Banka pārņem "Ziemeļu naftas" īpašumus (2.papildinājums) 7

Trešdien, 26.oktobrī, SIA "Ziemeļu nafta" klienti bija neizpratnē, kāpēc degvielas uzpildes stacijas teritorija ir iežogota un nevar uzpildīt degvielu. Portāls "www.delfi.lv" informē, ka AS "Norvik banka" pārņēmusi savā valdījumā SIA "Ziemeļu nafta"' un ar to saistīto uzņēmumu kustamo mantu, jo uzņēmums nav norēķinājies par kredītsaistībām. Banka vērsusies arī Ekonomikas policijā, jo uzskata, ka uzņēmums rīkojies krāpnieciski un prettiesiski ar nolūku izvairīties no kredīta atmaksas.

Portāls ziņo, ka banka pārņēmusi visu SIA "Ziemeļu nafta", SIA "Z nafta" un SIA "Ziemeļu degviela" kustamo mantu, jo SIA "Ziemeļu nafta" saistības pret banku ir nodrošinātas ar komercķīlu uz visu šiem uzņēmumiem piederošo mantu.  

AS "Norvik banka" skaidro, ka ir spiesta pārņemt komercķīlu, jo uzņēmuma līgums ar banku beidzās pirms aptuveni mēneša - 21.septembrī, taču "Ziemeļu nafta" nav atmaksājusi bankai kredītu, kā arī nav vēlējusies pagarināt līgumu, neskatoties pat uz bankas piedāvātiem atvieglotiem nosacījumiem.


Banka arī informē, ka, pretēji Zemesgrāmatā noteiktajam aizliegumam reģistrēt nodrošinātos prasījumus, SIA "Ziemeļu nafta", SIA "Z nafta" un SIA "Ziemeļu degviela" pēdējo nedēļu laikā Zemesgrāmatā ir reģistrētas iepriekš bankai neuzrādītas saistības par vairāk kā 500 miljoniem latu.

 

Banka pieļauj, ka šīs saistības, iespējams, ir fiktīvas, un vērsusies Ekonomikas policijā, jo uzskata, ka uzņēmums rīkojies krāpnieciski un prettiesiski ar nolūku izvairīties no kredīta atmaksas.

 

"Ziemeļu nafta" bankai pārmet agresīvu uzņēmuma darbības paralizēšanu
Foto: DELFI Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu saistībā ar iespējamām nelikumībām degvielas tirgotāja "Ziemeļu nafta" kredīta saņemšanā un izmantošanā, informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte.

Viņa pastāstīja, ka VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ir saņemts "Norvik bankas" iesniegums par iespējamām nelikumīgām "Ziemeļu naftas" darbībām.

Izskatot iesniegumu, šogad 26.oktobrī pieņemts lēmums par kriminālprocesa sākšanu pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikumā par kredīta negodprātīgu saņemšanu un izmantošanu, paskaidroja Juberte. Pēc viņas teiktā, pašlaik turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

 

"Norvik banka" degvielas tirgotāja "Ziemeļu nafta" darbību pārņēmusi ļoti agresīvi, un tagad kompānijas darbība faktiski ir paralizēta, aģentūrai BNS pavēstīja "Ziemeļu naftas" valdes pārstāve, kura nevēlējās atklāt savu vārdu. Viņa sacīja, ka "Norvik banka" apturējusi visu uzņēmuma struktūrvienību darbību.

 

"Bez iepriekšēja brīdinājuma vienlaikus notikuši iebrukumi visās mūsu struktūrvienībās, kad bruņojušies "Norvik bankas" pārstāvji izdzina mūsu darbiniekus uz ielas, bet tvertnēm [degvielas] tika uzliktas ķēdes, tādējādi "Ziemeļu naftas" darbība pašreiz faktiski ir paralizēta," pastāstīja "Ziemeļu naftas" pārstāve.

 

Viņa arī piebilda, ka formāla atsauce uz paziņojumu par darbības apturēšanu ir bijusi, bet degvielas tirgotāju pārstāvji paziņojumu nav saņēmuši.

 

"Ziemeļu naftai" ir parādsaistības pret "Norvik banku", viņa atzina, izsakot gan sašutumu par veidu, kādā apturēta degvielas tirgotāju darbība, ‒ tas noticis bez tiesu izpildītāju klātbūtnes.

 

Pašlaik ir izsaukti uzņēmuma apsardzes un Valsts policijas pārstāvji tālākai apstākļu noskaidrošanai, informēja kompānijā.

 

Runājot par bankas kredīta līguma pagarināšanu, "Ziemeļu naftas" pārstāve norādīja, ka kompānija neparakstīs līgumu, jo jaunajā bankas piedāvātajā variantā ir ļoti negodīgas prasības, kuru izpilde nav reāla. Savukārt kompānijas piedāvāto līgumu nepieņem banka, tādēļ nav zināms, kas notiks turpmāk, klāstīja "Ziemeļu naftas" pārstāve.

 

Policija sāk kriminālprocesu saistībā ar "Ziemeļu naftas" kredītu

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu saistībā ar iespējamām nelikumībām degvielas tirgotāja "Ziemeļu nafta" kredīta saņemšanā un izmantošanā, informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte.

 

Viņa pastāstīja, ka VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ir saņemts "Norvik bankas" iesniegums par iespējamām nelikumīgām "Ziemeļu naftas" darbībām.

 

Izskatot iesniegumu, šogad 26.oktobrī pieņemts lēmums par kriminālprocesa sākšanu pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikumā par kredīta negodprātīgu saņemšanu un izmantošanu, paskaidroja Juberte. Pēc viņas teiktā, pašlaik turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

krāniņš

Latvijā valda bankas. Cik ilgi vēl šis terors un netaisnība? Tik ilgi, kamēr tautai pietiks pacietības, bet tad notiks tā, ka bankas kalpos tautai un pazemīgi lūgsies, lai pašas netiek iekaltas važās ( tāpat kā banku lobētāji)

pirms 9 gadiem, 2011.11.01 19:41

en

Slinkaa
________________________________

Ha, labi gan, ka tā vairs sen nav! LABRĪT..

pirms 9 gadiem, 2011.10.30 10:31

slinkaa

Tas bija Gulbennee vieniigais DUS _sievieteem draudziigs, jo operatoras pats ieleeja degvielu, nebija gar baaku jaakraameejas :(

pirms 9 gadiem, 2011.10.28 09:25

333

Ja, letakas kaut mazliet laikam nebus. Leju benzu parsvara tur. Kad nevareju no Krievijas dabut.

pirms 9 gadiem, 2011.10.27 21:13

aizkapu džedejs

neeeeeeeeeeee-mans miiljaakais DUS!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.27 21:05

Vietējās ziņas