Beļavas pārvaldei jāpiekāpjas zvērsaimniecībai 1

Gulbenes novada domes tautsaimniecības komitejā otrdien iepazinās ar SIA "Gulbenes zvērsaimniecība" vēstuli pašvaldībai un vienojās par taisnīguma panākšanu nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķinā šim uzņēmumam, kopš rēķinu piesūtīšanas sākotnes, tātad aptuveni trīs gadu garumā.

Deputāti lemšanai novada domes sēdē 26.novembrī virzīs viedokli, ka Beļavas pagasta pārvaldei ir jāapseko strīdīgā teritorija Letēs, jākonstatē ēku faktiskais pielietojums un jāpanāk izmaiņas zemes kadastra ierakstā atbilstoši reālajai situācijai. Tālāk taisnīgi ar atpakaļejošu datumu jāpārrēķina nekustamā īpašuma nodoklis, ko pašvaldība aprēķinājusi SIA "Gulbenes zvērsaimniecība", ja vien to izdarīt ir juridiski iespējams.  

Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš deputātiem pauda, ka SIA "Gulbenes zvērsaimniecība" spītīgi neraksta pašvaldībai iesniegumu ar lūgumu pārskatīt un mainīt ēku lietošanas mērķi zemes kadastrā atbilstoši reālajai situācijai. Bez šāda iesnieguma pašvaldībai neesot pamata sākt rīkoties.

 

Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs, deputāts Andis Caunītis pauda: "Tie ir principi, bet kas tad mūsu vietā to sakārtos?" Deputāts Intars Liepiņš bilda, ka malt vienu un to pašu no sēdes sēdē ir strupceļš.

 

Deputāts Guntis Blūms izteicās, ka situācijā, kur abas konfliktējošās puses paliek pie sava viedokļa un nemeklē kompromisu, ieguvēji ir tikai advokāti. Viņš arī uzsvēra, ka šajā situācijā kādam ir jāpiekāpjas un atrisināt konfliktu par labu taisnīgumam un uzņēmējdarbībai šoreiz traucē tikai un vienīgi birokrātiska pieeja.

 

Jau rakstījām, ka pēc Beļavas pagasta pārvaldes rīcībā esošās informācijas SIA "Gulbenes zvērsaimniecība" nav laikā samaksājusi nekustamā īpašuma nodokli pašvaldībai vairāk nekā 1800 latu apmēra. Par šo konfliktu norit tiesvedība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kāds brīnums, SIA "Gulbenes Zvērsaimniecība" ietur komunālos maksājumus, tai skaitā par elektrību (0.08 ls) un tālāk neko nemaksā, drīz atbrauks elektriķi un atslēgs visu Zvērsaimniecību, algas arī nav maksātas no augusta mēneša, cilvēki iet prom no fermas bet galīgais norēķins arī nav maksāts kontā ieber pa latiņam, lai kādu laiku mute ciet. nesaprotu, kur skatās kontrolējošās valsts iestādes. Tāda cūcība ar zvērkopjiem savu mūžu nav bijusi, pat 90 gados!

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 19:18

Vietējās ziņas