Bānītim jauns vadītājs 2

Bez skaļas reklāmas, lai nebūtu jālej gaužas asaras, 59 gadus vecā čehiete tvaika lokomotīve “Marisa”, ko restaurēja Gulbenē, ir aizceļojusi atpakaļ uz savām mājām - Igaunijas muzejdzelzceļu Lavasārē. Gulbenieši “Dzirkstelei” jautā, vai tā tam bija jānotiek.

SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” līdzšinējais vadītājs Osvalds Lucāns saka, ka saskaņā ar līgumu lokomotīve noteiktajā termiņā ir atdota sadarbības partneriem. Viņš atgādina, ka gulbenieši tvaika lokomotīvi “Kč-4-332” (tā pati “Marisa”) 2003.gadā iznomāja no Igaunijas muzejdzelzceļa uz pieciem gadiem, bet 2005.gadā Eiropas Savienības finansētā projekta gaitā lokomotīve tika veiksmīgi restaurēta. Tāpēc aizvadītos trīs gadus „Marisa” piedalījās dažādos SIA „Gulbenes-Alūksnes bānītis” organizētos pasākumos, kā arī tika izmantota dažādiem pasūtījuma braucieniem.


Nešķiramies uz mūžu


Gulbenē “Marisas” vietā mums no igauņiem ir tikusi cita tvaika lokomotīve – 58 gadus vecā, Vācijā ražotā “Gr-319” (nodēvēta par “Ferdinandu”), kuras restaurācija Gulbenē turpinās jau otro gadu un to ir iecerēts pabeigt šovasar. Lai arī krīzes apstākļos darbi nerit tik strauji, kā gribētos, pastāv iespēja, ka Bānīša svētkos 5.septembrī “Marisas” lomu jau pilnvērtīgi aizstās “Ferdinands”. Šī lokomotīve ir lielāka par “Marisu”.


O.Lucāns skaidro, ka gulbeniešiem nebūt nav jādomā, ka viņi uz mūžu ir šķīrušies no “Marisas”. “Līgums paredz, ka desmit gadu laikā sadarbojamies ar igauņu draugiem un varam apmainīties ar lokomotīvēm. Paskatīsimies, cik labā stāvoklī viņi saglabās “Marisu”. Uzskatīsim, ka viņa ir aizbraukusi papriecēt igauņus ar savu šarmu,” saka viņš.


Bānītis ir drošās rokās


O.Lucāns ir kļuvis par Gulbenes novada domes Gulbenes pārvaldes vadītāju un turpmāk vairs nebūs SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” priekšgalā.


Uzņēmuma īpašnieki esot savstarpēji vienojušies, ka pagaidām O.Lucānam kā uzņēmuma valdes loceklim ir paraksta tiesības līdz juridisko formalitāšu nokārtošanai. Taču prakstiski uzņēmumu jau vada Dāvis Bušs, viņš ir arī SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” līdzīpašnieks. Viņam palīdz Raitis Melders, kas nodarbojas ar saimnieciskajiem jautājumiem, un Aleksandrs Zilveris, kas ir tehniskais direktors.


Gaida ciemos grieķu dzelzceļniekus


Bānīša svētkos 5.septembrī Gulbenē ciemos gaida sadarbības partnerus – draugus dzelzceļniekus no Volosas Grieķijā, kur arī kopš 1903.gada ir savs bānītis, kas kā tūrisma objekts saglabāts līdz šodienai. “Viņi grib parakstīt sadarbības līgumu ar mums tūrisma jomā,” stāsta O.Lucāns.


“Šoreiz Bānīša svētki būs klusināti un atšķirīgi. Aktuāla būs karnevāla, maskošanās tēma,” saka O.Lucāns.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

eeeee

skumji gan ,ka iemīļotā marisa ir prom.....................

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 23:19

skumji gan ,ka iemīļotā marisa ir prom.....................

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 23:19

Vietējās ziņas