdzekļa uzturēšana," stāsta M.Raģelis.

 

Autobusu iegādei pieteikušās 240 pašvaldības. Tām vajadzīgi 260 autobusi. Diemžēl jau šobrīd ir skaidri zināms, ka būs tikai 100 autobusi.

 

"No sarunas ministrijā sapratu, ka noteikumus diktēs un visu izvērtēs Šveice, ņemot vērā vairākus kritērijus, piemēram, sociālos jautājumus, skolēnu skaitu skolās un citus. Šīs vasaras sākumā tiks izsludināta iepirkuma procedūra, bet 2010.gada februārī būs zināmi rezultāti. Autobusi būs domāti tikai skolēnu pārvadājumam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas