Balvu slimnīcā vakcināciju pret Covid-19 plāno sākt ceturtdien; pieejamo vakcīnu skaitu nezina (labots)

Pašlaik nav zināms, cik vakcīnas sākotnēji tiks piegādātas slimnīcas darbinieku vakcinēšanai pret Covid-19, aģentūrai LETA apgalvo SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" valdes locekle Alīda Vāne. Viņa stāsta, ka vakcinēšanu plānots sākt ceturtdien, 7.janvārī.

Sākumā vakcinācijas kabinets darbosies tikai Balvos, jo tiek prognozēts, ka vakcīnu skaits nebūs tik liels, lai nodrošinātu potēšanu Balvos un Gulbenē. Vienlaikus A.Vāne atzīst, ka pašlaik nezina, cik vakcīnu šonedēļ tiks piegādāts. Vakcinācijas kabineta kapacitāte varētu būt 15 līdz 20 cilvēki dienā. Tajā strādās ārsts vai ārsta palīgs un medicīnas māsa. A.Vāne pauž, ka arī atsevišķa personāla novirzīšana vakcīnu veikšanai sagādās grūtības esošajā saspringtajā situācijā.

Pirms laika esot veikta arī darbinieku aptauja par piekrišanu vakcinēties, taču A.Vāne neatklāj, cik darbinieku esot atsaukušies aicinājumiem, jo dati esot novecojuši un būšot maldīgi, taču piekrišana esot bijusi "kā kurā darbinieku grupā". Viņa vien izsaka cerību, ka potēties piekritīs vairāk kolēģu.

"Jāpiekrīt, ka ir diezgan liels bardaks, bet tajā pašā laikā cilvēki ir jāmudina vakcinēties. Es katrā ziņā priecājos par vakcīnām, un tās dod mums cerību uzvarēt šo sērgu," komentē A.Vāne.

Pašlaik slimnīcā Covid-19 dēļ "izkrituši" vien divi darbinieki, un visi pakalpojumi, izņemot plānveida, tiekot nodrošināti.

4.janvārī Balvu slimnīcā, kurā atvērtas divas Covid-19 nodaļas, ārstējās 21 slimnieks - “Dzirksteli” informē SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" izpilddirektores pienākumu izpildītāja Lana Upīte. Covid-19 slimniekiem slimnīcā pavisam ir pieejamas 25 gultasvietas.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas