Auž grāmatzīmes un tautiskās jostas 1

Šonedēļ laikraksts "Dzirkstele" no gulbenietes Elgas Sudrabas saņēma jauku dāvanu - krāsainu grāmatzīmi, kurā ieausts vārds "Dzirkstele".

Grāmatzīmes un arī tautiskās jostas, kuru garums mērāms kilometros, top stellēs, kas radušas vietu Elgas dzīvoklī. Rokdarbniece stāsta, ka astoņdesmito gadu sākumā sākusi apmeklēt Tautas lietišķās mākslas studiju "Sagša", paklausot profesionālu audēju pamudinājumam. Tur arī apgūta aušanas prasme.

 

"Aušanai pievērsos ar domu, ka tad, kad būšu pensijā, man būs ar ko nodarboties," stāsta Elga.

 

Viņa labprāt atsaucas deju kopu vadītājiem, kuri lūdz noaust tautiskās jostas dejotājiem. Ar rokdarbnieces rūpīgajiem darinājumiem greznojas vidējās paaudzes deju kopa "Apinītis" un citi kolektīvi.

 

Pagājušajā vasarā pie 12 jaunām jostām tikušas deju kopas "Rūsiņš" dejotājas. Vienas jostas garums ir 2,7 metri. Šobrīd top jostas puišiem. Arī grāmatzīmes bieži vien tiek austas pēc pasūtījuma, ne tikai pašas priekam.

 

"Grāmatzīmes audu arī skolas absolventiem. Klases audzinātāja bija iecerējusi tās uzdāvināt katram skolas beidzējam, tāpēc bija jāieauž arī absolventa vārds. Tas bija interesants pasūtījums," stāsta E.Sudraba.

 

Viena grāmatzīme, cītīgi aužot, top aptuveni vienas stundas laikā. Dziju krāsas rokdarbniece izraugās pēc savas gaumes, bet, aužot tautiskās jostas, ņem vērā pasūtītāja vēlmes. Stellēs top arī segas, galdauti, dvieļi un sedziņas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kārlis Skalbe

Šo boļševiku nosaukumu nevajadzētu jaukt kopā ar Tautas rakstiem.

pirms 9 gadiem, 2012.01.22 21:45

Vietējās ziņas