Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bāriņtiesas arī nākamgad veiks notariālās funkcijas 5

Gulbenes novada pagastos, bet ne pilsētā, arī nākamgad notariālo funkciju veikšanu nodrošinās novada bāriņtiesas locekļi.
Pie viņiem palīdzību meklēt varēs ikviens novada iedzīvotājs, arī pilsētnieki. Taču bāriņtiesu locekļi pagastos nebūs sastopami biežāk par divām reizēm nedēļā. “Bāriņtiesas sanāksmes notiks centrālajā birojā. Ja kāds no klientiem uzstās, ka sēdei jānotiek tuvāk viņa dzīvesvietai, bāriņtiesa rīkos izbraukuma sēdes un noturēs tās pašvaldības telpās. Būtiski, ka visa sarakste ar bāriņtiesu notiks ar centrālā biroja starpniecību. Viss arhīvs, dokumenti būs šajā birojā,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis.

Bāriņtiesas locekļiem būs arī pieņemšanas laiks pagastos. Šī informācija būs publiski pieejama novada domes mājaslapā.

“Iedzīvotāji novada lauku teritorijā varēs doties kārtot notariālos jautājumus pie bāriņtiesas pārstāvja tāpat kā līdz šim. Pieļauju, ka daudzi izvēlēsies doties nevis pie notāra, bet tieši pie bāriņtiesas pārstāvja, izvērtējot gan pieejamību (rindu), gan pakalpojuma cenu,” piebilst A.Caunītis.

Jaunums būs tas, ka Gulbenē, Dīķa ielā 1 (novada sociālā dienesta ēkā), bāriņtiesas darbinieki pēc 1.janvāra vairs neuzturēsies. Pilsētā tie atradīsies tikai Ābeļu ielā 8. Arī Stradu pagasta pārvaldē, kuras mītnes vieta ir pilsētā, Parka ielā 10, bāriņtiesas pārstāvis nākamgad vairs nebūs sastopams. I.Dukure norāda, ka šobrīd notiek sarunas ar Stradu pagasta pārvaldi par vietu Stradu pagastā, kur varēs saņemt bāriņtiesas pakalpojumus. Pagaidām vieta nav skaidra, taču I.Dukure sola informēt “Dzirksteles” lasītājus, kad tas būs skaidri zināms.    

A.Caunītis atgādina, ka līdz šim par bāriņtiesas locekli varēja būt arī persona bez speciālas izglītības, kura šajā amatā strādā nepilnu slodzi. Ar nākamo gadu visi novada vienotās bāriņtiesas locekļi būs kvalificēti, izgājuši apmācību speciālos kursos, turklāt visi strādās pilnu slodzi.

Jau vairākkārt rakstījām, ka ar nākamā gada 1.janvāri novada tagadējo sešu bāriņtiesu vietā būs viena (27.aprīļa novada domes sēdes lēmums) ar tās centrālo biroju Gulbenē, Ābeļu ielā 8, ceturtajā stāvā, kur pašlaik notiek remontdarbi. Bāriņtiesa aizņems telpas 226,90 kvadrātmetru platībā. 

22.jūnijā novada deputāti nobalsoja par jaunveidojamās vienīgās novada bāriņtiesas vadību. Inga Dukure, līdzšinējā Litenes bāriņtiesas priekšsēdētāja, tika ievēlēta par jaunveidojamās novada bāriņtiesas priekšsēdētāju, līdzšinējā Lizuma bāriņtiesas priekšsēdētāja Inese Pērkone - par  vietnieci.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Sory.

Iemacat ari izturesanas etiketi. Savadak ta liteniete ka pahans uzvedas. Parejas darba laika lielveikalos sastopamas.

pirms 3 gadiem, 2016.12.13 10:13

Mozera gimenes ipasumu parvaldnieks

par ko ta liteniete ar izpalidzem vispar sanem naudu no Latvijas valsts?

pirms 3 gadiem, 2016.12.13 11:23

Remonts

4.stāvā varēs mierīgi dzert katiju 6 reizes dienā.

pirms 3 gadiem, 2016.12.14 08:10

Renovācija

Un klačoties par klientiem un viņu problēmām. Provinciālisms rullēja, rullē un rullēs! Soc. dienestu arī derētu "paķemmēt", kā nekā savstarpēji saistīti iestādījumi. Klientam gaidot jāgaida, kamēr tās DĀMAS izdzers kārtējo kafijas tasi. Neslikti, vai ne? Nav ko teikt vairāk par šo soc. dienestu. Viss ir zem katras kritikas.

pirms 3 gadiem, 2016.12.14 09:31

visatļautība

Kad tajā soc. dienestā beidzot būs normāls vadītājs ?

pirms 3 gadiem, 2016.12.14 09:50

Vietējās ziņas