Autoceļu uzturētāji autovadītājiem sagroza galvu 1

Kāds druvēnietis, piezvanot uz laikraksta redakciju, informēja, ka Druvienas centrā ir izveidojusies ļoti interesanta situācija ar ceļa zīmēm - braucot pēc tām, var izraisīt sadursmi.

Situācija tur šobrīd ir šāda: iebraucot Druvienas centrā no Tirzas puses, ceļa zīme vēsta, ka, griežoties pa labi uz skolu, ir galvenais ceļš. Iebraucot Druvienā no Lizuma puses, griežoties pa kreisi tajā pašā krustojumā uz skolu, ceļa zīme vēsta, ka arī šis ir galvenais ceļš. Satiekoties divām automašīnām, kuras abas it kā brauc katra pa savu galveno ceļu, var notikt sadursme. Un kurš tad būs vainīgs? Neviens, jo abiem ir priekšroka, abi brauca pa galveno ceļu.

 

Vietējie brauc, kā ierasts

Šāda situācija Druvienas centrā jau ir otro nedēļu, kopš vecās zīmes ir samainītas pret jaunām. Iepriekš galvenais bija ceļš, kas veda no Tirzas uz Lizumu, savukārt tagad iznāk, ka galvenais ceļš ved uz skolu. Piebraucot šim krustojumam gan no Pērļa puses, gan arī no skolas puses, bija savulaik izvietotas ceļa zīmes "Dodiet ceļu". Šobrīd no Pērļa puses šāda zīme ir, bet no skolas puses - nav.

 

"Pagājušajā nedēļā zvanīju autoceļu uzturētājiem, viņi solījās atbraukt apskatīties, taču zīmes stāv joprojām. Nesaprotam, kāpēc bija jāmaina galvenais ceļš, tad jau drīzāk būtu šo krustojumu izveidojuši par vienādas nozīmes krustojumu. Par laimi, satiksmes intensitāte šeit nav tik liela, turklāt vietējie ir pieraduši braukt, kā tas ir bijis vienmēr, un tā arī brauc, bet iebraucēji vienmēr vadās pēc ceļa zīmēm, tad nu var visādi gadīties," vērtē Druvienas pagasta priekšsēdētājs Juris Graumanis.

Pietrūka vienas zīmes "Dodiet ceļu"

 

Sazinoties ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas ceļu būvinženieri Jāni Meņģo, "Dzirkstele" uzzināja, ka galvenais ceļš nav mainīts, bet vainīgi autovadītāji, kas neizprot zīmes.

 

"Bijām aizbraukuši turp apskatīties gan pagājušajā nedēļā, gan arī vakar. Zīmes tur ir pareizi izliktas, bet varbūt cilvēki vienkārši tajās nav iedziļinājušies vai pareizi izpratuši. Mēģināsim tuvākajā laikā mainīt situāciju, lai visiem būtu saprotams," saka J.Meņģo.

 

Viņš norāda, ka mainīt galveno ceļu nebija domāts, bet norādīt, ka tas iet ar līkumu, tomēr viņš nenoliedz, ka tagad to var pārprast.

 

"Galvenais ceļš ir palicis tas pats ceļš Lizums - Tirza. No Pērļa puses un no skolas puses krustojumā jābūt zīmēm "Dodiet ceļu". Krustojumā no skolas puses pašlaik šīs zīmes nav, jo pietrūka zīmju, taču tā tiks uzlikta," sola J.Meņģo.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kas

Nu tas liikums jau gan nav taads kaa ziimee raadiits,tur vajag 45 % uz augsu galveno ziimeet..Un Gulbene jau normala celu dala-ziimju redzies pietruucis-nav ko paardot pa leeto!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.25 14:53

Vietējās ziņas