Baložu iela Gulbenē būs slēgta līdz 17.jūlijam (papildināts) 12

Gulbenes - Madonas ceļa daļa (Baložu iela Gulbenē) būs jāapbrauc. Šis posms būs slēgts no trešdienas, 3.jūnija, pulksten 13.00 līdz 17.jūlija pulksten 17.00. Iemesls ir būvdarbi, ziņo pašvaldība.

Apbraukšanas shēma ŠEIT.

Tomēr dažiem slēgtajā laikā iela būs braucama, tie ir noteiktai kategorijai atbilstoši Baložu ielas lietotāju – tuvumā esošo uzņēmumu transporta vadītāji un loģistikas kravu piegādātāji uz šiem uzņēmumiem, kā arī darba zonā deklarētais privātais transports.

Valsts policijas Gulbenes iecirknī “Dzirkstele” noskaidroja, ka speciālie dienesti (arī ugunsdzēsēji, ātrā palīdzība) nav no pašvaldības saņēmuši informāciju par ilgstošu satiksmes slēgšanu Baložu ielā, kā arī pauda izbrīnu, ka tas nav ticis saskaņots ar šiem dienestiem. Laikraksts sazinājās ar novada domes priekšsēdētāja vietnieku Andi Caunīti, kurš teica: “Speciālajiem transporta līdzekļiem ir iespēja braukt pāri dzelzceļa sliedēm arī pie sarkanās gaismas, bet tā, lai neaizķer vilciens.” A.Caunītis norādīja – Gulbenes novadā līdzšinējā prakse ir bijusi tāda, ka speciālie dienesti netiek īpaši brīdināti pie ielu remontdarbiem, ja iela ir tomēr izbraucama arī zem aizlieguma zīmes, jo uz speciālo transportu šādi aizliegumi neattiecas. Ja kādā brīdī remontējamā iela ir pārrakta tik tālu, ka vispār nav izbraucama, speciālie dienesti noteikti par to operatīvi tiktu informēti.

Pārbūves darbus Baložu ielas zonā veic Burtnieku novada SIA “Sanart”. Līgumu ar minēto uzņēmumu Gulbenes novada pašvaldība ir parakstījusi pagājušā gada novembrī, un tas paredz pirmā posma pārbūves un sadzīves kanalizācijas un ūdensapgādes tīklu izbūvi Baložu, Liepu un Vidus ielā. Līgumcena par šiem darbiem ir 211 932,74 eiro bez PVN – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Pašvaldība ir informējusi, ka šogad notiks asfalta frēzēšana Baložu ielā, lai pēc tam veiktu ūdens un lietus kanalizācijas tīklu labošanu. Asfalta seguma virskārtas ieklāšana notiks nākamgad.

Pašvaldība līdz 10.jūnijam ir izsludinājusi pretendentu pieteikšanos jau otrajam posmam Baložu ielas pārbūvē Gulbenē, iekļaujot arī Liepu un Vidus ielu un pabeidzot jau iesāktos pārbūves darbus. Izraudzītajai firmai darbi būs jāpabeidz 90 dienu laikā – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Jau vēstīts, ka 2015.gada februārī pašvaldība izraudzījās būvnieku – Ķekavas novada SIA „RBSSKALS Būvvadība” (šobrīd firma ir maksātnespējas procesā, liecina “Lursoft” dati) - Baložu ielas pārbūvei Gulbenē par 922 838,44 eiro līgumcenu bez PVN. Par to liecina Iepirkumu uzraudzības biroja arhīva informācija. Būvuzraudzību par 7300 eiro līgumcenu bez PVN objektam nodrošināja Rīgas SIA „BaltLine Globe”. Būvprojektu par 5700 eiro līgumcenu bez PVN Baložu ielas pārbūvei gatavoja Rīgas SIA „Vertex projekti”. Tādējādi Baložu iela viena kilometra garumā tika pārbūvēta (galvenokārt par finansējumu no valsts budžeta), bet pašvaldība nepieņēma ielu ekspluatācijā darbu sliktas kvalitātes dēļ, kā arī nesamaksāja par paveikto. Sākās tiesvedība. Tiesas spriedums pirmajā instancē bija pašvaldībai nelabvēlīgs. Tiesvedība par šo strīdu turpinās.

Tagad notiekošo būvdarbu veikšanai Baložu ielā pašvaldība izmanto naudu, kas netika izmaksāta būvuzņēmējam par nekvalitatīvi veiktajiem darbiem saskaņā ar 2015.gadā veikto publisko iepirkumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

novērotājs.

Kā vienmēr, Odumiņas kundze kaut ko uzraksta, bet aizmirst uzrakstīt galveno. Nav ne viena vārda par to kā tiks organizēta šī posma apbraukšana.

pirms gada, 2020.06.02 14:27

Kā vienmēr...

Protams šī posma apbraukšana notiks pa Tilta ielu, kā iepriekš, būs šīs ielas iedzīvotājiem putekļu mākoņi, bet tas vadību neinteresē.

pirms gada, 2020.06.02 16:04

Anniņa

parka iela visu mūžu rij putekļus

pirms gada, 2020.06.02 20:28

Knauzers

Būvnieks strādāja slikti. Tiesājietis. Bet kā tad projektētājs? No raksta saprotu, ka tagad visas komunikācijas arī pārtaisīs. Kurš pie tā vainīgs? Pasūtītājs kurš nezināja ko grib, vai projektētājs kurš nesaprata ko viņam pasūta. Gribētos teikt, ka kopējais maciņš mūs neinteresē.

pirms gada, 2020.06.02 16:15

Šoferīts

Par apbraucamo ceļu neraizējies. Brauc pēc zīmēm un ārā tiksi.

pirms gada, 2020.06.02 16:18

hmmm

Vai nebūtu pēdējais laiks sākt kapitālo remontu kāposta aplī ?

pirms gada, 2020.06.02 17:06

Nesapratu

Vai tad to posmu nesen kapitāli nesaremontēja, ar pamata pārbūvi un līdz ar to būtu loģiski, ka mainīja arī visas komunikācijas, un kanalizāciju?!?!?!?!?!?!?!? Kas tad tagad vēl jārok? Vienreiz kārtīgi sataisat un uz 15-20 gadiem aizmirstam to posmu! Domei naudas par daudz, ka katru gadu var vienu un to pašu rakņāt?

pirms gada, 2020.06.03 02:50

sapratu

Klau, Nesapratu! Izlasi rakstu, ja neseko līdzi Baložu ielas sāgai.

pirms gada, 2020.06.03 07:17

Kauns!

Cik gadus taisīs šo posmu?Tas jau kļūst traģikomiski! Arī citos posmos asfalta segums pat 5 gadus neiztur! Jaunā asfaltā parādās ielāpi, kanalizāciju sāk vilkt,kad jau asfalts ir ieklāts, un atkal var liet jaunu asfaltu!Kāds uz to labi nopelna.

pirms gada, 2020.06.03 09:59

Vietējais iedzīvotājs

Par ko mums tāds sods??? Nav ne divi gadi pagājuši, atkal mēs nevarēsim normāli tikt no mājas ārā, atkal jālauž mašīnas pa neizbraucamām grambām. Kas notiek?? Tā izskatās, ka viss, kas bija darīt līdz šim, bija tikai acu aizmālēšanai, tā saucamā "Eiropas naudas apgūšana" un otkatu dalīšana. Tad nu loģisks ir jautājums - kā tad kāda no Baložu/ Liepu ielu mājām būtu varējusi pieslēgties pie kanalizācijas/ūdensvada, ja nekas nestrādā?Domes darboņi tikai skaisti runā, kaut labi apzinās, ka kārtējo reizi čiks vien sanācis. Muldoņu bars...

pirms gada, 2020.06.03 13:20

a

Es, visupirms pajautātu pasūtītājam un būvuzraugam, kā var parakstīt segto darbu aktu un turpināt tālākos darbus ja darbi ir veikti nekvalitatīvi? Vai arī mūsdienās nav tādu jēdzienu kā segtie darbu akti ar būvuzrauga autoruzrauga parakstu? Manuprāt šeit ir pilnīgs nekompetences paraugs arī no pasūtītāja puses, jo nu nevar to komunikāciju bedri aizbērt ja darbi nav kvalitatīvi veikti un būvuzraugam domāju būtu jāpadomā arī par savu atbildību.

pirms gada, 2020.06.03 17:31

neapmierinātā

varbūt vajadzētu savest kārtībā Tilta ielu, lai tur tagad katrs, kam ir kaut kāds ''dzelzis'' izmēģina cik tas velk , un jūsmotu par atstāto putekļu jūru, mēs arī taču gribam normāli elpot, dzīvojot uz šīs ielas

pirms gada, 2020.06.04 13:30

Vietējās ziņas