Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Beigusies publiskā apspriešana 1

Beigusies līdz jūnija beigām izsludinātā publiskā apspriešana par SIA “Avoti SWF” Gulbenes novada būvvaldē pieteikto ieceri Lizuma pagasta “Avotos” būvēt koka granulu ražotni pēc SIA “Rēzeknes Būvprojekts” projekta.

Šajā laikā uzņēmums savu plānu popularizēšanai ir rīkojis atvērto durvju dienu, izplatījis aptaujas anketas, rīkojis publisku prezentāciju. Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas būvvalde mēneša laikā lems par būvatļaujas izdošanu vai atteikumu izdot būvatļauju.
30.jūnija novada domes sēdē deputāti izskatīja SIA “Avoti SWF” iesniegumu un nobalsoja par lokālplānojuma izstrādi trīs zemes vienībās, lai varētu mainīt šīs zemes lietošanas mērķi . Šobrīd tur ir paredzēta jaukta darījumu vai dzīvojamās teritorijas apbūve, bet perspektīvā būs rūpnieciskās apbūves zona. Lai tas varētu notikt, būs jāveic grozījumi teritorijas plānojumā. Runa ir par diviem SIA “Avoti SWF” piederošiem zemesgabaliem, kā arī par vienu rezerves zemes fonda zemesgabalu, kuru minētais uzņēmums nomā no novada domes. Visas trīs zemes vienības ir neapbūvētas, tām pieguļošajiem zemesgabaliem jau ir rūpnieciskās apbūves statuss. Visi šie zemesgabali ir piebraucami no asfaltētā pašvaldības ceļa Lizums-Kalēji-Avoti. Novada dome nolēma veidot lokālplānojuma izstrādes darba grupu, kuru vadīs domes speciāliste Dace Kurša.

Jau rakstījām, ka deputāti 26.maijā akceptēja SIA “Avoti SWF” lūgumu mainīt lietošanas mērķi 1,1 hektāram “Avotu” zemes. Līdz šim uz šīs zemes bija atļauta saimnieciskā darbība un lauksaimniecība, bet turpmāk tā būs rūpnieciskās ražošanas teritorija.

Visi šie zemes zemesgabali ir nepieciešami koksnes granulu ražošanas rūpnīcas būvniecības veikšanai. 

SIA “Avoti SWF” investēs kokskaidu granulu ražotnes izveidē 12 miljonus eiro, bet 11 miljonus koģenerācijas stacijas izveidē investē SIA “Eko NRG”. Koģenerācijas stacija jau top turpat netālu no SIA “Avoti SWF”. Minētā uzņēmuma direktors Uldis Misiņš uzsver - koģenerācijas stacija un kokskaidu granulu ražotnes būs savstarpēji saistītas un palīdzēs maksimāli efektīvi izmantot visus koksnes pārpalikumus, kas radīsies mēbeļu ražošanas procesā. Tiks arī iepirktas izejvietas no apkārtējām kokzāģētavām. Lizumā gadā plānos saražot 108 120 tonnas granulu. Tāda ir ražotnes tehnoloģiski aprēķinātā jauda. Ražošanas vajadzībām iepirks 160 000 kubikmetrus malkas. Pārējās izejvielas veidos koka atgriezumi no SIA „Avoti SWF” ražošanas, kā arī koka skaidas un šķelda vēl no citām Gulbenes un tuvējo novadu kokzāģētavām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

???

Kā var beigties publiskā apspriešana,ja pat līdz šim brīdim zemes gabals(kadastra numurs 5072 006 0528) uzkura iecerēts būvēt granulu rūpnīcu, nevienā datu bāzē nav pieejams.

pirms 4 gadiem, 2016.07.07 18:17

Vietējās ziņas