Autovadītāji neievēro noteikumus 20

Reidi tiks rīkoti arī turpmāk
Ceturtdien Gulbenes ceļu policijas darbinieki rīkoja īpašu reidu, lai redzētu, vai ceļu satiksmes dalībnieki ievēro satiksmes noteikumos paredzētās normas, ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu un sarkanu bākuguni un ieslēgtu speciālu skaņas signālu.

Gan atbalsta, gan pauž sašutumu Par šo reidu daļa autovadītāju pauž savu sašutumu, sūtot "Dzirksteles" redakcijai e - pastu, kā arī paužot savu viedokli portālā www.dzirkstele.lv.

 

Kāds lasītājs vaicā: "Vai vispār pēc likuma drīkst vienkārši tāpat rīkot šādas pārbaudes. Labāk būtu ķēruši garāžu zagļus, nevis izklaidējušies uz ielām." Savukārt cits lasītājs zina, ka operatīvais transports ar skaņas un gaismas signāliem ir jāpalaiž! "Diemžēl! Es gan atbalstu tādus reidus," viņš raksta. Savukārt Keta izsaka savu sašutumu, atsūtot redakcijai e - pastu.

 

"Vai tas ir uzspēlēts triks, kā dabūt naudu valsts budžetā, vai arī, tad, kad brauks kāds no augstākās kliķes, lai mēs mācētu apstāties un palaist garām? Kāda tam ir jēga, jo tad, kad ekipāža brauc, ir jābrauc grāvī iekšā, jo viņi brauc pa ceļa vidu, nerēķinoties ne ar ko!"


Satiksmes uzraudzības vecākais inspektors Gunārs Pusts "Dzirkstelei" skaidro, ka likums ceļu policijas darbiniekiem atļauj radīt šādas ikdienišķas situācijas, lai pārbaudītu, vai ceļu satiksmes dalībnieki zina ceļu satiksmes noteikumus un vai tos ievēro.

 

"Mēs neesam pirmie, kas rīko šādus reidus. Zinu, ka Balvos šāda veida reidi tiek rīkoti regulāri," saka G.Pusts.

 

Sastāda protokolus un soda

Viņš skaidro, ja brauc operatīvais transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu un sarkanu bākuguni un ieslēgtu speciālu skaņas signālu, noteikumi paredz, ka autovadītājam ir jāaptur savs transportlīdzeklis un jādod tam ceļš.

 

"Autovadītāji diemžēl šos noteikumus ceturtdien neievēroja, izņemot mācību un kravas automašīnu vadītājus. Tie vienīgie ievēroja ceļu satiksmes noteikumus. Pārējiem tika sastādīti administratīvie protokoli vai uzlikts naudas sods - desmit lati. No autovadītājiem uzklausījām ne tikai pārmetumus, bet arī arī tādas versijas, ka viņi nav dzirdējuši skaņas signālus. Nākamreiz šādi šoferi tiks sūtīti uz pirmstermiņa veselības pārbaudi, jo likums to pieļauj. Ja cilvēks nedzird, tad man ir pamatotas aizdomas, ka viņam varbūt ir veselības problēmas. Kad būs jāiet uz pirmstermiņa veselības pārbaudi, tad gan domāju, ka dzirdēs visi," stāsta G.Pusts.


Doma rīkot šādu reidu bijusi jau sen.

 

"Reizēs, kad pie mums viesojas augstas amatpersonas, arī tad, kad brauca prezidents, tā bija problēma, ka autovadītāji nedeva ceļu, bet punktu visam pielika gadījums 1.martā, kad ceļu policijas darbinieki dzinās pakaļ autovadītājam, kurš nepakļāvās ceļu policijas darbiniekiem. Policijas darbinieki dzinās pakaļ šim autovadītājam ar bākugunīm, skaņas signāliem un lielu ātrumu, bet citi autovadītāji ne tikai nedeva ceļu, bet viens arī atļāvās ceļu policijas darbiniekiem iespiest acīs tālās gaismas. Videokamerā tas viss ir nofiksēts," stāsta G.Pusts.

Viņš uzsver, ka turpmāk šādi reidi tiks rīkoti reizi mēnesī gan pilsētā, gan arī pa novada ceļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

:)

Ai,ko nu vairs..Taapat sai valstii nekam nav jeegas..
Cik cilveeku,tik viedoklu..
Tik no malas skatoties, buutu nu ar dzeeraajiem,agresiivajiem brauceejiem un eenu ekonomikas apkarosanu nodarbojushies...:) No taa buutu lielaaks ieguvums.. varbuut..:)

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 10:05

ješka

Ja mēs vaditāji neviens neievērotu satiksmes noteikumus,jūs varat iedomāties kas
notiktu uz pirmā krustojuma.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 07:57

vai

Vērotāja un netaisnība ir viena un tā pati persona......... un ne no tām gudrākajām :)))))

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 13:10

netaisniba

Sen laiks lielāku kārtību ieviest un ne tikai šoferīšiem, bet arī policistiem, kuri, bieži dara ko un kā grib...!!! kauna nav !

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 12:39

iedz

kurs parbaudis passus policistus ka vini ievero celu satiksmi , kada stavokli vini brauc pie stures ? , ??? kurs ta vinus sodis ? pasi sevi ?? nesodis ! tur ta lieta !

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 12:38

vērotāja

Sen laiks lielāku kārtību ieviest un ne tikai šoferīšiem, bet arī policistiem, kuri, bieži dara ko un kā grib...
Tak kārtojiet elementāras un ikdienišķas lietas - kontrolējiet kā pārvadā vecāki savus bērnus. Džipi ne pa jokam, bet bērni brīvi pa mašīnu skraida, BRAUCOT!

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 11:45

vai

Aklie un kurlie sašutuši!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kādas šausmas! Visiem sašutušajiem - novēlējums - lai, ātrajiem vedot ar skaņas signāliem un bākugunīm jūsu tuviniekus uz slimnīcu, jūs gadītos tiem ceļā, spīdinātu tālos u.tml......................... tas pats, ķerot policijai kādu jūsu tuvinieka slepkavu, vai braucot pie jums, kad ķērcat telefonā, ka jūs sit nost......... Tad mēs, normālie vadītāji, kuri zin un ievēro CSN, ierēksim konkrēti par jums........sašutušajiem idiņiem.....

pirms 9 gadiem, 2011.03.07 11:24

Fans

Ja nepārkāpj noteikumus, tad nav par ko gausties!

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 22:18

iedz

ziniet pasi menti parkap likumus -viniem var ja ? kurs vinus sodis ? parastam vaditajam nevar sanak,,,ka to saprast ? kur taisniba ?

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 20:45

.

Ak tad tikai maaciibnieki un kravas auto???Es braucu ar vieglo un pat apstaajos..kuraa kategorijaa tad es esmu???:D

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 18:21

soferiits bez staazas

pie kaajas policiju
tragiski ir tad kad nelaizh AATRO PALIDZIBU!
un esmu redzeejis kaa to dara:(
tapeec pat braucot ar skalu muuziku, skatos visos spogulos - regulaari

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 14:50

ha ha

gudriniek ka tu zini ka vinjs veica kreiso pagriezienu nevis labo? :D:D:D:D

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 12:45

~~~

ja nezinat noteikumus, nav ko bāzties uz ceļa ar savām mašīnītēm. ja ievēro noteikumus, tad problēmu nevienam naff.

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 12:04

Hanss

bet viens arī atļāvās ceļu policijas darbiniekiem iespiest acīs tālās gaismas. Nabadziņi... kāds personisks apvainojums!!! Trauma uz mūžu.Nav drusku par daudz visatļautība galvā sakāpusi??? Protams, ja tāda ir.

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 11:22

ha ha !Iemacies lasit-NOGRIEZAS NO RIGAS UZ BLAUMANA t.i. nepalaizot garam pretimbraucosas masinas!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 10:02

ha ha

nu bet rigas iela ari ir galvenais ceļš :D:D:D:D tad kapec it ka butu galvenais ceļš driver? :D:D

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 09:42

driver

Ta gan bija cita diena,ja nemaldos-otrdiena,kad policijas buss nesajas pa pilsetu ar ieslegtam bakugunim (sirenas nebija).Nogriezas no Rigas uz Blaumana ta itka viniem butu galvenais cels.

pirms 9 gadiem, 2011.03.06 09:27

Vietējās ziņas