“Balttour” reklamē Gulbenes novadu

Ceļotājus aicina uz Novada dienām Druvienas "Silmačos"
Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā notika starptautiskā tūrisma izstāde "Balttour 2011". Tās apmeklētāji varēja iegūt noderīgu informāciju arī par Gulbenes novadu.

Gulbenes novads šogad izstādē bija pārstāvēts vienā stendā kopā ar Alūksnes un Apes novadu. Gulbenes novada tūrisma informācijas centra vadītāja Inga Barinska stāsta, ka izstādi apmeklēja ļoti daudz cilvēku.

 

"Daudzi uz izstādi bija atnākuši tāpēc, lai iegūtu jaunāko informāciju, savukārt citi jau interesējās par konkrētiem galamērķiem vai tūrisma objektiem. Liela interese bija par pasākumu plānu un aktivitātēm," stāsta I.Barinska.

 

"Interesi izrādīja arī izstādes apmeklētāji no citām valstīm. Tāpat kā mūs interesē, piemēram, igauņu un lietuviešu piedāvājums, tā arī viņus interesē uzzināt kaut ko jaunu par mums. Apmainījāmies ar materiāliem, lai arī tūrisma informācijas centros Igaunijā un Lietuvā nonāk mūsu informatīvie materiāli."

 

Uzsvars uz Novada dienām

Reklamējot Gulbenes novadu, uzsvars šogad tika likts uz Gulbenes novada dienām, kas jūnijā notiks Druvienā. Izstādes apmeklētāji sākumā bijuši pārsteigti, ka jau šobrīd tiek reklamēti Jāņu dienas pasākumi, tomēr, uzklausot piedāvājumu, daudzi apsvēra iespēju braukt uz Gulbenes pusi šajos svētkos.

 

"Mums bija gan Tomuļu māte, gan Pindacīša, gan arī Ābrams no "Skroderdienām Silmačos". Sestdien arī no skatuves ar priekšnesumiem aicinājām doties pie mums jūnijā uz Novada dienām. Silmaču segas un lakatus izrādīja "Rūsiņa" meitenes. Stendā novadu pārstāvēja arī mūsu amatnieki un rokdarbnieces ar saviem ražojumiem un darinājumiem. Arī stenda noformēšanā palīdzēja Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša", kā arī Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" pārstāves - stends tika dekorēts ar savdabīgiem segu izklājumiem, par ko saņēmām daudz komplimentu," stāsta I.Barinska.

 

No tūrisma uzņēmējiem novadu izstādē pārstāvēja Gulbenes - Alūksnes bānītis. Viņi bija uz izstādi atveduši izrādīt pat motordrezīnu. Izstādē piedalījās arī bānīša pārstāvji, kas apmeklētājiem stāstīja par savu piedāvājumu.

 

Parādīt sevi un apskatīt citus

"Izstādes laikā tika prezentēta arī lielā ceļošana "Apceļo seno Atzeles novadu!", kas notiks šovasar un kuras laikā ikvienam būs iespēja vairāk iepazīt Atzeles novadu. Arī par to apmeklētāji izrādīja interesi. Bija arī tādi cilvēki, kas nekad nav bijuši Gulbenes un Alūksnes pusē. Ja cilvēkiem tiek piedāvāta šāda iespēja, turklāt par ceļošanu papildus vēl var arī kaut ko saņemt, interese dubultojas. Daudzi tiešām apsvēra domu šogad izmantot iespēju apceļot šo pusi," norāda centra vadītāja. Viņa ir pārliecināta, ka šādas izstādes ir ļoti vērtīgas.

 

"To laikā var gan parādīt sevi, gan arī apskatīt citus. Šādās izstādēs var redzēt kopīgās tendences, ko cilvēki vēlas un ko uzņēmēji piedāvā. Katru gadu tajās piedaloties, var arī redzēt, kā šīs tendences mainās. Noteikti ir arī jāseko līdzi, lai mēs paši nepazustu un būtu apritē," uzskata I.Barinska.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas