Baznīcu nakts izvērtās īpaša; aicina ikvienu apskatīt izstādi “Mantojums. Baltie izšuvumi.” 5

Baznīcu nakts aizritējusi jauki, ar kulmināciju, kad savus priekšnesumus Gulbenes luterāņu baznīcā sniedza Gulbenes mūzikas skolas audzēkņi.

“Koncertā visu laiku tika radīta īpaša noskaņa, jo no baznīcas plūda mūzika, un vakars izvērtās īpašs. Sanāca arī ciemiņi, bija jau tumšs, kad ieradās cilvēki pat no Turaidas un Siguldas. Viņi garāmbraucot piestāja un taujāja, kāpēc pie mums ir tik gaišs un kas te notiek. Mēs atbildējām, ka mums ir Baznīcu nakts. Bija tik gaišs un mirdzošs, pie Lutera dega dzīvā uguns. Paši esam priecīgi par šo skaisto vakaru, kāds mums sanāca,” vērtē Gulbenes luterāņu draudzes vecākā Iveta Zvirgzdiņa.

Interesenti baznīcā varēja aplūkot izstādi “Mantojums. Baltie izšuvumi.”, kura būs apskatāma līdz 30.septembrim. Izstādē skatāmas senās altārsegas un luterāņu draudzes dzimtu pūralādēs saglabātie rokdarbi – dvieļi, segas, priekšauti.

I.Zvirgzdiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka tā ir Līgas Ievānes ideja noorganizēt šādu izstādi, jo ir saglabāti māsu Hincenbergu izšuvumi. Aicinājumam parādīt plašākam lokam savu dzimtu rokdarbus atsaucās arī citi. “Ne tikai draudzes ļaudis, bet arī ārpus draudzes pieteicās. Kad cilvēki apskatās izstādi, tad atzīst, ka viņiem arī mājās ir šādi rokdarbi, mēs jau aicinām - nesiet un rādiet!” saka I.Zvirgzdiņa.

Izstādē aplūkojami no savām dzimtas pūralādēm atnestie Līgas Ievānes, Jāņa Aišpura, Ingas Stonkas, Ievas Zariņas, Vairas Lielbārdes, Antras Trusles, māsu Anitas un Dagmāras Hincenbergu darbi. Māsas Hincenbergas draudzē pašaizliedzīgi kalpojušas pagājušā gadsimta 70.-80.gados. Viņas kopušas dievnamu un rūpējušās par altāri, regulāri un nesavtīgi ziedojušas baznīcas un draudzes vajadzībām desmito tiesu no saviem pieticīgajiem ienākumiem un praktiski uzturējušas draudzi tajā laikā. Ar cieņu un apbrīnu visus šos gadus ir glabātas māsu Anitas un Dagmāras rūpīgi izšūtās altārsegas. Gulbenes luterāņu draudzei bija vēlme tās celt gaismā, jo tieši Latvija simtgades laikā likās īstais brīdis šos senču paaudzes baltos darbus rādīt visiem.

I.Zvirgzdiņa norāda, ka tapis arī baneris, kurš izvietots ārā pie baznīcas sienas, ar aicinājumu “Torni dievnamam uzcelsim kopīgi!”.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

INARA

Es ari biju vakara ,un mani parsteidza,ka bija 7.tantes baznica,un bija lugsmes par Latvijas 100 gadi,ta mes milam Latviju no pilsonu puses.

pirms 3 gadiem, 2018.06.06 12:36

!

Nu nemērīsim Latvijas mīlēšanu tantēs un pilsoņos. Nebija jau nekādas 100 gades svinības.Vienkārši,baznīcu nakts,kurā ilgāk kā citkārt atvērta baznīca. Kas tā par Latvijas mīlēšanu,ja tik daudz gramatikas kļūdu vienā vienīgā komentārā?

pirms 3 gadiem, 2018.06.06 14:04

tā arī nesapratu

Kāds sakars izšūtām kiseņkulēm un šircēm ar baznīcu .

pirms 3 gadiem, 2018.06.06 14:31

?!

Izlasi rakstu - baznīca domāta cilvēkiem, cilvēki izšuj "ķiseņkules un širces", tas glabā un attiecīgos pasākumos rada citiem - tā i nesaprotu, par ko " jācepās"? Prieks, ka ļaudis darbojas nevis tikai īd. Kam no tā paliek sliktāk?

pirms 3 gadiem, 2018.06.12 09:51

?

Bija jau arī Romas katoļu baznīcā nakts,kādēļ par to tāds klusums? Gribētos arī ar tiem notikumiem iepazīties.

pirms 3 gadiem, 2018.06.07 11:32

Vietējās ziņas