Bānīša svētkos Stāmerienā notiks ceturtais elektromobiļu lietotāju salidojums

7.septembrī notiks ceturtais elektromobiļu lietotāju salidojums Bānīša svētkos Stāmerienā, kurā piedalīsies "Elektrum" Energoefektivitātes centra speciālisti, nodrošinot arī AS "Latvenergo" ekspluatācijā esošā "Nissan Leaf" 2019. gada modeļa dalību un interesentu iepazīstināšanu ar to.

Elektromobiļu izmantošanā un lietošanā AS "Latvenergo" ir deviņu gadu pieredze, jo savu pirmo elektromobili "Fiat Fiorino Elettrico" uzņēmums iegādājās 2010. gadā, un ar to varēja nobraukt aptuveni simts kilometrus, ja veikta pilna uzlāde, kas turklāt ilga astoņas stundas.

Piedaloties elektromobiļu lietotāju salidojumā bānīša svētkos Stāmerienā, "Elektrum" Energoefektivitātes centra speciālisti iepazīstinās interesentus ar AS "Latvenergo" ekspluatācijā esošo "Nissan Leaf" 2019. gada modeli un pieredzi tā izmantošanā.

Pagājušajā nedēļā AS "Latvenergo" Rīgā un Jūrmalā atklāja pirmās "Elektrum" komerciālās elektroauto uzlādes stacijas, paplašinot savu darbību jaunos nozares tirgos. Tajās ir nodrošināta gan ātrās, gan līdz šim ierastās vidējā ātruma uzlādes iespēja, un tajās vienlaikus var uzlādēties divi elektroauto. Staciju izmantošanai ir izveidota īpaša lietotne. Pēc AS "Latvenergo" prognozēm tuvāko desmit gadu laikā elektroauto skaits Latvijā sasniegs 30 000.

Starptautiskajā salidojumā piedalīsies dažādi "Tesla" un "Nissan Leaf" modeļi, kā arī "Nissan eNV200", "BMW I3" un "Citroen C-Zero" lietotāji. Pasākumā dalību pieteikuši arī elektromobiļu braucēji no Igaunijas.

Salidojumu organizē Latvijā reģistrētā biedrība "Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība" un Latvijas bezizmešu un ilgtspējības portāls "uzlādēts.lv".

Starptautiskā salidojuma rīkošanu atbalsta "Elektrum" – AS "Latvenergo" elektroenerģijas un dabasgāzes tirdzniecības zīmols Baltijā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas