Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baznīcas jubileja – kopā ar Jāni Pujatu 1

Adventes laiks Gulbenes katoļu draudzē šoreiz – sevišķi rosīgs, “Dzirkstele” uzzināja draudzē. Katru svētdienu notiek dievkalpojumi pulksten 10.00 un 18.00, tad arī adventes vainagā tiek iedegta kārtējā svece.


Notiks vairāki koncerti


“Dzirkstelei” saka Gulbenes katoļu draudzes prāvests Vjačeslavs Bogdanovs.


Šajā laikā Gulbenes katoļu ģimenēs turpina ceļot Marijas svētglezna, lai nestu svētību katrās mājās. Savukārt baznīcā paredzēti vairāki koncerti. 13.decembrī pulksten 17.00 būs Gulbenes mūzikas skolas kora koncerts, 15.decembrī pulksten 17.00 notiks Gulbenes kultūras centra kora ”Harmonija” koncerts. Tos ikviens varēs apmeklēt par brīvu.


19.decembrī apritēs 15 gadi, kopš kardināls Jānis Pujats iesvētījis Gulbenes Vissvētākā Sakramenta Romas katoļu baznīcu. Jubilejas reizē viņš vakara dievkalpojumā atkal būs šajā dievnamā kopā ar draudzi. “Tā būs darbdiena un vienlaikus draudzes svētku diena. Rīta dievkalpojums notiks kā parasti – pulksten 7.45. Vakarā pulksten 18.00 pateicības dievkalpojumu vadīs Viņa Eminence kardināls J.Pujats. Tā vismaz ir ieplānots. Pēc dievkalpojuma visi klātesošie tiks aicināti uz kopīgu tējas dzeršanu,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes katoļu draudzes prāvests Vjačeslavs Bogdanovs,

kurš kalpoja šajā baznīcā arī pirms 15 gadiem, kad tā tika iesvētīta. Viņš uzsver, ka dievnama jubileja tiks svinēta “mierīgi un klusi, jo šis ir adventes laiks”.


Draudzei būs klusuma diena


21.decembrī draudzē būs klusuma diena, kuru organizē bērniņa Jēzus māsas karmelītes. Šis pašas dienas vakarā baznīcā dziedās Ieva Akurātere, Evita Zālīte un Ingus Pētersons, tas būs maksas pasākums. 24.decembrī pulksten 20.00 baznīcā būs Ziemassvētku priekšvakara dievkalpojums. 25.decembrī Ziemassvētkiem veltīti dievkalpojumi notiks pulksten 10.00 un 18.00. “Gulbenē jau trešo gadu svētdienās un svētku dienās katoļu baznīcā notiek divi dievkalpojumi dienā. Vasaras laikā vakara dievkalpojums norit mazliet vēlāk – pulksten 19.00,” stāsta V.Bogdanovs.


Līdz ar jauno dievnamu 15 gadu laikā augusi arī Gulbenes katoļu draudze, kļūstot par vienu no lielākajām Vidzemē, saka V.Bogdanovs. Viņš uzsver - katoļu baznīca ir ne tikai draudzes nams, bet “zināmā mērā visa novada cilvēku sirds un centrs”. “Uz šejieni nenāk tikai draudzes cilvēki, nāk jebkurš, kas grib, kad ir dievkalpojumi un kad baznīca ir vaļā. Tā ir Dieva žēlastības un dāvana gulbeniešiem. Pašu spēkiem ne draudze, ne arī kāds cits mēs šo celtni neuzbūvētu. Tā tapa ar vācu katoļu organizācijas ziedojumiem,” stāsta draudzes prāvests.


Gulbenes katoļu baznīca, kas atrodas Gaitnieku ielā 14, ir celta laikā no 1996. līdz 1998.gadam pēc arhitektes Guntas Graudupes projekta. Baznīca ir plaša mūra ēka ar diviem torņiem, katru 24 metru augstumā. Altārdaļai abās pusēs ir piebūves. Labās puses piebūvē ir telpas svētdienas skolai un kora mēģinājumiem, kā arī prāvesta dzīvojamās telpas kreisās puses piebūvē jau sākotnēji bija paredzēts ierīkot klosteri. Kā zināms, Gulbenes katoļu baznīcā kalpo Bērniņa Jēzus māsu karmelīšu kongregācijas un Svētās Ģimenes māsu karmelīšu kongregācijas pārstāves. Baznīcas draudzes telpā ir trīs balkoni un vieta aptuveni 1000 cilvēkiem. 1999.gadā baznīcā iebūvētas ērģeles.


Gulbenes katoļu draudzei joprojām pieder arī vecās baznīcas ēka, kas atrodas O.Kalpaka ielā 52. Tā par dievnamu kalpojusi no 1953.gada līdz jaunuzceltās baznīcas iesvētīšanas brīdim.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas