Beidz tiesāties par tiesnešu un prokuroru algām 6

Satversmes tiesa izbeigusi tiesvedību lietā par tiesnešu un prokuroru atalgojuma reformu, tiesas sēdē trešdien paziņoja Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris. Satversmes tiesas lēmums vairs nav pārsūdzams. Tādējādi prasības sniedzēji - atsevišķi tiesneši un prokurori - šajā tiesvedībā ir zaudējuši. Kā noskaidrojusi "Dzirkstele", starp prasības pieteicējiem nebija neviena prokurora vai tiesneša no Gulbenes.

Satversmes tiesa uzsvēra, ka ekonomiskā krīze lika izvērtēt valsts reālās ekonomiskās iespējas. Atbilstoši šai situācijai bija jāizstrādā visu no valsts budžeta finansēto iestāžu amatpersonu un darbinieku darba atlīdzības sistēma, kas balstītos uz vienotiem principiem un ievērotu samērīguma principu. Satversmes tiesa konstatēja ‒ nav pamata uzskatīt, ka tiesnešu un prokuroru atalgojuma faktiskā vērtība būtu samazināta.  

Gulbenes rajona prokuratūras virsprokurors Aivars Circens "Dzirkstelei" saka, ka prasības pieteikumu tādā formulējumā, kādā tā tika iesniegta Satversmes tiesā, Gulbenes rajona prokurori atteikušies parakstīt, jo prasībā "bija runa tikai par naudu, nevis par tiesisko nihilismu", par ko visvairāk ir jāsatraucas.

 

"Mēs, tiesneši, kā strādājuši, tā strādājam. Esam pieraduši, ka valdība bieži vien solījumus nepilda. Protams, tiesnešiem salīdzinoši algas ir lielākas nekā citiem. Taču ir nianses, kas paliek "ēnas zonā", piemēram, tiesnešu nenormētais darba laiks," "Dzirkstelei" saka Gulbenes rajona tiesas tiesnese Gunta Gulbinska.

 

Viņa piebilst, ka, ja nepieciešams, tiesneši no rīta līdz vakaram sēž un raksta tiesas spriedumus.

 

"Mēs saprotam, ka valstī rocība ir tikai tāda, kāda ir, taču vajag godīgi un objektīvi salīdzināt šajā nozarē strādājošo tiesnešu darba slodzi ar augstākās ierēdniecības darba slodzi. Tādas objektīvas salīdzināšanas nav bijis. Nerunāju tikai par algu, bet arī par darba slodzes salīdzināšanu," saka G.Gulbinska.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

grūtups

Ja būtu jāsāk strādāt, tad lietas tiktu ātri izskatītas, nevis gadiem atliktas (dēļ vismazākajiem sīkumiem un formālām atrunām) un parādītos skarbā patiesība: ,ka darba vairs nav pat pusei no tieslietu sistēmas resnvēderēm.

pirms 8 gadiem, 2012.04.01 21:15

katrs darbs ir svarīgs.kaut uz mirkli iedomājieties,kas notiktu,ja nebūtu neviena sētnieka un atkritumu savācēja!Tāpēc,ka Jums dota VARA tiesāt citus nevajag sevi celt debesīs.Kā varu iedod ,tā to var arī atņemt...kā jebkur.

pirms 8 gadiem, 2012.04.01 16:08

u4iks

Nedomāju, ka tiesneša darbs Latvijai ir svarīgāks kā skolotāja un policista darbs.

pirms 8 gadiem, 2012.03.31 20:32

...

šobrīd visā valsts pārvaldē ir nenormētais darba laiks, atlaisto darbinieku vietā jaunus nepieņem, bet darbs ir jāpadara...par virsstundām nemaksā

pirms 8 gadiem, 2012.03.31 12:45

...un tiesisko nihilismu saskata tikai savas algas mazināšanas gadījumā

pirms 8 gadiem, 2012.03.31 08:50

vienmēr kādam liekas,ka pelnījis vairāk kā citi...nu kā jau pelēkā masa....kas gan nestrādā?prezidents arī....

pirms 8 gadiem, 2012.03.31 08:24

Vietējās ziņas