Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baznīcā parūpējas par vismazākajiem apmeklētājiem

Gulbenes katoļu baznīcā rīt, 24.decembrī, pulksten 10.00 notiks īpašs dievkalpojums, kas, beidzoties adventes laikam, būs veltīts tieši bērniem, jauniešiem un jaunajām ģimenēm. Pulksten 19.00 par godu Kristus dzimšanai svētdienas skolas bērni rādīs savu iestudēto ludziņu un būs vokālā ansambļa “Gaismas stariņi” koncerts.

Bērni šajā dievnamā gaidīti ir vienmēr. Lai labi justos vismazākie baznīcas apmeklētāji un arī viņu vecāki, telpā ir nolikts paklājs, uz kura var rotaļāties mazuļi, kamēr mamma, tētis vai vecvecāki piedalās dievkalpojumā. “Draudzē esmu šo jautājumu tā nostādījis. Baznīcas durvīm ir jābūt atvērtām bērniem. Ja šodien baznīcā neienāks bērni, rīt te vairs nebūs neviena. Tas ir jāsaprot,” “Dzirkstelei” saka draudzes prāvests Andžejs Stoklosa.

Viņš ir ieviesis draudzē arī vēl kādu sirsnīgu tradīciju, mudinot bērnus piedalīties reliģiskajos svētkos. Rīt, kad pulksten 20.00 baznīcā notiks svētā mise, paši bērni ir aicināti, nākot uz baznīcu, līdzi paņemt kādu savu mīļu mīksto rotaļlietu, lai iepriecināt Jēzus bērnu, kuru guļam silītē var apskatīt baznīcā veidotajā simboliskajā Betlēmes ainā.

“Ja bērns vēlēsies, varēs atstāt savu rotaļlietu baznīcā pa nakti un paņemt to nākamajā dienā, kad atkal nāks uz baznīcu,” saka A.Stoklosa. 

Līdzīgi bērni uz katoļu baznīcu savas mīkstās rotaļlietas nes arī Lieldienu gaidās. Tas notiek Lielajā ceturtdienā. Tad bērnu nestās rotaļlietas ir mierinājuma nesējas Jēzum, kurš pirms savas augšāmcelšanās pārcieta nodevību, nonāca cietumā un tika sists krustā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas