Barikāžu dalībnieku apliecības īpašniekiem atvieglojumus pašlaik neplāno

Vilis Grasis no Stāķiem, ierodoties “Dzirksteles” redakcijā, vēlējās noskaidrot, vai barikāžu dalībnieku apliecība dod iespēju “Gulbenes autobusā” braukt par brīvu.

J.Grasis stāsta, ka jūlijā saņēmis barikāžu dalībnieka apliecību, un viņš vēlas noskaidrot, vai tā dod kādas priekšrocības.

“Piemēram, Rīgas sabiedriskajā transportā ar šo apliecību var braukt par brīvu, bet vai “Gulbenes autobusā” es arī varu ar to braukt par brīvu?” interesējas seniors un piebilst, ka Barikāžu dalībnieku atbalsta fonda dibinātājs un valdes loceklis Romualds Ražuks skaidrojis, ka barikāžu dalībniekiem vajag visiem sanākt kopā, savākt parakstus un iesniegt tos pašvaldībai, kur tad tālāk lems, vai būs mums kādi atvieglojumi vai ne.

“Kā lai es visus tos dalībniekus savācu kopā? Kādas vispār mums ir barikāžu dalībnieku priekšrocības?” jautā V.Grasis.
Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane skaidro, ka SIA “Gulbenes autobuss” nav noteikti braukšanas maksas atvieglojumi barikāžu dalībniekiem, proti, “Gulbenes autobusā” barikāžu dalībnieki nevar braukt par brīvu.

“Pašlaik Gulbenes novada pašvaldība nav noteikusi privilēģijas, priekšrocības vai pabalstus barikāžu dalībniekiem. Materiālā palīdzība ir noteikta tikai 80, 85, 90, 95 un 100 gadu jubilejās, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, politiski represētajām personām,” norāda G.Kalmane un piebilst, ka pašlaik pašvaldība arī neplāno noteikt atvieglojums barikāžu dalībniekiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas