Bankas pašas pieprasīs izziņas par klientiem

Ar 1.decembri Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra klientiem vairs neizsniegs izziņas par valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām. Ieguvēji būs arī aģentūras klienti, kuriem zudīs nepieciešamība apmeklēt aģentūru, lai saņemtu finanšu institūciju pieprasītās izziņas.

"Ja finanšu iestādes, piemēram, bankas, vēlēsies saņemt informāciju par klientu ienākumiem, aģentūra piedāvās šīs ziņas elektroniski, ja parakstīts līgums ar aģentūru un saņemta klienta piekrišana," "Dzirkstelei" saka aģentūras Gulbenes nodaļas vecākā inspektore Faina Poligalova. Viņa bilst, ka šāda kārtība turpmāk būs, ja klients vēlēsies kādā bankā ņemt kredītu un banka gribēs uzzināt informāciju par konkrētā klienta ienākumiem. Šobrīd aģentūrai par šādu sadarbību jau ir vienošanās ar "PrivatBank", "PrivatLīzings", "Latvijas Biznesa banku" un "Latvijas Krājbanku". Notiek sarunas ar "GE Money Bank" un vairākām līzinga kompānijām ("Mateks Credit", "Mobile Credit Latvia" un "Inserviss").

F.Poligalova uzsver, ka sociāli apdrošinātās personas tāpat kā līdz šim varēs saņemt informāciju par valsts sociālās apdrošināšanas informācijas sistēmā esošajiem datiem par darba devēju veiktajām iemaksām un apdrošināšanas periodiem, bet šī informācija domāta tikai un vienīgi, lai klienti var pārliecināties, kādi dati par viņiem ir aģentūras rīcībā. Šos paziņojumus aģentūras darbinieki neparakstīs, un tie nav uzskatāmi par oficiālu apliecinājumu darba devēja veiktajām iemaksām.

Aizvien biežāk Latvijā tiek konstatēti Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras iemaksu izziņu viltošanas gadījumi. Tāpēc ar 1.decembri valstī mainīsies kārtība izziņu izsniegšanā. Iemesls šādam lēmumam ir arī tas, ka šo izziņu pieprasīšanas gadījumu skaits turpina palielināties, un lielais klientu pieplūdums kavē pamatpakalpojumu - pensiju un pabalstu pieprasījumu - pieņemšanu, kas ir aģentūras primārais uzdevums. Paredzams, ka tuvākajā laikā turpinās pieaugt bezdarbnieka un slimības pabalstu pieprasītāju skaits.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas