Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltvācu ģimene - talantīgo jauniešu atbalstītāja 1

Kopš 2011.gada Gulbenē turpinās vācu labdara Friča Flūga (1925.12.01.-2014.23.10.) iedibinātā tradīcija pasniegt stipendijas jauniešiem studiju uzsākšanai augstskolās. Toreiz F.Flūgs skaidroja, ka viņam pašam jaunībā bija vajadzīgs šāds atbalsts un viņš to saņēma. Pēc F.Flūga aiziešanas mūžībā viņa iesākto misiju pārņēma un turpināja dēls Frīdhelms Flūgs ar dzīvesbiedri Mihaelu.

Pirmsākumos 11 topošie studenti katrs saņēma F.Flūga un vācu “Lauvu kluba” sarūpēto stipendiju – katrs 500 latus. Šogad šādas stipendijas saņēma 4 jaunieši – katrs 800 eiro. Gadu gaitā desmitiem jauniešu var būt pateicīgi par to, ka pirmo atspērienu viņiem kā jaunajiem studentiem finansiāli ir nodrošinājuši tieši Flūgi un vācu “Lauvu klubs”.

“Nenovērtējams atbalsts – tā var teikt par F.Flūga sākto un viņa dēla ģimenes turpināto palīdzību Gulbenes novada jaunajiem, talantīgajiem cilvēkiem, kuri vēlas turpināt izglītību un kuriem ir vajadzīgs atbalsts,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada deputāts, sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Valtis Krauklis.

Flūgu dzimtas vārds Gulbenes novadā ir labi pazīstams un tiek daudzināts ar pateicību kopš 1993.gada, kad uz šejieni no Zīgenes pilsētas Vācijā ciemos bija atbraukusi baltvāciete Zigrīda Flūga, dzimusi Flachs (1928.29.01.-1996.15. 10.). Viņa vēlējās redzēt Gulbeni – savu bērnības pilsētu. Vēlējās redzēt savu Gulbenes pamatskolas ēku (tagad - Gulbenes 2.vidusskola), kurā mācījās no 1936. līdz 1939.gadam. Tad arī viņai dzima ideja Vācijā organizēt humāno palīdzību neatkarīgas valsts statusu atguvušās Latvijas iedzīvotājiem Gulbenē un tās apkārtnē. Viņa ieinteresēja un sev līdzi ar savu ideju aizrāva arī dzīvesbiedru Frici. Labdarība tika vērsta vairākos virzienos – gan bērniem, gan vecajiem ļaudīm, gan dažādām iestādēm. Aizkustinoši, ka Z.Flūgas bēru paziņojumā dzīvesbiedrs ar “Dzirksteles” starpniecību aicināja atvadu ziediem un vainagiem domāto naudu ziedot Gulbenes toreizējās centrālās slimnīcas kontā. Tātad kopējam labumam! Zigrīdas piemiņa ir iemūžināta akmenī pie Gulbenes 2.vidusskolas. Uzraksts uz tā atgādina, ka šajā skolā viņa ir mācījusies.
2014.gada vasarā pašvaldības pārstāvji vēl paspēja apciemot F.Flūgu viņa vasaras mājās “Zigrīdās” un apliecināt savu cieņu. Labdarim pēdējo reizi roku paspieda toreizējais novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs. Rudenī F.Flūga sirds pārstāja pukstēt. F.Flūgs kā sabiedriskais darbinieks 2005.gadā saņēma Latvijas apbalvojumu - Atzinības krusta lielās sevišķās pakāpes goda zīmi.

Šo cilvēku, ar kura vārdu ir saistīta neatkarību atguvušās Latvijas cilvēku dzīve novadā vairāk nekā 20 gadu garumā, labi ir atklājusi un savā sacerētajā esejā raksturojusi jaungulbeniete, Gulbīša vidusskolas absolvente Kristiāna Blūma. 2008.gadā ar savu eseju par novadnieku F.Flūgu viņa piedalījās Tieslietu ministrijas organizētajā eseju konkursā un ieguva otro vietu. “Dzirkstelei” toreiz meitene stāstīja, ka savu darbu izvēlējusies rakstīt par F.Flūgu, jo viņš ir daudz palīdzējis gan Gulbenes rajonam, gan arī viņas ģimenei. Ar F.Flūga atbalstu Kristiānas ar leikēmiju slimajai māsai Katrīnai tika veikta muguras smadzeņu pārstādīšanas operācija, par ko Kristiānas ģimene viņam ir ļoti pateicīga. Kristiāna pauda, ka no F.Flūga var mācīties līdzcietību.

“Es uzskatu - ja cilvēkam ir daudz naudas, labāk palīdzēt citiem, labāk šo naudu izlietot cēliem mērķiem, nekā pirkt kaut kādas pilnīgi nevajadzīgas lietas,” sacīja meitene. 2011.gadā viņa bija starp tiem Gulbenes novada jauniešiem, kuriem F.Flūgs personīgi pasniedza vācu “Lauvu kluba” sarūpēto stipendiju studiju uzsākšanai. Toreiz ar savu nākotnes profesijas izvēli meitene apliecināja, ka F.Flūgs ir pratis viņas sirdī iedegt žēlsirdības liesmu. Jauniete izvēlējās kļūt par fizioterapeiti, lai palīdzētu māsai un citiem cilvēkiem ar līdzīgām problēmām. Latvijas ārstniecības personu sarakstā tagad ir atrodama fizioterapeite ar šādu vārdu un uzvārdu. Viņa ir kļuvusi sertificēta speciāliste.


Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas