Baznīcā skatāma Turīnas līķauta kopija

No šodienas, 19.jūnija, līdz pat 24.jūnija vakaram Gulbenes katoļu baznīcā ikviens interesents varēs aplūkot Itālijas pilsētā Turīnā glabātā svētas relikvijas - Kristus līķauta - kopiju. Visas šīs dienas baznīca būs atvērta un līķauta kopija būs apskatāma par brīvu. Būs lasāma arī informācija ar paskaidrojumiem par šo eksponātu.

“Kristus līķauts ir audums, kurā viņš bija ietīts, guldot kapā. Šis līķauts Turīnas pilsētā Itālijā tiek glabāts īpašā šķirstā Jāņa Kristītāja katedrālē kopš 1578.gada, oficiāli tas pieder Vatikānam. Uz Gulbeni tiks atvesta Turīnas līķauta kopija. Šajā kopijā varēs aplūkot visus tos attēlus, kas ir arī oriģinālā,” “Dzirkstelei” stāsta draudzes prāvests Vjačeslavs Bogdanovs.  

Viņš stāsta, ka pašam līdz šim vēl nav izdevies savām acīm aplūkot Kristus līķauta oriģinālu, jo Turīnā šāda iespēja tiek piedāvāta reti – labi ja reizi desmit gados. Taču V.Bogdanovs ir bijis dievnamā, kur šis līķauts glabājas. Kad notiek oriģinālā līķauta izstāde, Turīnā ierodas miljoniem interesentu, kuri rindā gaida, lai redzētu relikviju. “Esmu redzējis līķauta oriģinālu televīzijas pārraidē. Līķauta kopija nav relikvija. Taču tā dod iespēju uzzināt, kāds izskatās oriģināls, var izpētīt visus nospiedumus,” saka V.Bogdanovs.

 

Par Turīnā glabātā Kristu līķauta identitāti daļā sabiedrības tiek diskutēts šobaltdien, turpretim daudzi pētnieki uzskata, ka tas ir īsts. Kristiešiem Turīnas līķauts ir vissvarīgākā relikvija.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas