Autovadītāji būs tikai ieguvēji 23

Sekojot līdzi ielu rekonstrukcijas darbiem, “Dzirkstelē” vēršas vairāki lasītāji, kas lūdza noskaidrot, kāpēc vairākās vietās tiek sašaurināti un pārveidoti krustojumi. Cilvēki iebilst, ka tiek sarežģīta transporta kustība.

Gulbenes pilsētas pārvaldes galvenais speciālists pašvaldības projektu izstrādē Ilmārs Lipiņš “Dzirkstelei” skaidro, ka, viņaprāt, vislabāk dažu labu krustojumu Gulbenē būtu jāpārveido par apļveida krustojumu, taču tas nav iespējams, tādēļ tiek rasti risinājumi, kā krustojumus pārveidot saprotamākus.


“Trešdien pilsētas ielas mēģinājām izbraukt ar lielo autobusu. Tas bija kā eksperimentāls brauciens. Šoferis visur izbrauca un viņam nebija nekādu pretenziju. Protams, varbūt kādam arī būs par apgrūtinājumu piebremzēt pie krustojuma, nevis iedragāt tajā ar 50 kilometri stundā lielu ātrumu. Taču, manuprāt, ielas nav domātas, lai pa tām ālētos. Droši vien paies kāds laiks, kamēr visi pieradīs pie pārmaiņām, taču tiek domāts par satiksmes drošību. Turklāt nekur sašaurinājumi nav lielāki par normās noteiktajiem,” norāda I.Lipiņš. “Turklāt likuma normas arī nosaka, ka izbraukšanai uz tranzītielām vai uz svarīgākas nozīmes ceļiem ir jābūt perpendikulārai, lai, piebraucot pie krustojuma, var normāli pārredzēt. Tiesa, daudzi šoferi ir pieraduši braukt, neskatoties ne pa labi, ne pa kreisi, nerādīt pagriezienus, taču tas ir jautājums par braukšanas kultūru, kas pie mums diemžēl nav tā augstākā.”


Papildu saistības pašvaldībai


I.Lipiņš uzskata, ka autovadītāji būs tikai ieguvēji no visām pārmaiņām. “Papildu saistības līdz ar ielu iztaisnošanu un sašaurināšanu būs jāuzņemas pašvaldībai, jo, piemēram, ziemā mums būs jārūpējas par sniega izvešanu, jo tagad tas ielas malās vienkārši nevarēs stāvēt. Ielu apsaimniekotājiem tiks izvirzītas jaunas prasības,” saka I.Lipiņš.


Tiesa, autovadītājiem jāsaprot, ka vairākās vietās pilsētā tiks mainītas zīmes, tiks izvietotas arī jaunas gājēju pārejas.


“Cilvēkiem droši vien radīsies arī jautājumi par Bērzu un Ābeļu ielām posmos no Rīgas ielas līdz Līkajai ielai. Kad uz šīm ielām gar malām tika saliktas automašīnas, reizēm arī lielie autobusi, šīs ielas bija grūti izbraucamas. Izdiskutējot šo jautājumu ar dažādiem speciālistiem, tika panākta vienošanās, ka abas ielas šajos posmos būs vienvirziena, tādējādi tiks atrisināts arī jautājums par stāvvietām. Tagad Ābeļu ielā gar ielas malu tiks izbūvētas vēl vairāk stāvvietas,” stāsta I.Lipiņš. Viņš arī piebilst, ka turpmāk daudz vairāk arī tikšot kontrolēts, kā automašīnas tiek novietotas stāvvietās.


Ielu rekonstrukcija tiks turpināta


I.Lipiņš skaidro, ka diemžēl projekta realizācijas gaitā atklājas arī daudz dažādu papilddarbu, par laimi, ir paredzēta finanšu rezerve dažādiem neparedzētiem izdevumiem. Speciālists arī atklāj, ka ir saņemts neoficiāls apstiprinājums par projekta 2.kārtas apstiprināšanu, tātad ielu rekonstrukcijas projektam būs arī turpinājums. “Ja veiksies, projektam tiek plānota arī 3.kārta. Tādējādi daudzām grants seguma ielām tiks uzlikts asfalta segums. Protams, būs ielas, kur paliks grants segums, taču mēs rēķinām, ka tad pilsētā varētu būt sakārtots apmēram 21 kilometrs ielu, kas ir apmēram 60 līdz 70 procenti kopējā ielu garuma. Tas ir daudz, domāju, ka visi pilsētnieki būs priecīgi par to,” saka I.Lipiņš.


Jāpiebilst, ka projekts “Gulbenes pilsētas ielu seguma rekonstrukcija. 1.kārta” tiek finansēts no Eiropas Savienības un Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

...

Paldies par sabojāto Ābeļu ieluno Rīgas līdz Kalpaka ielai.Gribētos zināt, kāpēc 32.mājas iedzīvotāji tā apdalīti, ka palikuši bez iespējas novietot stāvlaukumā pie savas mājas auto.Un kāpēc viņiem jābrien pa t.s. zaļo zonu lai nonāktu no mašīnas uz trotuāra. Arī specijālo dienestu mašīnas nez kā pie šīs mājas varētu noparkot...?

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 12:12

sniegs

Vai I. Lipiņs arī negrib jau vasarā izbraukt demo braucieni ar sniega lāpstu pa šaurajā, līkumotā ielām un stāvlaukumu kabatām??? Vai pirais sniegs jau nebūs stihija???

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 15:06

sniegs

Vai I. Lipiņs arī negrib jau vasarā izbraukt demo braucieni ar sniega lāpstu pa šaurajā, līkumotā ielām un stāvlaukumu kabatām??? Vai pirais sniegs jau nebūs stihija???

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 15:03

Kāpēc tā?

Kā tad tagad sanāk,lai izbrauktu no pilsētas Ābeļu ielas beigu gala,jābrauc atpakaļ uz Rīgas ielu caur n-tajiem luksoforiem un visus uz Bērzu ielu,kur jau tā sarežģīta izbraukšana veikalu stāvlaukumu pēc,kur nemitīgi kāds iebrauc vai izbrauc no stāvlaukumiem.Manuprāt ir lieki no Rīgas ielas līdz Līkajai ielai taisīt vienvirziena ielu,jo vietas tur pietiek pat četrām joslām.Apdomājieties,kas no tā būs ieguvējs,tik ne jau nu autovadītāji,un kur nu vēl iebraucēji.

pirms 11 gadiem, 2009.08.08 23:11

Arcix 10

Izdzimtais, tu par Rīgu zini! Kādreiz bijis esi?

pirms 11 gadiem, 2009.08.08 07:39

Iedzimtaiis

Arcix10, Tu jau laikam Rīgā tālāk par Juglu mīz braukt!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 23:59

bremze

Cik bieži šajā krustojumā bija avārijas? Divdomīgas situācijas varbūt , bet krustojums plašs , varēja reaģēt.Tagad sašaurina, ,augstas bordas , tur, kur preču mašinas arī brauc. Kā Eiropā ??? Tikai kur ir velo celiņi kā Eiropā??? Velosipēdistiem pa šim ielām nav ko meklēt , ak jā ... var taču braukt pa trotuāriem.
Tā jau ir..., iespējams , ka bija pat projekta publiska apspriešana , bet vai tad mēs uz tām ejam???

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 23:58

Arcix 10

Iedzimtais, paņem šoferīti un abi ļūsiet par speciālistiem zirgu lietās. Laba tāda kompānija. Tu, mācītājs un divas.... Un visi ceļu būves spciālisti.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 17:36

Iedzimtaiis

2 jautājumi I.Lipiņam. Vai jums ir autovadītāja apliecība un ja ir tad kur un par cik nopirkāt?

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 16:29

iebraucējs

nu kas šī ir par pilsētu, jums te viss ir tikai slikti, ko dari vai nedari. Manā skatījumā salīdzinot ar cēsīm vai Valmieru jums ir baigi paveicies, bet nu laikam vietējiem iezemiešiem labāk patīkās braukt pa zemes ceļiem vai bedrainu asfaltu... sviests

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 14:33

/////

Nesaprotat, ka Bērzu iela būs vienvirziena, un tad no Brīvības ielas uz Bērzu nevarēs uzbraukt!!!! tak pacietieties.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 13:27

šoferitis

Pilnigais murgs!A ne rekonstrukcija! Naudas atmazgašana ,un vairak ne kas!! Vaj tas kas to visu plānoja un proekteja vis par ir redzeis Gulbeni???

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 13:18

Attēlā redzamais krustojums tiešām galīg garām!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 10:38

šoferīte

Ja,piekritu ielas bus skaistas,vizuali OK, bet ka izbrauk attela redzaamo krustojumu....,braucu no sliezu puses un uzgriezties sai ielai ir neiespejami kamer auto no Berzu ielas neizbbrauc krustojumu paprieksu un ja jagaida vairakas..... nesaprotu kam tads loks vajadzigs tur jau bez ta loka bij parredzams!!!Vai ta bus vienvirziena iela!!!???

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 09:48

Es

Labi jau labi,bet ,kas tie par izaugumiem pie Piladzes,vai beidzot smagajiem aizliegs kustibu pa Līko ielu ,kas iet uz pirti no Bērzu.Nevar dziivot viss dreb un rīb,vai asfalts buus tik klabs,lai smagie ietu,ko darīt privātajiem???Kada vibracija ir pielaujama???

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 08:54

Juris

Vai šogad pilsētai būs vairāk naudas, ja paredzēts sniegu ne tikai notīrīt, bet arī izvest?

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 06:56

Speciālistiem par zirgu lietām

Kas tad tagad sanāk,ka pilsētas centra ielas būs viens vienīgs stāvlaukums,ka jārīko vienvirziena ielas kaut kādu noparkoties neprotošu vadītāju izdabāšanai?Pārcensties jau nu nevajag.Ja lielveikaliem vajag stāvlaukumus,lai būvē daudzstāvīgos.Ir jau jau arī vēl citi brīvi laukumi.
Arī ar likuma normās noteiktajiem krustojumiem,negribu pierast pie neērtībām,autovadītāji no tā nebūs ieguvēji,jo degvielas patēriņš un nervu patēriņš(kamēr mācību auto izbrauks tos labirintus) būs sakāpināts līdz maksimumam.Un ziemā,vispār varēs just līdzi nelaimīgajiem,kas netiks no Bērzu ielas uz Brīvības ielu.Protams,vajag jau kā likumā rakstīts,nevis kā ērtāk autovadītājiem,vai ne?

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 23:58

r

jautraakais notiekas uz smiltenes ssosejas kur ssccebjonka sagaazta, divi garaam lidotaaji divaas vietaas stiklu iepleesa un spoguli sasita. ieteiktu radaru atsuutiit uz kaadu laiku.

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 22:41

Gaitnieku iela

....pilnīgi piekrītu - uzbraukt un nobraukt uz Līkās ielas ir viena vienīga mašīnas laušana.... Laikam mūs aizmirsa......

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 19:03

braucēja

Tieši šis krustojums, kas bildē, šķiet būs galīgi garām..... Vai tur varēs braukt tikai vienā virzienā, jo izmainīties tai kakliņā noteikti nevar..... Vai Bērzu iela visā garumā būs vienvirziena, vai Vidus iela arī - pilnīga neskaidrība.... Viss pārējais jau skaisti, bet te NU ĻOTI NEPATĪK - un ir šaubas, vai būs labi?!?!?!?!?!?!

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 18:57

Vietējās ziņas