Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Beļavas ciemā būvē jaunas siltumtrases 2

Beļavas ciemā norit jaunas centrālās siltumapgādes sistēmas izbūves darbi. Šai apkures sistēmai tiks pieslēgts Beļavas tautas nams, blakus esošā daudzdzīvokļu dzīvojamā māja, veikals un pagasta pārvaldes ēka, kurā atrodas arī pirmsskolas vecuma bērnu grupiņas. Par to informē Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane.

„Esošā siltumapgādes sistēma ir vairāk nekā 40 gadus veca, ar malkas apkures katlu, bez siltumtrašu izolācijas, kas rada lielus siltuma zudumus, līdz ar to ietekmējot siltumenerģijas tarifu. Sezonā tika nodarbināti četri kurinātāji. Savukārt jaunās apkures sistēmas „sirds” būs moderns, automatizēts granulu apkures katls ar granulu tvertni. Līdz ar to cilvēka iesaiste siltuma ražošanas procesā būs minimāla. Šādi tiks ietaupīti līdzekļi uz kurinātāju algām, un attiecīgi samazināsies tarifs iedzīvotājiem. Piebilstams, ka uz visām minētajām ēkām tiks izbūvētas arī pilnībā jaunas siltumtrases,” stāsta Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis.

G.Kalmane norāda, ka minētās aktivitātes notiek starptautiska projekta “Zemas temperatūras centralizētās siltumapgādes sistēmas tehnoloģijas Baltijas jūras reģionam“ (LowTEMP) ietvaros.

"Šis objekts Beļavas ciemā ir viens no vērienīgākajiem pilotprojektiem, kas tiek realizēts starp visiem ārvalstu partneriem. Uz iegūto rezultātu bāzes tiks izstrādāta Zemas temperatūras apkures sistēmas ieviešanas metodoloģija un stratēģija 4. paaudzes centralizētās siltumapgādes sistēmu ieviešanai, kas kalpos kā paraugs citām Eiropas valstu pašvaldībām," skaidro speciāliste.

Lai klātienē novērtētu aktivitātes, septembra nogalē projekta partneri no Dānijas, Somijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas, Zviedrijas un Lietuvas viesojās Beļavas ciemā.


"Viņi iepazinās ar koģenerācijas stacijas, masīvkoka mēbeļu uzņēmuma SIA „Avoti SWF” un granulu ražotnes darbību Lizuma pagastā, apliecinot, ka arī Gulbenes novadā uzņēmējdarbībā pielieto bezatkritumu sistēmas principu, koksnes apstrādes atkritumus izmantojot citu produktu ražošanā. Divu dienu laikā tika novērtēts arī Gulbenes novada kultūrvēsturiskais mantojums," stāsta G.Kalmane.

Piebilstams, ka projekts „Zemas temperatūras centralizētā siltumapgāde Baltijas jūras reģionam” (LowTEMP) tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.- 2020. gadam ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Eiropas teritoriālās sadarbības Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas instrumenta atbalstu. Interreg programmas finansējums Gulbenes novada pašvaldības dalībai projektā ir 180 000 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums dalībai projektā ir 27 000 eiro.  Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

BONRE

Beļavas ciems vai tomēr Beļavas pagasts? Nu tiešām līmenis žurnālistei.

pirms gada, 2018.10.02 17:32

Vietējās ziņas