Bānītis vedīs svinēt Mārtiņdienu

Trīs dienas pirms Mārtiņiem - 7.novembrī - SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" rīkos Mārtiņdienas ieskandināšanas braucienu ar bānīti. No Gulbenes dzelzceļa stacijas svinētājus vedīs kopā ar regulārā reisa pasažieriem pulksten 13.25. Svētku ieskandināšana sāksies jau vagonā un turpināsies Papardes stacijā.

Uzņēmuma kultūras menedžere Irēna Dimdiņa "Dzirksteli" informē, ka no Papardes vilciens tālāk dosies uz Alūksni, bet Mārtiņdienas svinētāji paliks uz vietas šajā pieturvietā, lai izbaudītu svētkus lauku noskaņā. Par priecīgu noskaņu, jautrām dziesmām, dejām, rotaļām palīdzēs gādāt folkloras kopa "Madava" un deju kopa "Klabdancis". Protams, būs arī maskošanās un tikšanās Kazu Frīdu, Gaili Mārtiņu un Trusi Baltļipi.

 

Tradicionāli notiks bānīša putras degustācija. Uz dzīves uguns varēs cept līdzpaņemtās desiņas un citus našķus. Izklaidei tiks piedāvāta vizināšanās ar rokas drezīnu. Reizē ar vilciena pienākšanu Papardē no Alūksnes visi tiks aicināti atkal kāpt vagonā un braukt mājup uz Gulbeni, kur bānītis atgriezīsies pulksten 16.45.

 

Organizatori informē, ka šā svētku brauciena dalībniecēm ģimenēm ar vairākiem bērniem tiks piedāvātas biļešu atlaides. Mārtiņiem šis svētku pasākums kopā ar bānīti būs par brīvu.

 

Mārtiņi latviešiem saistās galvenokārt ar rudens beigu darbiem un ziemas sākumu. Beidzoties veļu laikam, lielākajā daļā Latvijas teritorijas sākas ziemas masku gājieni. Bānītis jau vairākus gadus pēc kārtas regulāri organizē Mārtiņdienas ieskandināšanas braucienus, kas sevišķi saista ģimenes ar bērniem.

 

Regulāri Baltijā kursējošais vienīgais šaursliežu vilciens ir mīļš un interesants ne tikai tālākiem tūristiem, bet arī pašiem Gulbenes un Alūksnes puses ļaudīm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas