Autovadītājus satrauc sliktie ceļi pagastos 9

"Dzirkstele" ir saņēmusi iedzīvotāju sūdzības par mūsu novada ceļiem. Daļu satrauc ceļa, kas ved uz Litenes nometni, stāvoklis. Iedzīvotāji uzskata, ka pēc remonta tam tomēr ir bijis jābūt labākam. Savukārt kāds autobraucējs pauž neapmierinātību par Galgauskas pagasta un Tirzas stacijas-Sinoles zemes ceļu stāvokli.

Pirms tam bija pavisam traki "Dzirkstele" jau rakstīja, ka Litenē pirms kāda laika tika rekonstruēts ceļa posms, kas ved uz Litenes nometni. Pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš toreiz stāstīja, ka šis ceļš bija šausmīgā stāvoklī. Ceļa sakārtošanas projektu akceptēja Lauku atbalsta dienests, un darbiem tiks piešķirts Eiropas Savienības līdzfinansējums.


Lai arī ceļa remontdarbi ir veikti, atsevišķi iedzīvotāji nav mierā, jo uz ceļa vietām ir izveidojušās pamatīgas bedres.

 

"Ceļš tika sataisīts. Ja tas tiek izbraukts vai vietām izskalots, tad darbu veicēji SIA "Rubate", kamēr ir garantija, paši ved granti un pieber to nepieciešamajās vietās. Sākumā ir grūti, kamēr ceļa virskārta sablīvējas. Kamēr malās nebūs izveidojusies velēna, to skalos ārā un tas ir neizbēgami," skaidro V.Lapiņš.


Viņš arī atceras, kāds šis ceļš bija, kamēr nebija taisīts. "Tad bija pavisam traki. Ceļš bija mālains un, tiklīdz nolija lietus, nevarēja pabraukt, tāpēc šoferi iesāka sāka braukt pa viena un otra lauka malu. Šis ceļš jau bija izpleties gandrīz kā šoseja. Tagad ir sakārtotas nobrauktuves uz laukiem, izrakti grāvji un ūdenim ir kur palikt," norāda V.Lapiņš.

 

Dubļus stumt neesot nozīmes

Autovadītājs Gints kārkliņš redakcijai atsūtījis e-pastu, kurā vēlas padalīties ar informāciju par Galgauskas pagasta un Tirzas stacijas-Sinoles zemes ceļu stāvokli.

 

"Dotajā momentā zemes ceļš ir diezgan briesmīgā stāvoklī. Es katru dienu braucu uz darbu uz Sinoli, un maksimālais braukšanas ātrums ir līdz 40 kilometriem stundā. Nevienam gar to ceļu nav daļas. Vasarā šad tad varēja redzēt, ka ceļu greiderē, bet tagad, kad tas ir ļoti vajadzīgs, neviens neko neuzsāk. Ceļa malas ir apaugušas ar zāli un ir lieli izciļņi, līdz ar to ūdenim nav kur notecēt un ceļš ir lielās bedrēs. Mēs visi maksājam nodokļus, plus ceļa nodokļus, bet par pagasta ceļiem ļoti slikti rūpējas," raksta G.Kārkliņš.


Galgauskas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Biezais skaidro, ka tagad pēc sniega un lietus un arī tāpēc, ka šajā konkrētajā vietā notiekot meža izstrāde, ceļš Tirzas stacija-Sinole patiešām neesot tajā labākajā stāvoklī un pagaidām lietas labā arī neko nevarot izdarīt.

 

"Pašlaik varu piekrist šim autovadītājam, bet principā tas ir viens no labākajiem zemes ceļiem. Tas ir valsts ceļš. Tas arī tiek greiderēts un kopumā ir labi uzturēts," norāda J.Biezais.


Viņš neslēpj, ka pēc sniega lietus pašvaldības ceļi pagastā esot briesmīgā stāvoklī. "Tādi ir laika apstākļi, un ir jāpiecieš. Dubļus stumt tagad nav nozīmes. Kad būs sausāks laiks, ceļi tiks greiderēti," saka J.Biezais.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

janka

Biezais,pie šādiem laika apstākļiem ceļiem bija jābūt slēgtiem,nevis jāmurgo kaut kas par mežizstādi !!!

pirms 8 gadiem, 2012.11.12 08:31

janka

Biezais,pie šādiem laika apstākļiem ceļiem bija jābūt slēgtiem,nevis jāmurgo kaut kas par mežizstādi !!!

pirms 8 gadiem, 2012.11.12 08:31

Galgauskas,Sinoles ceļš ir vienmēr bijis unikums.sanāk bieži pašam par to pārvietoties.Gulbenes novada ceļi labākie ES.

pirms 8 gadiem, 2012.11.10 13:08

Tā tam būt

Vienkārši vajadzētu,lai deputāti pa šiem ceļiem pārvietotos ar savu transportu un par savu naudu remontētu. Viņi vienkārši nezin cik tas maksā.

pirms 8 gadiem, 2012.11.10 12:19

pliku *irsu,bet ar lentīti

Virsraksts izsaka visu-ceļu stāvoklis satrauc tikai autobraucējus.Atbildīgos deputātus un amatpersonas nekas nesatrauc-vienīgi tas,kā noturēties pie siles un turpināt berūpīgi laist gāzītes mīkstajos ofisa beņķos.

pirms 8 gadiem, 2012.11.10 11:59

!!!

tas nav nekas paskataties uz ceļu no Tirzas uz Lizumu,vot tas tik ir labas kvalitates bedru ceļš....

pirms 8 gadiem, 2012.11.10 10:46

Uwis

Jā daukstu cels ir drausmigs un ne tikai tas,mašīnas čakarēšana,galvenais cela nodokli iekasēt!

pirms 8 gadiem, 2012.11.10 10:43

calnyn

Kas tā par )(uiņu,ka nevar vairākas dienas novērst šo komentāru dubultošanos?

pirms 8 gadiem, 2012.11.10 10:36

Vietējās ziņas