’’Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība’’ vienojas par sadarbību ar “Rēzeknes slimnīcu” 17

Janvāra beigās SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" un SIA "Rēzeknes slimnīca" parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz abu ārstniecības iestāžu sadarbību veselības aprūpes pakalpojumu plānošanā un savlaicīgas un kvalitatīvas medicīniskās palīdzības sniegšanā. Sadarbības mērķis ir attīstīt un veicināt savstarpējo sadarbību Latgales reģionā, lai veicinātu veselības aprūpes pieejamību tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis: “Sadarbības vienošanās ar “Rēzeknes slimnīcu” ir apliecinājums tam, ka Latgales reģiona ārstniecības iestādes domā par savstarpējas sadarbības uzlabošanu un pilnveidošanu, primāri domājot par pacientu ērtību un pakalpojumu pieejamību reģionā. Pēdējo gadu laikā gan “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā”, gan arī “Rēzeknes slimnīcā” ir notikusi strauja attīstība – slimnīcās ir uzlabota infrastruktūra, veikti labiekārtošana darbi, piesaistīti jauni speciālisti un pilnveidots pakalpojumu grozs, lai nodrošinot kvalitatīvu veselības aprūpi tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai.”

Abu reģiona slimnīcu vienošanās paredz galvenos sadarbības virzienus, kas ir ārstniecības personāla un infrastruktūras plānošana, lai nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pietuvināti pacientu dzīvesvietai, un plānot līdzsvarotu pacientu plūsmu starp ārstniecības iestādēm atbilstoši slimnīcas noteiktajam aprūpes līmenim.

Sadarbības ietvaros tiek plānota arī savstarpējas informācijas apmaiņa starp slimnīcām par medicīnisko pakalpojumu rindu garumiem un iedzīvotāju informēšanu par pakalpojumu pieejamību, kā arī medicīnas tehnoloģiju un ārstniecības personālu optimālu noslodzi. Gan “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā”, gan “Rēzeknes slimnīcā” paredzēts izveidot vienotu kārtību pacientu kustībai starp iesaistītajām ārstniecības iestādēm, kā arī izmantot iespēju attīstīt veselības aprūpes infrastruktūru un tehnoloģijas, iesaistoties atbalstāmo finansēto struktūrfondu programmās.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” nodrošina darbību septiņos obligātajos profilos, tostarp terapijā, hronisku pacientu aprūpē, ķirurģijā, neiroloģijā, ginekoloģijā, grūtniecības un dzemdību profilā, kā arī pediatrijā. Gulbenē tiek nodrošināts diennakts steidzamās medicīniskās palīdzības punkta, infekciju nodaļas, dienas stacionāra un aprūpes nodaļas darbs, kā arī ambulatoro pakalpojumu pieejamību. Savukārt Balvu slimnīcā tiek nodrošināts NMP slimnīcas darbs ar pieciem diennakts dežūrējošiem speciālistiem un ambulatorajiem pakalpojumiem.

Balvu un Gulbenes reģionālās slimnīcas apvienojoties 2011.gadā, izveidoja “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienību”, lai, izmantojot esošos resursus, varētu nodrošināt slimnīcu turpmāko darbību un attīstību. Tā rezultātā tika veikta abu slimnīcu restrukturizācija ar mērķi izslēgt abu slimnīcu darbā dublējošās funkcijas un optimizēt slimnīcu darbu, saglabājot medicīniskās aprūpes pieejamību reģionu iedzīvotājiem. Šobrīd slimnīcā strādā 283 darbinieki. Pēdējo divu gadu laikā slimnīcu apvienība strādājusi bez zaudējumiem un vairākkārt saņemti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) goda raksti par godprātīgu nodokļu nomaksu.

Nākotnes perspektīvā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība plāno piesaistīt jaunos speciālistus un ieviest jaunus pakalpojumus, lai padarītu.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

ance

Man piemēram Rēzekne ir daudz tālāk kā Valmiera. Nu nebraukšu es tur. Domājat ar ko nodibināt kontaktus. Madona un Valmiera. Un tikai. Ne mums tādu autobusu.

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 14:32

DDD

Agrāk ātrie veda uz Alūksni, tagad būs tuvāk uz Rēzekni. Man patīk

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 14:51

loģiski

Tagad gulbene ir Latgalē? Varētu parakstīt līgumu arī ar Pleskavu?

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 15:48

kkk

Gulbenē dzīvo puse latgaliešu ,tad kāpēc lai viņa nepiederētu latgalei ,kas jau ir bijis agrāk ,kā tā bija latgales puse ,visas gudrās galvas nāk tikai no latgales ,tas ir jauki ,ka notiek ši satuvināšanās ar latgali .

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 17:49

%^

Nevis puse ,bet lielākā daļa Gulbenes novadā ir no Latgales.

pirms 3 gadiem, 2018.02.13 11:11

to:kkk

Arī Liepājā ir puse latgaliešu. A kas? Šos arī vedam uz Rēzekni?

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 18:40

Vietejais

Nu tak tam Idiotam Zeikmanim vajag vel kautko izputinat valsti un kadus miljonus iebast sev kabata

pirms 3 gadiem, 2018.02.12 21:16

*****

Es labāk braukšu uz Rēzekni nekā uz Balvu slimnīcu. Rēzeknē personāls ir labāks nekā Balvos.

pirms 3 gadiem, 2018.02.13 02:12

kliente

Pilnīgi piekritu, kā personāls ir laipns. Ļoti laipnas,tikai barošana varēja būt labāka gan.

pirms 3 gadiem, 2018.02.14 12:36

Sviests

Vienkārši sviests. Un pareizi bērni dara ka neatgriežas, vai taisās prom no Gulbenes. Esam pievienoti Latgalei. Kā braucu uz Madonu vai Valmieru saņemt medicīnas pakalpojjmus tā braukšu.

pirms 3 gadiem, 2018.02.13 05:08

%^

Arī Jūs bez vārda ""sviests"" savu domu izteikt neprotat.

pirms 3 gadiem, 2018.02.13 11:13

000

Kāda vēl Rēzekne??? Valmierā,arī Madonā var,jo uz šo pusi vienmēr ir bijusi civilizācija. Gulbene ir Vidzemē. Ģeogrāfija arī jāmācās.

pirms 3 gadiem, 2018.02.13 15:02

job

:))))))))))) nu tad sapūsti arī savā civilizācijā , kas saucas vidzeme un Gulbene D,D :))

pirms 3 gadiem, 2018.02.13 15:43

Es

Kada tad vaina Latgalei?Ar ko esat labaki?

pirms 3 gadiem, 2018.02.13 20:53

Imants Kokarevics

acīmredzot zeitmanis vienojies par apusēji izdevīgu otkatu sistēmu savstarpējos norēķinos ar Rēzeknes slimnīcu un atkal varēs piepildīt savas un vānes lielās kabatas uz Latvijas Valsts un gulbeniešu rēķina, slimnīcas vietā uzturot kiosku ar slimnīcas izkārtni, galvenais ka čekas stukačam blūmam viss ir labi

pirms 3 gadiem, 2018.02.16 13:18

Vietējās ziņas