Barikādes: Skolēniem piedāvā vienlaikus noskatīties dokumentālo filmu

No 11.janvāra Latvijas Televīzija sākusi 1991.gada barikāžu atceres 20.gadadienas īpašo programmu, kas godina mūsu barikāžu aizstāvjus un skatītājiem piedāvā atskatu uz 1991.gada janvāra notikumiem Latvijā.

20. janvārī pulksten 9.25 LTV1 dokumentālo filmu „Dūmu deja debesīm" (1991) piedāvā noskatīties visās Latvijas skolās vienlaikus, jo šajā laikā Izglītības un zinātnes ministrija organizē barikāžu divdesmitgadei veltītu vēstures stundu.  

Režisora Juris Bindara un scenārija autores Marinas Mariņinas veidotā filma stāsta par 1991.gada janvāra barikādēm - laiku, kad cilvēki no visas Latvijas pulcējās Rīgā sargāt savu valsti. Janvāris tajā gadā gan nebija īsts ziemas mēnesis, vairāk mitrs un drēgns, bez dziļa sniega un liela sala. Tomēr cilvēkiem, kas bija atstājuši savas mājas un tuviniekus, lai kļūtu par sargiem un aizstāvjiem, nācās dienas un naktis pavadīt ārā. Un tad glābiņš ir ugunskurs. Tā Rīgu tajās dienās sildīja ugunskuri. Rīgas aizstāvjus sildīja arī rīdzinieku rūpes un gādība - bija sagādāta iespēja vairākās vietās tikt zem jumta, atpūsties, sasildīties, dabūt siltu ēdienu. Siltu tēju un pīrādziņus pateicīgie rīdzinieki nesa un deva arī turpat uz barikādēm. Šī filma ir stāsts par barikāžu laiku, par cilvēkiem uz barikādēm, par viņu drosmi, apņēmību un izturību.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas