"Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības" mediķi vakcinēs astoņu sociālās aprūpes centru darbiniekus 6

SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" mediķi vakcinēs astoņu sociālās aprūpes centru darbiniekus un klientus Gulbenes, Balvu, Viļakas un Rugāju novados, aģentūru LETA informēja SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" Gulbenes struktūrvienības galvenā ārste Sigita Drubiņa.

Viņa stāstīja, ka pirmās 410 vakcīnas pret Covid-19 ir pasūtītas un tās plāno piegādāt nākamajā nedēļā. Patlaban visu sociālās aprūpes centru vadītāji ir izveidojuši sarakstus ar tiem darbiniekiem un klientiem, kuri ir piekrituši vakcinācijai. Klientu veselības stāvokli pirms vakcinācijas būs novērtējuši arī ģimenes ārsti, jo mediķiem, kuri ieradīsies vakcinēt būs svarīgi zināt katra cilvēka hroniskās slimības ne tikai tā brīža veselības stāvokli.

"Uz sociālās aprūpes centru vakcinēt dosies mediķu komanda, kurā būs ārsts un medmāsa vai ārsta palīgs un medmāsa, kā arī autovadītājs. Mēs esam sagatavojuši gan cilvēkus, gan aprīkojumu - aukstumsomas un aukstumelementus, lai nodrošinātu vakcīnām nepieciešamo temperatūru, kā arī pirmās palīdzības komplektu, gadījumos, ja kādam ir alerģiska reakcija," stāstīja Drubiņa.

Galvenā ārste piebilda, ka vakcinēties nevarēs cilvēki, kuri tajā brīdī slimo ar Covid-19 vai ir to nesen izslimojuši.

Mediķe stāstīja, ka šonedēļ Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība ir saņēmusi 50 "AstraZeneca" vakcīnas ar kurām vakcinēti slimnīcu apvienības mediķi, farmaceiti, stomatologi, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Drubiņa stāstīja, ka diemžēl arī mediķu vidū ir iebildumi pret "AstraZeneca" vakcīnu drošumu, efektivitāti, tādēļ viņai nākoties izglītot kolēģus par to, ka arī šīs kompānijas vakcīnas ir tikpat drošas, kā "Pfizer" un "BioNTech" vai "Moderna" vakcīna. Viņa pieļauj, ka nepamatotu šaubu par vakcīnu drošumu dēļ vakcinācija var ieilgt.

Galvenā ārste uzskata, ka Vakcinācijas birojam patlaban vajadzētu sabiedrību informēt ar zinātniski pamatotiem argumentiem par vakcinācijas būtību, drošumu, efektivitāti, nepieciešamību, lai mazinātu saslimstību.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) žurnālistiem pavēstīja, ka patlaban 8737 jeb aptuveni 70% aprūpes centru klienti ir izteikuši vēlmi vakcinēties. Šādu vēlmi izteikuši arī 2757 šo iestāžu darbinieki.

"Kopumā esmu apmierināta, bet ir jāstrādā pie tā, lai skaidrotu jaunās vakcīnas drošumu un piemērotību visai sabiedrībai, tostarp arī vecāka gadagājuma cilvēkiem un sociālās aprūpes centru iemītniekiem," sacīja Petraviča. Viņa atzīmēja, ka centru iemītnieku un darbinieku vakcinēšanai tiek izmantotas "AstraZeneca" vakcīnas.

Ministres vērtējumā, Labklājības ministrija un Vakcinācijas projekta birojs ir izdarījis visu, lai veiksmīgi sāktu vakcinācijas procesu, tostarp aicinot atbildīgās personas turēt gatavībā sarakstus un vajadzīgās telpas.

Vienlaikus atsevišķos gadījumos iemītniekiem, kuriem ir nestabils veselības stāvoklis, pirms vakcinācijas tiek jautāts viņu ģimenes ārstiem, vai viņi patlaban var saņemt poti.

Zāļu valsts aģentūras Zāļu reģistrācijas departamenta vadītāja Elita Poplavska preses konferencē skaidroja, kāpēc Latvijā izlemts nenoteikt "AstraZeneca" vakcīnas vecuma griestus, kā to darījušas citas Eiropas valstis. Šajā sakarā viņa uzsvēra, ka statistikas dati apliecina, ka šī vakcīna sniedz atbildes reakciju arī vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tomēr, vērtējot tās efektivitāti, nebija gana daudz attiecīgās vecuma grupas cilvēku, līdz ar to pagaidām vēl nevar precīzi izvērtēt, tieši cik efektīva šī vakcīna ir konkrēti vecāka gadagājuma cilvēku vidū.

Viņa skaidroja, ka šīs vakcīnas lietošanu sirmgalvju vidū iesaka arī Eiropas Zāļu aģentūra, Pasaules Veselības organizācija un Latvijas Imunizācijas valsts padome.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Gulbeniete

Apšaubāma vakcīna.Kurai vajadzīgi -70°lai uzglabātu.

pirms 21 dienām, 2021.02.11 14:42

Ha, ha

Uzglabāšanas laiks
Neatvērts flakons
6 mēneši, uzglabājot ledusskapī (2°C – 8°C)

pirms 21 dienām, 2021.02.11 16:10

Janka

Pfaizeram bija -70°C.

pirms 21 dienām, 2021.02.11 16:50

dakters

kapec tas ir citiem vispar jazin,man ir pie kajas kurs ko sprices

pirms 21 dienām, 2021.02.11 19:28

Vietējās ziņas