Balvu slimnīcā zināms par četriem ar Covid-19 slimiem darbiniekiem 2

Balvu slimnīcā Covid-19 konstatēts četriem darbiniekiem, aģentūrai LETA apliecināja SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" valdes locekle Alīda Vāne.

Pēc viņas paustā, sasirgušie ir vidējais personāls, un inficēšanās nav saistīta ar darbu. "Tas arī ir tas, ka uztrauc. Balvos neuzrāda lielu saslimstības līmeni, bet, ja darbinieki inficējas ģimenē, sabiedrībā, tas varētu nozīmēt, ka inficēto skaits ir lielāks, nekā mēs domājam," atzina Vāne.

Kopumā Balvos un Gulbenē strādā aptuveni 300 darbinieku, 230 no tiem - ārstniecības personas. Pašlaik slimnīca spēj nodrošināt visus pakalpojumus, un nevarot prognozēt, kādos apstākļos pakalpojumus varētu ierobežot, jo situācija ir mainīga, un lēmumu pieņem galvenais ārsts.

Slimnīca ir arī uzņēmusi pacientus ar Covid-19, un iestādes pārstāve apgalvoja, ka pacientu uzņemšana notiek tranzīta nodaļā, lai pārliecinātos, vai uzņemtais pacients nav inficējies. Lai arī saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem saslimstība Gulbenes novadā ir zemāka nekā kaimiņu Balvu novadā, Vāne atzina, ka pirmais pacients ar Covid-19 bijis tieši no Gulbenes novada. "Viena lieta ir cipari, otra - reālā situācija," piebilda viņa.

Vāne apgalvoja, ka nevienā mirklī personāls nav izjutis personīgo aizsarglīdzekļu trūkumu, un arī pašlaik tie ir pietiekamā apjomā.

SPKC dati liecina, ka uz 26.novembri ar Covid-19 saslimušo skaits Balvu novadā ir 20, bet Gulbenes novadā - astoņi cilvēki.

"Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības" īpašnieki ir Gulbenes, Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu pašvaldības, kā arī SIA "Medicīnas sabiedrību vadība".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Gulbeniesi

Ko jūs te murgojat.jums galva ir corona..

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.28 08:37

Vietējās ziņas