Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balvu un Gulbenes slimnīcu attīstībā investēti 2,5 miljoni latu 15

Šodien, 7.augustā, pēc vērienīgas renovācijas atklātas Balvu un Gulbenes reģionālās slimnīcas, īstenojot abu reģionālo slimnīcu veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošanu un slimnīcas ēku rekonstrukcijas darbus. Par to informē sabiedrisko attiecību konsultante Maija Dulle-Sūniņa.

"Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības kopējais investīciju apmērs ir 2,5 miljoni latu, no tiem 2 miljoni latu ir ERAF finansējums. Šis ir vērienīgākais projekts abu slimnīcu vēsturē pēdējo 25 gadu laikā. Rezultātā sakārtota slimnīcu infrastruktūra un vide, kā arī pilnveidota abu slimnīcu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāte un pieejamība reģionā," stāsta M.Dulle-Sūniņa.

 

„Šodien apliecinām šo slimnīcu nākotni - ir attīstīta abu slimnīcu infrastruktūra un realizēta vērienīga investīciju programma. Pēdējie divi gadi ir bijuši ļoti svarīgi gan mums, gan kolektīvam, gan arī novada iedzīvotājiem - novērsts abu slimnīcu bankrots un saglabāta darbspējīga slimnīca, nodrošinot ārstu un pakalpojumu pieejamību reģionā. Mēs esam gandarīti un priecājamies par Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības attīstību un ceram, ka līdz ar sakārtotu uzņēmuma struktūru un vidi piesaistīsim jaunos speciālistus un ieviesīsim jaunus pakalpojumus, lai padarītu slimnīcu reģiona iedzīvotājiem vēl pieejamāku," stāsta Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis.

 

Gulbenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis norāda, ka „Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības" vadība ir paveikusi lielu darbu, realizējot tik vērienīgu investīciju projektu. "Mūsdienas ne tikai zālēm un medicīniskām procedūrām ir liela nozīme atveseļošanās procesā, bet būtiska ir arī apkārtējā vide. Ir patiess gandarījums redzēt atjaunotās slimnīcu telpas, kurās ir domāts par pacientu ērtību, piemēram, bērnu nodaļa - ir atbilstoši veidota, skaisti noformēta un mazie pacienti var saņemt ne tikai kvalificētu medicīnisko palīdzību, bet arī jūtas komfortabli. Mēs sagaidām, ka slimnīcās varēs attīstīt jaunus pakalpojumus un piesaistīt speciālistus, lai jaunās telpas tiktu plaši izmantots un iedzīvotājiem būtu iespēja iegūt medicīnisko palīdzību tuvāk savai dzīvesvietai," saka viņš.

 

Balvos izveidota operāciju zāle, Gulbenē Steidzamās medicīnas palīdzības punkts

M. Dulle-Sūniņa stāsta, ka Balvu slimnīcas renovētās telpas šobrīd jau lieto ķirurģijas, terapijas un neiroloģijas, ginekoloģijas, pediatrijas un uzņemšanas nodaļas. Izveidota mūsdienu prasībām atbilstoša operāciju zāle, kā arī atsevišķa zāle ginekoloģijas nodaļā manipulāciju veikšanai. Domājot par ārstu un pacientu ērtību, plānots pilnveidot vidi, lai pacientiem būtu ērtāk apmeklēt palīgkabinetus - ultrasonogrāfijas, elektrokardiogrammas, radioloģijas izmeklējumus. Jaunās telpās drīzumā pārcelsies arī fizioterapeits, kur būs plaša nodarbību zāle un fizikālās medicīnas kabinets.

 

Renovētās telpas Gulbenes slimnīcā izveidotas aprūpes un dienas stacionāra nodaļas, kā arī Steidzamās medicīniskās palīdzības punkts. Papildus tam renovācijas darbu laikā sakārtota vide pacientiem - no jauna uzcelta piebūve, kas nodrošina pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

 

Abās slimnīcās ir izveidotas visām prasībām atbilstošas palātas, moderni sanitārie mezgli, jauna efektīva ventilācijas sistēma, gāzu padeves sistēma, visas telpas piemērotas arī pacientiem ar funkcionāliem kustību traucējumiem. Turklāt visās nodaļās ir pieejamas mūsdienām atbilstošas komunikācijas ātrai savstarpējai saziņai, bet koplietošanas telpās darbojas videonovērošana. Tāpat abās slimnīcās ir notikusi fasādes atjaunošana, un jumta nomaiņa.

 

Pirms diviem gadiem Gulbenes un Balvu reģionālās slimnīcas bija uz bankrota sliekšņa, kad pašvaldība pieņēma lēmumu izveidot krīzes vadības komandu, lai, izmantojot esošos resursus, varētu nodrošināt slimnīcu turpmāko darbību un attīstību. Rezultātā tika veikta abu slimnīcu restrukturizācija ar mērķi izslēgt abu slimnīcu darbā dublējošās funkcijas un optimizēt slimnīcu darbu, saglabājot medicīniskās aprūpes pieejamību reģionu iedzīvotājiem.

 

Tika veikta abu slimnīca restrukturizācija ar mērķi izslēgt abu slimnīcu darbā dublējošās funkcijas un optimizēt slimnīcu darbu, saglabājot medicīniskās aprūpes pieejamību reģionu iedzīvotājiem. Tā rezultātā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība strādā atbilstoši jaunajam darbības modelim, saglabājot abās slimnīcās ambulatoro medicīnas pakalpojumu sniegšanu, Balvos - neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu ar uzņemšanas nodaļas darbu 24 h diennaktī, bet Gulbenē - dienas stacionāru, plānveida operāciju nodrošināšanu un steidzamās medicīniskās palīdzības sniegšanas punktu ar darba laiku 24 h diennaktī.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Jānis

Vai kāds ir parēķinājis ceļa izdevumus nevajadzīgiem pacientu pārvadājumiem uz Balviem,Alūksni, vai Madonu, kuriem neatliekamo palīdzību varētu sniegt uz vietas Gulbenē?

pirms 6 gadiem, 2013.08.08 09:31

Smieklīgi

Būtu jau bijis labi,ja pa visu summu kas minēta būtu izlietota slimnīcas remontā, jo nemaz neizskatās ka tā būtu, labi ja gadu stāvēs

pirms 6 gadiem, 2013.08.08 09:06

.

"Drīzāk "nē" nekā "jā"," par iespēju piekrist ieņemt deputāta mandātu aģentūrai LETA izteicās Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks. Šis jautājums viņam vēl esot jāpārdomā, bet viņš šaubās, vai tūlīt pēc pašvaldību vēlēšanām būtu vēlama darba pamešana un tāda "kā mētāšanās". Tas nozīmētu arī dzīvesvietas maiņu.

Caunītis pauda pārliecību, ka Čaklā vieta parlamentā tiks aizņemta, jo "daba nemīl tukšumu".

pirms 6 gadiem, 2013.08.08 15:40

Aija

Gulbenes slimnīcas telpas neprasijās pēc lieliem remontiem bet gan pēc labiem, sava aroda zinošiem speciālistiem!!! Un ko tad tagad darīsim ar izremontētajām telpām?

pirms 6 gadiem, 2013.08.08 12:44

Hipertoniskā krīze

Atdodiet Gulbenei stacionāru! Kamēr vedīs uz Balviem, nomirsim.

pirms 6 gadiem, 2013.08.08 12:44

Domāju,

Ar tiem speciālistiem nebūs viegli,kurš gribēs braukt uz tādu " čuhņu"..........atvainojos,protams, un var jau būt,ka tie Ls 100,-ko sola par vienu dežūru stimulēs speciālistus...

pirms 6 gadiem, 2013.08.08 10:17

Aita

Cie. Jāni! Gulbenes slimnīca ne pirms funkciju pārdales nedz arī pēc tās nevar nodrošināt 4 speciālistu dežūras 24 h diennaktī, lai sniegtu NMP. Tomēr Traumpunkts Gulbenē funkcionē 00-24, kur kvalificēti speciālisti sniegs nepieciešamo palīdzību.

pirms 6 gadiem, 2013.08.09 10:50

Anna

Nevis 4, bet minimums 5 ( anesteziologs, terapeits, ķirurgs, ginekologs, pediatrs). Plus papildus rentgenologs, endoskopists ( 24 h režīmā uz izsaukumu)

pirms 6 gadiem, 2013.08.10 02:46

opis

Jau pasa sakuma gulbene vajadzeja veidot regionalo slimnicu,zel,viss ir pazaudets.

pirms 6 gadiem, 2013.08.09 15:39

Mironis

Piemēram k kāds stulbums ja vajag rentgenu no Gulbenes ved uz balviem....Ja vajag k ko sašūt ved uz Balviem....Ja mirsti nost arī ved uz Balviem Tad jautājums ir šāds vai man gulbenes iedzīvotājam būtu varbūt arī jāpārvācās uz Balviem lai būtu savā pilsētā med aprūpe???Tizlums k kāds kādreiz viss bij normāli kā pie cilvēkiem....

pirms 6 gadiem, 2013.08.11 12:39

Gulbenietis

Nesaprotu kāpēc vispār k kādu apvienību vajadzēja taisīt varēja palikt viss pa vecam un nebūtu no Gulbenes cilvēki jāved k kur vēl!!!!Kam vajag lai paši brauc uz Gulbeni Nevis Tagad Gulbene brauc uz Balviem Stulbuma kalngals!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.08.11 12:47

Pacients

Jā, man arī nepatīk, ka ir kaut kāda slimnīcu apvienība. Un ko tā deva? Nu pilnīgi neko! Gandrīz bankrotēja dēļ tās. Acīmredzot, kādam alkatība tomēr ir. Atpakaļ pilsētai savu slimnīcu!!!

pirms 6 gadiem, 2013.08.11 12:59

po

Tas tāpēc, ka Gulbene pārvērsta par latgales priekšpilsētu. Nebūs ilgi jāgaida, līdz Gulbeni pievienos Bolviem. Paldies čangalijas brašajam dēlam, kurš ilgus gadus vada Gulbenes pilsētu!

pirms 6 gadiem, 2013.08.11 15:14

NeLoģika

Smiekli nāk. Gulbene taču atrodas Vidzemes reģionā, bet Balvi - Latgales reģionā. Kāda runa var būt par pievienošanos citai pilsētai? Prātiņ, nāc mājās!!!

pirms 6 gadiem, 2013.08.11 20:18

Nezinītis

Kurš ir tas vainīgais kurš ilgus gadus vada Gulbenes pilsētu, kurš likvidēja Gulbens slimnīcu? Caunītis vai?

pirms 6 gadiem, 2013.08.11 18:01

Vietējās ziņas