Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baznīcā lekciju lasīs mācītājs Dons Ričmans no Blūmingtonas

Gulbenes luterāņu draudzes mācītājs Ilgvars Matīss informē, ka piektdien, 20.septembrī, pulksten 18:00 Gulbenes luterāņu baznīcas svētdienas skolas telpā notiks lekcija par cilvēka dzīvības vērtību un misiju. Lektors Dons Ričmans no Blūmingtonas.

Par mācītāju Donu Ričmanu
Mācītājs Dons Ričmans ir uzaudzis 9 bērnu ģimenē  kādā mazā pilsētā Ziemeļdakotā. Pēc vidusskolas viņš divus gadus dienēja armijā Minhenē. Pabeidzis savu dienestu, viņš iestājās Konkordijas koledžā, kur 1959.gadā ieguva bakalaura grādu sociālajā darbā un ekonomikā. 
 
Jau visai drīz pēc sociālā darbinieka darba uzsākšanas Dievs viņu aicināja kalpošanā. Viņš iestājās Lutera Seminārā un 1969.gadā ieguva Maģistra grādu teoloģijā. Studiju gados viņš aktīvi iesaistījās Lutera semināra Pasaules Misijas komitejā. No viņa kursa 15 studenti tika sagatavoti doties misijas darbā. Naudas trūkuma dēļ neviens no viņiem netika nosūtīts misijā. Mācītājs Dons Ričmans, kurš tajā laikā bija misijas komitejas priekšsēdētājs, uzrakstīja vēstuli, kas tika izsūtīta visiem baznīcas laikraksta abonentiem. Viņu apņemšanās kalpot misijas darbā piepildījās, kad tika savākta nauda, lai izsūtītu misijā visus 15 kandidātus.
 
Mācītājs Dons Ričmans 1969.gada jūlijā apprecēja Maisu Elsteri un jau augustā viņi devās uz Brazīliju kā misionāri. Viņu trīs bērni piedzima, kamēr viņi strādāja misijā 11 gadus. Pēdējos piecus gadus viņi kalpoja studentu misijā Brazīlijas dienvidos.
 
Ričmani atgriezās mājās 1974.gadā. Pēc trīs ar pusi gadu kalpošanas palīgmācītāja amatā Džeimstaunā, Dons Ričmans tika aicināts kalpot kā virsmācītājs Emavas Luterāņu baznīcā Blūmingtonā. Iespējams tieši tāpēc, ka Dons bija bieži dzirdējis savu māti lūdzam par vajātiem kristiešiem, arī viņš pats dievkalpojumos bieži lūdza par vajātajiem kristiešiem aiz “dzelzs priekškara”. Emava, būdama spēcīga misijas draudze, palīdzēja Donam Ričmanam doties uz bijušo padomju savienību 1991.gadā. Viņš devās šādos braucienos gandrīz katru gadu. 1990.gadā viņš kopā ar citiem mācītājiem organizēja pirmo Austrumeiropas mācītāju konferenci. Tai sekoja otra konference, kas arī notika Austrumeiropā. Pateicoties regulāriem braucieniem un konferencēm, Dons Ričmans tikās ar daudziem mācītājiem un vadītājiem dažādās bijušās padomju savienības valstīs. Brīdī, kad komunisms sabruka, Dons Ričmans personīgi pazina daudzus mācītājus un vadītājus Viduseiropā un Ziemeļeiropā.
 
Pēc ilgām lūgšanām, pārdomām un konsultācijām Dons Ričmans atteicās no sava amata Emavas luterāņu draudzē, lai nodibinātu Austrumeiropas Misijas Tīklu (EEMN). Šī kalpošanas organizācija tika nodibināta 1992.gadā. Dons Ričmans kļuva par valdes priekšsēdētāju 1992.gada oktobrī.

2004.gada martā Dons nodeva EEMN vadību un administrēšanu mācītājam Bilam Moberlijam. Viņš pats ieņem dibinātāja direktora amatu. Kaut arī viņš joprojām dzīvo Blūmingtonā  un EEMN birojs atrodas tajā pašā pilsētā, viņš regulāri dodas misijas braucienos uz dažādām valstīm Austrumeiropā  un bijušajā padomju savienībā. Viņu patiešām aizrauj šī kalpošana un viņš ir pateicīgs Dievam par sadraudzību ar brāļiem un māsām dažādās valstīs. Viņš ir arī pateicīgs par iespējām attīstīt Bībeles skolas, koledžas un citas līdzīgas kalpošanas.

Dons ir aktīvi iesaistījies arī “Luterāņi Dzīvībai” kalpošanā kā organizācijas starptautiskais pārstāvis. Bieži savos misijas braucienos viņš runā par dzīvības vērtību un Dieva gribu attiecībā uz dzīvības jautājumiem, jo tie cieši skar misiju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas