Bāriņtiesai arī Gulbenes novadā paaugstinātas prasības vēl nebūs spēkā 5

Nākamā gada pirmajos sešos mēnešos tomēr vēl maģistra izglītība nebūs obligāta, lai ieņemtu bāriņtiesas priekšsēdētāja krēslu. Paaugstinātas prasības attiecībā uz kvalifikāciju vēl nebūs obligātas arī pārējam bāriņtiesas sastāvam. To 18.decembrī Saeima ir akceptējusi pēc Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rosinājuma, “Dzirksteli” informē LPS.
Līdz ar to pusgadu savā amatā vēl varēs turpināt strādāt Gulbenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Dukure, kurai nav maģistra grāda. Tas būs pietiekami ilgs laiks, lai bāriņtiesa būtu stabili lēmējtiesīga un lai varētu atrisināt jautājumu vadības pēctecībā. Jau vēstīts, ka priekšsēdētājai būs arī otrs vietnieks. Uz šo amatu pretendentu atlase bija izsludināta līdz 21.decembrim un izvērtēšana vēl turpinās.
Sākotnēji bija paredzēts, ka ar 1.janvāri spēkā stāsies Bāriņtiesu likuma normas par bāriņtiesas priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka un bāriņtiesas locekļa paaugstinātu kvalifikāciju. Prasībās bāriņtiesas priekšsēdētāja un vietnieka amatam izvirzīts vismaz akadēmiskais vai profesionālais maģistra grāds un atbilstoša profesionālā kvalifikācija. Attiecībā uz bāriņtiesas locekli noteikts, ka par tādu var ievēlēt personu, kura ieguvusi vismaz akadēmisko vai profesionālo bakalaura grādu un atbilstošu profesionālo kvalifikāciju.
LPS sakarā ar Covid-19 pandēmiju aicināja Saeimu pagaidām ļaut pašvaldībām pašām lemt par konkrētās prasības attiecināšanu vai neattiecināšanu uz bāriņtiesu sastāvu. Bāriņtiesu darbības nepārtrauktības nodrošināšana ir obligāts priekšnosacījums arī šajā Covid-19 pandēmijas un ārkārtējās situācijas laikā. Bāriņtiesas ir tās institūcijas, kas saskaņā ar Labklājības ministrijas vadlīnijām pieņem lēmumus par bērniem, kuru vecākiem konstatēta Covid-19 saslimšana vai saslimuši aizbildņi vai audžuģimene, nodrošinot ārpusģimenes aprūpi smagas saslimšanas gadījumos. Saslimstības rādītāji un pieaugums liecina, ka bāriņtiesām var nākties pieņemt nekavējošus lēmumus bērna interešu aizsardzībai un drošas vides nodrošināšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

bet

pagasta pārvaldes vadītājam? pietiek ar šoferu kursiem?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.30 16:29

Yes

O, šai nav maģistra! Redz,kā! Lai nāk kāds cits ,nav ko sēdēt!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.31 11:25

Lasītājs

Tev tik tā liekas

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.31 23:35

Jēziņ.

Kā vadītājs/priekšsēdētājs vispār var būt bez maģistra? Pirmo reizi šitādus brīnumus redzu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.31 15:16

Vietējās ziņas